Akinek állandóan vakarózott a kutyája és rágta magát, mi állt a háttérben és hogyan oldódott meg a probléma?
Sziasztok.
Kicsit kétségbe vagyunk esve és vélhetően többrétű a problémánk.
Van egy kis kölyökkutyánk (első kutya), 3 hónapos. Nagyjából két hete van nálunk és első naptól feltűnt, hogy nagyon sokat vakarózik és rágcsálja a tappancsait ill. hátul a hátát.
A tenyésztőjénél kapott kölyöktápot illetve néha főtt csirkehusit és rizst. Nekem picit fura volt, hogy tápot és főttet is kapott, azt hittem ezeket nem szabad keverni, de lehet én tudom rosszul.
Első körben maradtunk a táp mellett és azzal etettük, amit ott is kapott, de nem volt hajlandó enni kb semmit. Be is vizeztük picit, hátha, de nem volt jobb. Nagy kínkeservesen néhány szemet elrágott, így hát maradtunk a husi és rizs kombónál.
Közben voltunk állatorvosnál is oltás és egyebek miatt és mondtuk neki a vakarózást meg rágcsálást illetve h nem eszi a tápot. Azt mondta ő is főz a kutyáinak már évek óta, ha hajlunk rá, akkor ő inkább ezt javasolja a táp helyett. Őszintén nekünk is szimpatikusabb megoldás, már az érkezése előtt is terveztük, hogy idővel főzni fogunk neki.
Jelenleg barna rizst, sütőtököt és csirkemell filét kap, 10% rizs, 20% tök és 70% hús aránnyal. Emellett kap mindennap agroferm pet multivitamint, tojáshéjport és lazacolajat, hogy pótolva legyenek a főzés során elvesztett fontos vitaminok és enzimek.
Azt mondta az orvos, hogy várjunk még néhány napot a vakarózással, mivel az új környezet valószínűleg stresszes neki, meg kell szoknia az új helyét, akár adódhat ebből is a dolog. Ha viszont nincs javulás, akkor jó eséllyel allergiás lehet a csirkére, így teljesen el kell azt hagyni és le kell cserélni új fajta húsra. Se jutifalatból, semmiből ne kapjon csirkét.
Nos eltelt pár nap, a helyzet továbbra is fennáll, így azt tanácsolta, hogy akkor hagyjuk el a csirkét.
Úgy döntöttünk nyuszit fog kapni, ez elvileg az egyik legkevésbé allergizáló husi, illetve olvastunk az eliminációs diétáról és ott is elsősorban nyuszit/bárányt javasolnak.
Viszont azt mondták a tápoknál is, hogyha újat kap a kölyök akkor fokozatosan kell átszoktatni, különben megviseli a pociját és okozhat hasmenést. Na hát az első 4-5 napban ment a hasa a kutyának, azóta szerencsére helyrejött, szépet kakil, nincs gond, de most félünk hogyha lecseréljük a csirkét kompletten, akkor az meg fogja viselni a gyomrát és megint meghajtja.
Van ebben esetleg tapasztalatotok? Nyilván erre rá akarunk kérdezni az állatorvosnál, csak érdekel van-e valakinek tapasztalata?
Őszintén én abban sem vagyok teljesen biztos, hogy a csirkére allergiás, mert a tenyésztő azt mondta ott is kapott és nem volt vele gond, szóval passz. Marad az, hogy elkezdjük az eliminációs diétát és megnézzük javul-e a vakarózás.
Esetleg, ha a ti kutyusotok is produkált hasónló tüneteket, hogy derült ki h mi áll a háttérben?
Nekünk is ugyan ezek voltak a tünetek, 13 éves kutyánál.
Csirkeallergia volt.
Szárnyas mentes életet él (se pulyka, se liba, se csirkezsír) illetve hippoallergén tápot kap.
Megoldódott a probléma.
Köszi neked is 2-es.
Figyelünk persze, de nem tápot fogunk adni, mert azt egyáltalán nem akarta enni (nyilván lehet egy másik fajta működne), úgyhogy egyelőre főzünk neki és leváltjuk a csirkét nyuszira. Meg a jutifalatot is, mert hálistennek az is csirkés..
Igen amúgy gondoltunk a sertésre is, mivel főzni azt is lehet meg olcsóbb is nyilván, mint a nyúl. Aztán nem tudom, valamiért a nyúl fele húztunk, mert nem simán váltani akarunk, hanem eliminációs diétát csinálni, ahhoz meg jobban ajánlják a nyulat vagy bárányt.
Ezt még átgondoljuk, köszi!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!