Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy bundájú kutyához szőrnyíró?

Nagy bundájú kutyához szőrnyíró?

Figyelt kérdés

Kutyám bőrbetegsége miatt ezentúl minden nyáron/késő tavasszal orvosi javaslatra le kell nyírnom a szőrét, mivel vedléskor nem hullajtja el a szőrzete felét és alatta begombásodik. Kb. kaukázusi jellegű ebről van szó.

Milyen jó minőségű szőrnyírót javasoltok?



máj. 29. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én mosert használok bernire és egy keverékre. Hamar felmelegszik, így közben hűteni kell a fejet, meg kitakarítani, ha a kutya sem tűri, lehet hogy érdemes több részletben megcsinálni.


Előtte érdemes megfürdetni a kutyát, mert a szőrében lévő homok nem a nyírógépek hosszú életének titka.

máj. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos iszonyat drágák a szőrnyírók, 80ezer-nél kezdődnek.

Nekünk komondorjaink vannak, sima kézi birkanyíró ollót használunk. 3000Ft, a legvastagabb rasztát is elviszi, önélezős, szóval azzal sincs gond.

máj. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, hogy ollóval menj rajta először végig, utána pedig lényegében bármilyen gép vinni fogja. Nekem egy noname, nagyon olcsó, 10 ezer forintos állat nyíró gépem van én azzal nyírok kutyát és lovat is. Annak ellenére, hogy ilyen olcsó volt nagyon extra. Talán Auchanból vehettem. Kutya szőrén, westie jelleg, először ollóval megyek át, a nagyját leszedem és utána már nagyon jól viszi a gép. Van vagy 8 fej hozzá. Lónál meg simán vitte a téli hatalmas szőrt is. Ha mindenképpen extra minőségű nyírógépet keresel azoknak azért magasabb az ára illetve azok közül is csak lovaknak valót tudnék ajánlani.
máj. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elviheted kozmetikushoz is arra az évi 1-2 alkalomra, lehet, hogy olcsóbban jössz ki és kozmetikus szebben megcsinálja, mint te.

Én akkor javaslok csak otthoni nyírást és nyírógépet, ha olyan kutyád van, amit 4-6 hetente nyírni kell/akarod.

máj. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!