Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak egyre rosszabb a...

A kutyámnak egyre rosszabb a szimata! Mitől van ez? (még csak 2 éves)

Figyelt kérdés
úgy hallottam hogy a fűszeres ételektől ,ez igaz?(mert ő házi koszton él)
2010. okt. 24. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen gyártmány?
2010. okt. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Idegsejtek kapcsán azt mondjuk, hogy ők nem tudnak osztódni, ugyanakkor csak nem ellemző rájuk. De léteznek un. neurális őssejtek, amik képesek osztódni, egyik előhelyük pont a szaglóhám. Ez az egyik oka, hogy a szaglást igen nehéz kinyírni, gyakorlatilag módszeresen kell roncsolni a sejteket, agresszív anyagokkal (pl sav). Fűszer ilyenre nem képes. Ráadásul -leszámítva, hogy a kutyának jobb a szaglása- struktúrálisan nem nagyon különbözik az embertől, ezért az adott fűszernek a te szagláod is rontania kéne...

Én inkább genetikai okra tippelnék, valahol hiba van a rendszerben.

2010. okt. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet házi koszton etetni egy kutyust, én is szoktam az enyémnek főzni, de kizárólag fűszer nélkül. És igen, sajnos azt kell mondjam, hogy lehet..

Semmiképp se adj neki több fűszeres kaját, a házi koszt mehet, nem azzal van a baj, de az ő adagját ne sózd, borsozd, natúran add oda neki!

2010. okt. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szia.

A házifűszerek mind ártalmatlan anygok, még a sokat csesztetett borsról is kiderült, hogy ártalmatlan, a csípőspaprikáról meg az, hogy a gyomorfekély !gyógyításában lesz szerepe.

Viszont a szaglóhám folyamatos sorvadádát okozhatják egyes baktériumok, A, és Bvitamin-koplex, továbbá néhány ritka aminosav hiánya.

Ha strukturális károsodás nem áll fönn, akkor a kutya viselkesési változása- pl ivartalanítás, szorongás, aktivitáshiány-vezet oda, hogy az állat a szaglását kevésbé használja.Amúgy ez miért zavar? Nyomkövető munkakutya?

üdv

2010. okt. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miből állapítottad meg, hogy "rosszabbodik" a szimata?
2010. okt. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
reggelente mikor én és apukám isszuk a kakaót akkor ő is mindig kap kalácsot mert imádja,és mindig úgy adtuk hogy eldobtuk és hogy keresd és 5 centire tőle nem találja meg ...
2010. okt. 25. 17:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!