Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kezdődő enyhén májbeteg...

Egy kezdődő enyhén májbeteg kutyának mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés

Azonkívűl persze, hogy elkezdtünk most szedni májvédőt. (RX Liquid Hepato a neve, valaki ismeri?)

És nem kap mostmár csülköt, se sonkákat a kutya. Fűszereset, sósat, stb soha nem adtunk külön a kutyának, a csülköt is úgy főztük ki. Sonkával és száraztápból is mindig prémium minőségűt kapott.


Mi másra kell még odafigyelni? Gondolom egy kutyánál ugyanaz a helyzet mint egy májbeteg embernél. Folyadékpótlás gyakori legyen, sokat mozogjon, vagy ennek semmi köze hozzá?


Kérlek aki hasonlót átélt, írjon ötleteket.


2023. szept. 26. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Fott zoldseget egyen fott hussal.


1/4 resz hus ,3/4 zoldseg.

Fustolt felejtos,sos felektos meg kifozve is. Nyershust vegyel es azt fozd meg.


A tap felejtos. Fokozza a gyulladast.

2023. szept. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de akkor milyen húst, nyershúst, baromfiból bármit? Az a baj hogy a kutyának esetleg csirkére és halra is van allergiája :D Tehát korlátoltak kicsit a lehetőségeink.
2023. szept. 26. 20:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Csirke felejtos a sok gyogyszerezes miatt. Mivebe,ha sajat csirked van.


Fozzed a hust: diszno,pulyka,marha, ksphsto a sparbam nalunk is.

Hal: a fagyasztott haltorzset vedd.

Frkejtosek a zsiros halak,mint a makrela,szardinia,lazac. A gyogyszer miatt a pangasius is felejtos.

2023. szept. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Májproblémás kutyánál oda kell figyelni,hogy jó minőségű állati fehérjét egyen. Vagyis a mocsingós,zsíros részeket el kell felejteni,mert plusz terhet rak a májra.


Én főzök a kutyámnak. pulyka,marha,sertés,nyúl,szarvas,csirkét ritkán kap.

marha-szarvas-sertés csak heti 1x max 2x mivel erős húsok.


Kap belsőséget is,de keveset,emellett zöldség és köret (köles,rizs,bulgur felváltva) 45 % hús-55% zöldség-köret. Fontos az állatifehérje,de vmivel kevesebbet kell kapni,hogy kevésbé terhelje a májat. Nála is enyhe májprobléma volt. Nekünk Hepa-petet mondott a doki, így azt kap.

marhacsontpor kap a kálcium-foszfor arány miatt.


Teljesen jók így az értékek szerencsére :)

Emellett vannak kiegészítők amiket diatetikussal egyeztettem.(spirulina,sörélesztő,máriatövismagolaj,kurkuma.)


Nem bántam meg,hogy főzök nyilván több idő és pénz is,bár vannak jó húsforrásaim. De így legalább jól van, 12 éves múlt szeretném hogy sokáig velem legyen. Ha így a főtt étrenddel működik akkor nem bánom,hogy több dolog van vele. Gyógytápoktól rosszul volt.

2023. okt. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!