Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valakit zavar a szomszédban...

Ha valakit zavar a szomszédban ugató kutya, akkor miért őt hordják el mindennek?

Figyelt kérdés
Nálam nem áll fenn a probléma, csak facebookon találkoztam egy kutyaugatással kapcsolatos cikkel, meg kutyákkal is, akiket ilyen okból vittek vissza a menhelyre. Az összes poszt alatt kivétel nélkül mindenki szidja a szomszédot, a halálát kívánja, minősíthetetlen jelzőkkel illetik, csak mert nem bírja a kutyaugatást. Nyilván az embernek alkalmazkodnia kell a környezetéhez, fűnyírás, összejövetelek hangjai és igen, kutyaugatás is beletartozik. De ha pl. egy kutya egész nap (esetleg éjjel is) ugat, mindenre rohan a kapuhoz és őrjöng, akkor miért a szomszéd dögöljön meg, amiért ez zavarja? Engem is zavarna és ha ilyen szomszéd lenne, én is szólnék miatta. A kutyások szerint miért köteles ezt tűrni a szomszédnak? Neki tényleg nincs joga a csöndhöz, azért mert a kutyák ugatnak, ez a dolguk és pont!
máj. 5. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha valakit zavar az ilyesmi, azt nem hordja el senki semminek, hisz erről eleve csak ő tud. Ha teszem azt, minősíthetetlen stílusban hőbörög valaki egy anonim fórumon, mert zavarja, azért már lehet, hogy kinyilvánítják mások a nemtetszésüket. De akkor sem azért, mert az illetőt zavarja a kutya, hanem amiatt, ahogy előadja magát.
máj. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Nem kell altalanositani, nem minden kutyas ilyen.

Gondolom akik ezt irjak, azoknak is van egy 0-24 visito kutyajuk es csak magukat vedik.

Nekem is van kutyam, szerintem is turhetetlen az, ha allandoan ugatna, hat meg engem is zavarna basszus, nem csak a szomszedot. En azokat nem ertem, akik ezt hagyjak a kutyanak. Suketek talan?

máj. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Mert azok az emberek is ilyen kutyások. Magukra veszik a beszólást.

Ezért nem kell facebookon helyi csoportokban rinyálni feleslegesen. Írjon a szenvedő szomszéd a nébih állatvédelmi osztálynak emailt. Kijönnek, felvilágosítják a kutyást a helyes állattartásról, esetleg bírságot is kap. A továbbiakban meg elég videót küldeni nekik emailben amin hallani az ugatást, küldik a csekket a gazdinak.

Az én szomszédom így hagyott fel a kutyázással 😂

máj. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Pontosan magukra veszik. Nekem is van két kutyám is. Csak akkor ugatnak ha látnak valakit az utcán vagy az udvar körül. Ezért tudom hogyha ugatnak ki kell nézzek hogy miújság. Viszont volt egy család az utcában akinél éjjel nappal vonyított a kutya, nem egy embert zavart az utcában mert mindenkitől hallottam. Nem írtuk ki fbra hanem beszéltünk velük hogy csináljanak valamit mert tarthatatlan főleg nyáron mikor nyitva van az ablak. Szóval van kutyám és nem sértődök meg ilyenen mert tudom hogy lehet normálisan is tartani kutyát
máj. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Engem is zavarna és sztm jogos, pedig 2 nagytestű kutyám is van.
máj. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a gazdát jobban el szokták hordani ilyenkor mindennek. Mikor a szomszédot szidják, általában ki van emelve a posztban, hogy amúgy nem 0-24 tolta a Buksi, hanem egy kihalt utcában ugatott 5 percig, mikor napi 4-5x elment valaki a ház előtt. Szerintem mindenkinek van olyan ismerőse, akit minden is zavar és a vélt vagy valós jogainak az érvényesítéséért bármit megtesz. Ilyenkor rájuk szoktak asszociálni.
máj. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam meg fennáll a probléma, már bő másfél éve. Pár méterre az ablakomtól egy nagytestű fekete németjuhászt tart a szomszéd, de egyáltalán nem foglalkozik vele. A kutya elképesztően idegbeteg, lassan már éjjel-nappal vergődik, ha meg elmegy otthonról az úgynevezett gazdi, konkrétan idegrohamot kap és mint akit ölnek, szinte szünet nélkül őrjöng, amíg haza nem jön. Napközben is idegtépő, de az nonszensz, mikor már az ember éjszakai pihenése van ellehetetlenítve egy nemtörődöm, dilettáns barom miatt, amelyik csak úgy, minden alapvető követelményt mellőzve tarthat kutyát. Gyakorlatilag tehetetlenek vagyunk. Próbáltam már indokolatlanul tisztelettudóan jelezni felé a dolgot, de mivel végtelenül primitív, egyáltalán nem érdekelte a dolog. Tényleg nem értem, hogy az ilyen véglény mi az anyjának akar magának mindenáron kutyát. Birtokvédelmi eljárásnak nem látom értelmét, már csak a főbérlő miatt se, aki végképp nem akar konfliktusba kerülni ezzel a gyökérrel, inkább lapít tovább. Nekem meg lassan az egészségem rovására megy ez a rengeteg idegbaj és kialvatlanság. Egy normális jogrendszerben az efféléket hamar eltiltanák az állattartástól, de itt élhetnek, mint Marci Hevesen. És az a tapasztalatom, hogy ebből a fajtából egyre több van. Tisztelet annak a kevés kivételnek, aki tényleg felelősségteljesen tart állatot. Budapest XV. kerület ebből a szempontból katasztrófa.
máj. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!