Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egykori kinti kutya szobatiszt...

Egykori kinti kutya szobatisztaságra szoktatása?

Figyelt kérdés

Van egy kutyusom, aki sokáig kint éjszakázott, viszont manapság beengedjük estére. Mikor pisilnie kell este, mindig teljesen bepörög/pánikol és ugat az ajtóban mint egy idegbeteg. Rohanni kell kiengedni őt a kertbe, mivel megszokta, hogy ott végzi el a dolgát.

Hogyan tudnám megszoktatni vele, hogy pelenkára pisiljen?


(Nagyjából megy neki "parancsra" , mivel ha alvás előtt kiviszem őt a kertbe, és mondom neki, hogy pisiljen, akkor általában megteszi, szóval lehet ezt valahogy fel lehetne használni a tanításához. De nem tudom mennyire hallgatna rám, mikor teljesen fel van pörögve és ugat, hogy eresszem ki..)



jún. 9. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Döntsd el mit vársz el a kutyától. Vagy szobatisztaságot, vagyis minden esetben kint végzi a dolgát, mint most. Vagy a szobatisztaság ellenététét, amit pelenkával erősítesz meg benne. Nem csak a pelenkára fog piszkítani, szőnyeg stb, neki mindegy.
jún. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

De miért kellene pelenkára pisilnie? Mellesleg láttál már kutyapelenkát? A kölyök pisijét magába tudja szívni, de egy felnőtt kutya vizeletmennyiségétől tocsog az egész, aztán a tappancsán viszi mindenhová a pisit a lakásban. Mi beteg cicával próbáltuk, mert nem akart alomra menni, minden egyes pisilés után moshattuk fel az egész helyiséget.

Jobban jársz, ha kiengeded a kertbe pisilni. Simán meg lehet szoktatni, hogy lefekvés előtt kimentek, és utána reggelig nyugi van.

jún. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A kutya szobatiszta. Jelez, ha ki kell mennie. Ne szoktasd pelenkára, neked lesz rosszabb.
jún. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2-es: Igen láttam már kutyapelenkát xdd A kutyám egy csivava mix, szerintem elbírná azt a mennyiséget.

1 és 3: Értem, nem gondoltam, hogy összezavarná a két felé pisilés, de van benne valami. Inkább maradok a lefekvés előtti pisinél és reménykedek hogy nem kell neki megint hajnalban.. Azért lett volna jó, mert ősztől kolis leszek és a szüleim nem nagy örömmel pattannának fel hajnalban a kutyát kiengedni, ha mennie kell. De inkább ez, mint hogy megzavarodjon szerencsétlen és a szőnyegre csinálja, az még rosszabb, mint kiengedni.

jún. 10. 11:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne akard pelenkára szoktatni. Engedd ki, ha kiakar menni. Vagy vegyél egy kutyaajtót. A pelenkára szoktatás a legrosszabb, amit tehetsz a kutyával.
jún. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös: Miért az a legrosszabb? Nem értem miért ilyen óriási bűn. Ismerősömék kutyái is pelenkára végzik a dolgukat az alatt a pár óra alatt amíg nincs otthon senki, aki kiengedje őket és még élnek.
jún. 10. 14:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!