Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megváltozott a kutyám viselked...

Megváltozott a kutyám viselkedése felnőtt korára?

Figyelt kérdés

Mikor kölyök volt, összevissza MINDENKIT nyalogatott! Idegenekhez is simán odament simogatásért.

Most, hogy egy éves múlt, olyan furcsa. Persze még mindig odamegy, de csak megszagolja, és arrébb megy (velünk kapcsolatban semmi változás), nem úgy, mint régen. Illetve ami feltűnő, hogy ha idegen jön, nagyon felméri, nem megy csak úgy oda.

Például:

Ma jött egy ismerősöm. (Sajnos nem a legszentebb ember.)

És megugatta! Soha, soha nem csinált ilyet. És elém állt. Én úgy vettem észre, mintha védeni akarna. Vagy lehet, csak beképzelem?

Ez az egész azért van, mert elkezdett felnőtté válni?


jún. 6. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
A mi kutyánk fiatal korában össze rágott minket amikor evés közben a közelébe mentünk. Felnőtt lett és már okosabb. Nade azért még mindig nekünk kapna ha elvennénk a kaját tőle..
jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Normális hogy nyugodtabb lesz, enyém is egy éves koráig folyton birkozni akart meg rágott mindent, húzta a nadrágunkat utána nyugodtabb lett ahogy nőtt fel.
jún. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Ez az ismerős találkozott már a kutyával? Nem lehet, hogy bántotta valamikor pl megrúgta? Bízz a kutyában, nem ok nélkül ilyen vele
jún. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

Felnőtt. Megkomolyodott. Már dolgoznak az ösztőnei, ami azt súgjak, hogy a falkatársat és a területet meg kell védeni. Mi ezen a fura?

Ha ilyen nyalifali kutyát akartál, akkor inkább vm kistestű ölebet kellett volna szerezned...

jún. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
A kutyák megérzik ha valakit nagyon kell utálni..:) az én kutyám is ki nem állhatja az alkoholistákat
jún. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
3 éves a kutyám, de még a mai napig változik a személyisége.
jún. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#3 Még nem találkoztak.

#4 Miért kell egyből ilyen lekezelően beszélned? Kérdést tettem fel, mert ő az első kutyám. És igen, fura volt, mert nem csinálta előtte, de leírások szerint felnőtt, megkomolyodott. Ennyit szerettem volna hallani.

És köszönöm a válaszokat!

jún. 7. 12:40
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy például a védelmező ösztöne így elő tud jönni egy olyan kutyának, aki előtte minden idegenhez odament.
jún. 7. 20:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Milyen fajta a kutya?
jún. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Keverék. Fogalmam sincs, mi van benne. Testalkatilag Mudira hasonlít (bár a szőre nem göndör).
jún. 8. 14:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!