Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mennyire rossz vérkép?(több...

Ez mennyire rossz vérkép?(többi lent)

Figyelt kérdés

9 éves kutyárol van szó


[link]


jan. 21. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Nezd meg a jarasat,nincs e pup a buzmirigye ( vegbelnyilas alatt!!),(akkor ugye nem eleg kemeny a szeklet,ami rendszeresen uritene a buzmirigyet)

nincs e pup a comb belso oldalan felul (az a prosztata,amit felfele torteni masszazusal ki lehet uriteni) , nezd meg a szeme nem csipasodik vagy konnyezik. Nem piros-e a szemfeherje. Ezek mind egeszsegugyi problemat jeleznek.



Szeklete nem sargas? Akkor tul sok a zdir az etrendben.

Nem tul puha-e,mer akkor begyullad a buzmirigy.


Nyalkassag: fergesseget jelezlehtobbszor.


Fule hideg-e a meleg lakadban: a verkeringes problema,gxogxnovennyek fuszerekkel kezdlni kell. Mert odema lesz belole kezeletlenul.

jan. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé rossz.
jan. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kérdés? Amelyik csillaggal jelölt, az a referenciatartományon kívül van. Láthatod, hogy mennyivel. A legaggasztóbb a GPT és az LDH, ahol 2x, ill. 3x. az eltérés. Utána pedig Google.


GPT: [link]


LDH: Az LDH (laktát dehidrogenáz enzim) emelkedésének hátterében valamilyen szövetszétesés, szövetkárosodás (máj, izom, vese, vérsejtek, tumor …) szokott lenni.


Az orvostól kaptad meg? Mielőbb vissza kell menni. :(

jan. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A Gerince fáj neki, mert el esett futás közben, elvittük állatkorházba, ott azt mondták erre a verkepre hogy tökéletes, gerinc miatt van pár +

Na de nem hagyott nyugodni, és utanna kerestem, a máj ami magas a többi elmegy, kutyának Mária tövis olaj mehet?

jan. 21. 21:35
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Pár +? A fele +-os... Na mindegy. Ahol pici az eltérés az nem gond valószínűleg, de a fenti 2 érték miatt én biztos megmutatnám az állandó orvosomnak. Az LDH lehet az izomsérülés miatt, de a GPT értékek eléggé a májhoz kötődnek. A fenti linken az utolsó 2 tétel, ami nem, tartós láz/szteroidok - esetleg kapott a gerince miatt szteroidos gyógyszert, kenőcsöt? Vagy mit mondtak a gerincéről? Hogyan vizsgálták? Az olajról nem tudok nyilatkozni, de én sem magamon, sem a kutyámon nem szoktam ilyesmivel kísérletezgetni orvos megkérdezése nélkül.
jan. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tramadolor fájdalom csillapítót kapott napi 2x1/2

Ultrahang volt gerinc röntgen

jan. 21. 21:45
 7/10 A kérdező kommentje:
Gerincéröl azt mondták meg fog gyógyulni
jan. 21. 21:54
 8/10 anonim ***** válasza:

Adhatsz neki.

[link]

Nem szükséges a cikkben szerepló olajat megvenned. A hidegen sajtolt olajok közül választhatsz.

Én évente 3x csinálok kúrát a kutyámnak, mert a spoton is tartalmaz bizonyos méreganyagot, ami bekerül a vérkeringésbe.

jan. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Elviszem holnap egy másik orvoshoz Budapestre.

3 órás út, birni fogja a sok ülést? Fekvest A gerince miatt

jan. 21. 23:13
 10/10 anonim ***** válasza:

Itt azért nem kis eltéresek vannak.


Több értéke is el van tolódva.


Mi dokinkál már ha 10-15 értékkel alacsonyabb vagy több akkor arra ad vmit és 4 hét múlva újra nézzük.


Fiatal kutyámnak többször a vese értéke az egyik 10,7 helyett 11,2 vagy 11,5 szokott lenni. Erre nem ad gyógyszert,de mondta ha 20 körül lenne akkor már igen.


Öreg kutyámmal meg kb havonta járok vérvételre,szóval ez a vérkép abszolút nem tökéletes,persze lehetne rosszabb is.


több értéke 20-30-50 vmelyik 300al több


Ezeket jó lenne kezelni,mert gond lehet belőle. Éh gyomorra vitted??


Reggel éhgyomrra a legpontosabb eredmény.


Én kutyámnál a máj érték szokott ugrálni.. múltkor 900 volt 212 helyett asszem. 4 hét alatt,erősebb májvédőtt kapott és lement 400-ra, azóta nem néztük,majd februárban. De szerintem rendben lesz.


Pajzsmirigy értéke volt eltolodva 20 értékkel arra fél évig szedett gyógyszert és helyre jött azóta sincs gond a pajzsmiriggyel vmiért eltolódott de fél év gyógyszerezés elég volt.


Májára viszont folyamatosan szedni kell erős májvédőt.

jan. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!