Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bentlakásos kutyaoktatás?

Bentlakásos kutyaoktatás?

Figyelt kérdés

3 éves steffiről lenne szó, kisbabamiatt lenne srá szükség.

Család kedvence volt, de kicsit neveletlen, nagyon elkapattuk de már a keneljében "lakik", volt idő amikor kanapés kutya volt. Simán vette a kiszoktatásos akadályokat is.Volt vkinek tapasztalata?

És most nem a lehordásokra vagyok kiváncsi!


2009. jan. 6. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A bentlakásos oktatás nagyon gyorsan nagyon látványos eredményekkel kecsegtet, amik meg is valósulnak, mert egy gyakorlott kiképzőnek nem lesz nehéz bármire megtanítania. Ám sajnos az egész nem ér túl sokat, mivel az otthoni sikeres alkalmazás már kizárólag a gazdán múlik, aki ilyen módszer mellett nem tanulja meg a kutyával szembeni helyes viselkedést. Tehát a kiképző be fogja mutatni, amit ön elvárt a dologtól, ami azomban otthon, önnel nem fog működni. Ilyen esetben egy lelkiismeretesebb kiképző persze elmagyarázza a gazdának a helyes viselkedést de ez olyan, mint könyvből tanulni a kutyakiképzést. A semminél talán jobb módszer, bár a hátránya még az is, hogy a bentlakáson olyan emberrel fog rendszeresen dolgozni, aki szakértően mozgatja, megfelelő elvárásai és módszerei vannak, amikor pedig hazakerül, előfordulhat, hogy munka hiányában unatkozni fog. Ha Északpest vagy Szentendre környékén lakik, szívesen elmegyek párszor és meglátjuk mit lehet tenni, természetesen díjmentesen gondolom. Ha pedig mindenképp a bentlakásos mellett dönt, esetleg rákérdezhetek az ismerős kiképzők között, akik foglalkoznak ilyesmivel.
2009. jan. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra gondolsz, hogy babával kompatibilissá tevés, akkor azt csak baba jelenlétével lehet megoldani, bentlakásos rendszerrel nem. Alapengedelmességi szabályokat meg tudják neki tanítani, de én a bentlakásosság ellen vagyok.


Ha a baba érkezése ilyen negatív változást okozott a kutya életében, figyeljetek arra, hogy még időben szoktassátok őket egymáshoz. Úgy értem, hogy sok szülő hajlamos arra, hogy félti a babáját a kutyától, ami persze sok esetben érthető is, de nem segít a problémán, inkább elmélyíti azt, így az később bármikor visszaüthet. Amint lehet, mutassátok be a kicsit a kutyusnak, szagolhassa meg, ismerje az illatát. Az is jó, ha a baba illatát hordozó anyagokat (használt pelenka, kinőtt ruha stb.) adtok a kutyának, játszodjon vele, még találkozás előtt ismerje illatról az új kis családtagot.


Amit javaslok, az inkább normál kutyasuli, ahová mondjuk férjeddel járnak, az oktató sok hasznos tanácsot tud majd adni, és a férjed is megtanul bánni a kutyával, ami most nektek különösen fontos. Ha meg tudjátok engedni magatoknak, akkor még jobb volna, ha magán kiképzőt tudnátok fogadni, aki házhoz megy, és helyben, a ti igényeiteknek megfelelően tanítja ki a kutyust.


A kutya.hu oldalán nagyon sok hasznos kutyás-babás cikket találni, ajánlom figyelmetekbe.

2009. jan. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz, ha a baba-kutya kapcsolat a problémás, akkor inkább háznál kéne megoldani és abban is igaza van az elöttem szólónak, hogy minél elöbb meg kell ismertetni őket egymással. Féltékenységet szül az elkülönítés, főképp ha azóta kell kint laknia a kutyának, amióta megvan a baba. Kellő felügyelet meletti összeszoktatás után a kutya lesz a legkiválóbb testőre a kicsinek.
2009. jan. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A bentlakásos kiképzés nagyon jó annak, akinek sok kutyája van és nem tudja mindet egyszerre saját maga képezni.


De a kiképzés lényege pontosan az hogy a kutya gazdi kapcsolat kialakítása, tehát nem csak a kutyát tanítják meg hogy engedelmes legyen, hanem a gazdit is megtanítják "kutyául".


Ha ti gyakorlatlanok vagytok ebben, akkor a bentlakásos kiképzés kidobott pénz lesz, hiszen otthon minden vissza fog térni a régi kerékvágásba és hát mivel ti kapattátok el kutyát, ahogy mondtad is, szinte biztosra veszem hogy ugyanúgy nem fog nektek engedelmeskedni mint most.


A csoportos képzés még ha lassabban is halad, mondjuk heti egy alkalommal (kb. 12 alkalom alatt) tökéletesen megvalósítható, és nem is olyan nagyon időigényes. Ja és olcsóbb is ha jól tudom.

2009. jan. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Amikor terveztük a babát már akkor új rendszer jött be a kutyák életébe. Van saját 30 nm-es kenelje ahonnan ki-be tud közlekedni, és nagyon jól érzi magát/legalábbis úgy néz ki/

Jelenleg is szófogadó kutya, próbáktuk járatni suliba, de be kell vallani -csúnya dolog-de sajnáljuk rá az időt.

2 alkalom után ült-feküdt mindenre figyel, tényleg okos...de...idő hiányában sokkal könnyebb lenne az élet, hogy póráz nélkül lehetne sétáltatni, és nem futna el/olyankor szalad mint a meszes és nem akaródzik visszajönni azonnal/. Alap dolgokra lenne szükség, babával mér a szülteésnél is szoktatttuk, de sosem hagynám egyeedül a kicsit egy ilyen kutyával.

Beszéltem bentlakásos kenelekkel, és elvileg van egy 1 hetes átszoktatás amikor apuci bemegy és minden nap gyakorol a hónapos vagy 2 hónapos kiképzés után.


Délpestiek vagyunk, májusban költözünk szigetszentmiklósra valószínüleg a költözés alatt lessz beadva/2 legyet egy csapásra.Amíg elkészül az új kenel neki-ez kisebb lessz/

2009. jan. 6. 13:39
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem kell egyedül hagynotok a picit a kutyával, és nem is szabad. A legjobb indulatú kutya is árthat ártatlanul a kicsinek, felborítja, farkával szembecsóválja, amitől a kicsi elesik, stb. A lényeg, hogy a kutya ismerje a kicsit, és ne érezze úgy, hogy őmiatta lett kiközösítve.


És ezt hangsúlyozom, hogy jelen esetben a kutya szemszögéből kell tekinteni a dolgokat. Ő ugyanis nem képes az eszével kiigazodni olyan komplex társadalmi rendszereken, mint az emberi család, ahol a kutyát szeretjük, de picit tartunk is tőle. Ő számára van egy falka, amiben megvolt a kialakult pozíciója, jogai, szokások, és ebben változás állt be. Teljesen mindegy számára, hogy hány nm a kennelje, ha egy ideje nem lehet veletek esténként, nem feküdhet a lábatok elé, a megszokottakkal szemben most akadályozva van, hogy bármikor kapcsolatot teremthessen veletek, amikor kedve van hozzá.


Én itt egy olyan problémát látok, aminek nagyon sok változója van, és a helyzet helyes felmérése és megoldása érdekében az összeset figyelembe kell venni. Tény, hogy a kutya életében negatív változások történtek, ezeket tudni kell kezelni, mert negatív következményei lehetnek. Nem biztosan, de van rá esély. Az is tény, hogy a kutya el volt kényeztetve, ez arra enged következtetni, hogy van mit tanulnotok a kutyákkal való bánás terén és/vagy nem vagytok elég következetesek, ami megint súlyos hiba. Az is tény, hogy ha a gyerek és a kutya elszigetelten nőnek fel, nem tanulnak meg bánni egymással, ami megint bajforrás lehet (a gyerek nem tudja, hogy nem nyúlunk a kutya szemébe, a kutya nem tudja, hogy a gyerekkel nem játszhatunk olyan intenzíven).


A kutyusnak meg kell tanulnia viselkedni az új családi rendszerben, erre pedig nem lehet pikk-pakk felkészíteni. Csak olyan helyzetben tud megtanulni viselkedni, amiben rendszeresen részt vesz, és világosan tudtára van adva neki, hogy mi a jó és mi a rossz. Ehhez érteni kell az aktuális reakcióit, bizonyos szinten ki kell tudni előre következtetni, mit fog tenni, és mindig a megfelelő időben a megfelelő módon beavatkozni. Ide kell a szakmai segítség, és elsősorban titeket kellene kiképezni, hogy egy átfogó képpel rendelkezzetek, milyen helyzetben mi a teendő. Amit említesz, a bentlakásos módszer végén a gazdi "betanítása" jó volna akkor, ha teszem azt egy évvel ezelőtt történt volna, amikor még nem volt gyerek a háznál. Most hogy van, teljesen más a felállás.


Nem hiszem, hogy ezt a problémát el lehetne napolni. Szerintem ez egy roppant fontos helyzet a család életében, amit most kell jól kezelni.

2009. jan. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Szia! Én egyáltalán nem vagyok a bentlakásos ellen, ha reális feltételek mellett zajlik az oktatás. Nekem sajnos volt egy elég negatív tapasztalatom, ami után megfogattam, hogy soha többé! Azóta szerencsére rájöttem, hogy az a kiképző ritka hülye, és a többségnek eszébe sem jutna ilyeneket csinálnia. pl.: a kutyám hetente 1x kapott kaját, hogy könnyebben motiválható legyen ami hagyján, de még vizet SEM kapott! Hogy miért nem, azt ne kérdezzétek. Mikor meglátogattam alkalmanként 2 l vizet benyalt 1 húzásra. A 3 hetes kiképzés végére a kutyám szőre, idegrendszere tönkre ment és a személyisége is teljesen megváltozott. Remélem ti több szerencsével jártok! :) Ha a bentlakásosnál döntötök mindenképpen járjatok utána, milyen módszerekkel dolgozik a kiképző és kérdezzétek ki a már nála jártak véleményét, akkor biztos nem lesz semmi gond! Sok szerencsét kívánok!
2009. jan. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Továbbra is azt mondom, az engedelmesség nagyban a kutya gazdi kapcsolattól függ. Szerintem heti egy alkalom nem egy nagy idő. annyi sétára is elmegy de akkor már inkább a háznál történő képzést ajánlanám.
2009. jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én sem ajánlom a bentlakásost. Részben amiatt, amit már többen elmondtak, részben, mert nem tudod, hogy bánnak ott a kutyával. A csoportos vagy háznál történő képzés esetén bármikor megmondhatod, hogy ez neked nem tetszik és ilyenkor meghallgathatod, h miért csinálja ezt vagy azt, bár a jó kiképző kérdés nélkül is elmondja. Ilyenkor vagy egyetértesz vele, vagy válthatsz kiképzőt. Bentlakásosnál ez nincs így.
2009. jan. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!