Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hányja ki a csontot?

Miért hányja ki a csontot?

Figyelt kérdés

Nem azért adok neki csontot, mert sóher vagyok. Kap húst, 60%-os húsos konzervet, jó minőségű tápot.


Néhol eléggé lepedékes a foga, (még nem fogkő) illetve bűzmirigyével is szoktak lenni gondok, így naivan azt reméltem, hogy jót tesz neki a csont + jó kálciumforrás és jutalom számára. Dokihoz vittem jó pár alkalommal, útifűmaghéjat is kevertem a kajájába, hogy keményebb legyen a széklete, de a bűzmirigyproblémája továbbra is vissza-visszatér.


Húslevesbe belefőztem egy jó falat velőscsontot, miután kihűlt odaadtam neki. Másnap hányt tőle, megtaláltam a hányásában a kemény csontdarabokat. Ez előtt is adtam már neki csontot, akkor éppen marhalábszártól lett rosszul. Ma megfogadtam, hogy soha többé nem adok neki. Nem fér a fejembe, hogy régebben hogy nem lettek rosszul a kutyák a csonttól? Mamámék imádott rottweilere egy nagy tönk csonttal is elbánt, ennek már 20 éve. Nem láncra verve tengette napjait, hanem bent volt a házban velük, szóval ha baja lett volna, tudtak volna róla. Nem is volt semmilyen eü. problémája.


Most már csak marhabőrös “csontot” meg spirált kap, mert azért rágnia akkor is kell. De elszomorít ez az egész.


jún. 10. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Na, akkor a hülyék kedvéért. FŐTT CSONTOT SOHA nem adunk a kutyának. Csontot csakis nyersen. De mivel te nem nyersen eteted a kutyád, ezért ne adj neki csontot. Fogkő ellen jó a barna alga por, vagy van speckó kutyafogkrém.
jún. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

A velős csont hordozócsont. A legkeményebb csont. lehet, a kutyád le tud törni belőle darabokat, de a gyomorsava nem olyan erős, hogy meg is eméssze. Ráadásul főzéssel még keményebbé tetted a csontot.

Venni kell marhacupákot / az az ízülete a marhának. El kell vágatni a gömbjét, akkor belül hozzáférhető lesz az a hálós belseje. Ha az kikaparja a kutya a fogaival, lecsiszolódik a plakk, fogkő.

Fogtisztítás akkor eredményes, ha a kutya rágáskor bele tudja mélyíteni a fogát abba, amit rág. A kemény csontot csak elroppantja.

Kisebb kutyáknak szinten tartáshoz használni szokott a kenyér sarok nagyon kiszárítva.Abba is belemélyednek a fogak rágáskor .

jún. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Adtam neki nyersen marhalábszárt, de azt is kihányta. Feladtam a dolgot. Érdekes módon nem mindegyik kutya van rosszul a csonttól.
jún. 10. 13:30
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem lábszárat kell neki adni, hanem ahogy a fenti írja, marhaporcot. Azaz a marha csontjának a porcát a csont végéről. És nyersen. Én azt szoktam hetente egyszer adni a kutyának, rágja vagy félórát, aztán elássa. És gyönyörűen letakarítja a fogáról a lepedéket, amiből később fogkő képződne.
jún. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4# Na azt kipróbálom.
jún. 10. 13:42
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Henteseknél lehet kérni marhaporcot, lefűrészelik neked a velőscsont végéről. Nekem ingyen odaadják, azt mondják, úgyis kidobnák. (De ahol pénzt kérnek érte, akkor is csak kb 200 Ft kilója, nem nagy összeg.)
jún. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Semmilyen csontot nem szabad kutyának adni. A farkasok is otthagyják a lerágott csontvázat a természetben.
jún. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 qkker1 ***** válasza:
43%

#7


Ezt a baromságot ki mondta neked?

jún. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Neked baromság, a kutyának élet!
jún. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 qkker1 ***** válasza:
42%
3 kutyám volt 12-13 évig éltek, és vígan ették a csontokat is, úgyhogy nem alaptalanul kérdeztem, hogy ki mondta neked ezt a baromságot!
jún. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!