Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt kutyát meg lehet...

Felnőtt kutyát meg lehet valahogy tanítani arra, hogy ne kapja el a madarakat, kisemlősöket?

Figyelt kérdés

Egy dán dog mix kutyust fogadtunk kb fél éve örökbe. A menhelyen nem tudták pontosan megmondani, de 4-5 évesre tippelték.

Nagyon sokat foglalkoztunk vele, és ezen kívül mindent nagyon ügyesen csinál, szót fogad, nem megy ki a kapun túl, jön a hívó szóra, leül és ügyesen sétál.

Viszont elkapja a madarakat, ha módja van rá, a kisemlősöket (sünit, pockot, és a benti macskáinkat sem bíznánk rá jó szívvel….). Próbálkoztunk a negatív visszacsatolással, egy órára kenelbe zárás, a hangnemünkön is egyértelműen érzékeli, hogy rosszat csinált és “szégyenkezve” néz ránk.

Mégis mindig megcsinálja újra. Az internet ebben a témában nem igazán volt segítségemre, inkább csak kölyök kutyák kapcsán és séta közbeni madarászással kapcsolatban.

Lehetséges lenne valahogy még kinevelni belőle, akár szakemberrel, vagy ez már egy olyan beleivódott ösztön, amit nem tud legyűrni?



jún. 15. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Mondd el neki, hogy azok az állatok semmit nem ártottak neki, ellenben az ilyen kutyamüzli izével
jún. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon boldog lennék, ha ez működne, de sajnos ezt eddig nem értette meg.
jún. 15. 18:38
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem fordulj szakemberhez, egy oktató szerintem tudna segíteni ezzel.
jún. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Vidd el kutyasuliba.


Nekünk volt egy utcáról befogadott 2-4 éves kutyák. Bár ő jukászkutya féle volt.

Első napokban mindenre ráugrott. Mi csirkéket szoktunk keltettni, meg kacsákat, meg épp ami kell... Szóval nálunk fontos volt, hogy ne bántson semmit. Megfogtunk egy csibét és az orra elé tettük. Ha kapott utána, akkor megkoppantottuk az orrát. Nem durván, vagy ilyesmi. 3-4 alkalom után megértette. A cicákkal is ugyan így. Utána a macsekokkal aludt, és óvta a csirkéket.

jún. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4-5 évesen már nagyon nehezen.

Ha meglátod, hogy elkapta, akkor mondd neki, Jajj x, mit csináltál? mutasd neki, hogy ezt nem szabad.

Nekem sikerült így leszoktatni.

jún. 16. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja meg, ha egyedül van, akkor figyelgesd ablakon, és szólj rá, ha éppen figyeli a madarakat, vagy valamit.
jún. 16. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy ezt felügyelet nélkül is hozza, sehogy sem tudod megtanítani. Ha baromfikat/más saját madarat kap el, akkor kerítsétek el őket úgy, hogy ne tudjon hozzáférni, ha pedig a vadon élő madarakat féltitek, akkor azoknak amúgy is bajuk volt, ha egy 30+ kg kutya le tudta őket vadászni.

Nekem a terrierem ment a sünre, pár évig csak pórázon vittük sötétedés után a saját udvarunkra, majd a felügyelet is elég volt, de az, hogy felügyelet nélkül ne ölje meg a sünöket, irreális elvárás. Egereket, patkányokat is elkapta napközben, mikor kiment az udvarra, de annak kicsit még örültünk is.

jún. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbálkozunk vele még ilyen kis praktikákkal, hátha beválik, de sajnos én is úgy érzem, hogy ez már picit veszett ügy, de azért nem adom fel vele.
jún. 16. 08:47
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt kutya aki a vadászat örömét már megélte brutál nehéz leszoktatni.


Nekem terrierem van kölyök kora óta küzdök a vadász ösztönével.


Viszont nálunk a parkban a mókus,galamb felkutatása mindenre ment. Hosszú pórázzal sokra nem mentem,mert kb láb mellett jött és esze ágában sem volt bemenni. Aztán reflex szerűen mikor szabadon volt és be akart szaladni elé vágtam a pórázt és rá üvöltöttem. 3x ezt megcsináltam, azóta ha lát bent vmit figyel, csak felemelem a hangom és tudja merre hány méter. Szarvassal nem találkoztunk,nem tudom annál müködne-e,de mókus,madárnál már stabilan nem mozdul rájuk.

jún. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Lehet én is megpróbálom, hogy pórázzal viszem közelebb ilyenekhez először, hátha szokja….

A menhelyesek azt mondták annyira nagy a megfelelési kényszere (gondolom korábbi rossz tapasztalata miatt), hogy náluk szinte mindent azonnal tanult meg. Ez minden másban itt is igaz, szóval próbálom ezeket is megpróbálni még.

jún. 16. 16:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!