Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lagoto romagnolo vagy törbe...

Lagoto romagnolo vagy törbe schnauzer lakásba?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy kiskutyát, de nagyon hezitálunk lagoto romagnolo és a törpe schnauzer között. Mind a kettő nagyon tetszik nekünk, leírások alapján passzolnának az életvitelünkhöz. Van egy 3 éves kislányunk, imádja a kutyákat, ha az internetes infók nem hazudnak, mind a két fajta szereti a gyerekeket.

Páromnak és nekem már volt kutyánk, egy boston terrier aki már a kuslányunk születése előtt elment, 9 éves volt. De neki nagyon hullott a szőre ami lakásba nem épp ideális.

Szerntetek melyik lenne a jobb döntés? Valakinek saját tapasztalat?



jún. 3. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:
A schnauzerről nem tudok nyilatkozni, de a lagotto nagyon mozgásigényes fajta, szerintem 3 éves gyerek mellé nem lesz jó.
jún. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lakásba mindkét kutya jó választás.


Nevelést illetően a snaci keményebb dió.


Lagotto egyébként való gyerek mellé, ismerek kettőt akik terápiás kutyák, egyébként.


Mint minden fajtát le kell mozgatni, aki a futtatóra jár őt heti 2-3 x hozzák el a futiba, 1-1,5 órát, illetve kertesben lakik benti kinti, de naponta járnak vele sétálni. Igy el van a kutya.


Kérdés az,hogy gyerek mellett lakásban nyilván kezdettben a szobatisztaság miatt muszáj sűrűn. De későbbiekben napi 3 sétából egynek lemozgatósabbnak kell lennie.


Legjobb ha van kutya haver akikkel össze lehet járni vagy futtató.


Én kutyám pl a reggeli 40 perces sétában jobban elfárad,mint a délután 1-1,5 óráson,mert reggel mindig találkozunk kutyásokkal így a 40-45 percben kb végig rohangál,játszik,ökörködik,délután meg nem szoktunk csak ritkán akkor csak póráz nélküli séta van,de látom rajta,hogy az aktív reggeleken mindig jobban elfárad.

jún. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

A snaci is nagyon jó választás.

Én már 34 éve foglalkozom velük(törpe és óriás is van).

Rendkívül gazdacentrikus,intelligens kutya és szereti a gyerekeket.

Nagy a mozgásigénye, vmint hamar szobatiszta lesz.

Szőrét hetente legalább háromszor fésülni kell,mert különben összeragad, befilcesedik.

Ezenkívül még évente 4-szer trimmelni, nyírni kell, h kijöjjön az aljszőrzete ezáltal szebb, szálkásabb lesz a szőre. ( Az utóbbi a trimmeléssel érhető el).

Én ennyi év alatt ezeket mind megtanultam, ezért nem kell kutyakozmetikus vinni.

A mondás is nagyon igaz: " Akinek egyszer snacija volt, annak más kutya nem kell többé".

Lehet,h egy egy kissé elfogult vagyok, a fajta iránt, de ez minden szempontból nagyon jó választás!

jún. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ :)
jún. 4. 21:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!