Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy én bármilye...

Miért van az, hogy én bármilyen jó kaját adok az állataimnak, betegek, ismerősök darlingon meg budget kaján nevelt állataik hosszú életűek?

Figyelt kérdés

Rokonom cicája világ életében Budget macskatápot meg budget kutya(!)konzervet evett, 16 évesen csak úgy elaludt, sose volt semmi baja, pedig ivartalanítva sem volt, lány cica volt.

Szomszédomnak már a második kutyája éli meg a 14 és 15 évet Darling tápon és pennys konzerven, az előző, a 15 éves ivaros volt szintén, csak fiú.

Volt még egy friskies tápos és Tesco konzerves ivartalanított macska 17 évvel, két Lidl bellosan tápon és maradékon elő kutya, 13 éves nagytestű ivaros szuka és 16 éves közepes testű ivaros kan.


Enyémek meg Carnilove-ot esznek meg Animondta konzervet a macskák és Brit Care tápot-konzervet a kutya, aztán mégis mindenféle étrend kiegészítők kellenek, mert ilyen olyan bajaik vannak, kényesek, hánynak, legelnek, fülgyulládás, vakarózás meg anyám kínja.

Nem értem ezt, már majdnem megfordult a fejemben, hogy én se adom oda a fele fizetésem ezekért a tápokért, amikkel csak szenvedünk, van, hogy meg se eszik, hanem adok valami 1*űt, csak nem akarok nekik rosszat. Sőt, a legjobbat akarom nekik, csak nem tudom, hol rontom el, ha mégis minden bajuk van.


2023. aug. 26. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Fajtatiszta állataid vannak? A rokonoknak meg keverékek?

Amiket felsoroltál betegségek gyakrabban jelentkeznek fajtatiszta állatoknál, sokszor kényesebbek, mint az utcai mixek. Sőt az utcai mixek általában sokkal ellenállóbbak (és itt most nem a szapis anya apa testvérek állatokról beszélek)

2023. aug. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Macskáknál a 16 és 17 év nem számít olyan idősnek, mint kutyáknál. Csak általában 3 évesen elüti őket a kocsi/megfogja őket egy kutya. Nálunk 24 évesen halt meg az idős cicám, 18-19 év körül ment el csak a hallása. Egyébként premium tápot evett világ életében.


Az utcánk végén is lakott egy moslékon, Pedigree kategórián tartott, 14 évig élt kutya, amelyik a kennelből sosem lépett ki. Az utolsó 2 évben alig bírt járni és kihullott minden szőre. Csak a gazdák leszarták. De ismerek olyan kutyát is, amelyik 4 évesen meghalt daganatban. Valószínűleg csontrákban, de nem vizsgálták ki annyira. Ő a használt olajba mártogatott kenyéren tengődött. Akkor most vonjunk ezekből következtetést...

2023. aug. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Maya Bunnyheart ***** válasza:
52%

Az ismerőseid állatai szerencsések voltak hogy nem lett semmi bajuk ezektől a 💩 kajáktól.


Azzal meg nem értek egyet hogy a fajtatiszták kényesebbek, a keverékek meg erősebbek.. ez azért összetettebb.. nekem keverékeim vannak és gyengébb a gyomruk mint néhány fajtatisztának.


A családom kutyája javarészt házi kaját evett meg Pedigree/Chappi tápot/konzervet, ő 15 évet élt, nem volt beteges, az utolsó éve viszont szenvedés volt mert rosszindulatú emlődaganata lett, ugyan meg lett műtve de a műtét után 2 órával elment..


A saját kutyáim Barf étrend szerint esznek mert a tápokat konzerveket minőségtől függetlenül nem bírja a gyomruk. A teljes történet lent. ⬇️


Bobi kutyám (4,5 éves, kan, borador, befogadott kutya, előző gazdájánál nagy eséllyel maradék evő volt.)



Ez volt a barf felé vezető út. A tápok váltása mindig fokozatosan történt.



1. Rossz minőségű táp (Bellosan) és konzerv (S-budget,Orlando stb), itt még nem akartam prémium tápot adni neki hogy nehogy hasmenése legyen, az amúgy is sovány kutyának.


2. Közepes minőségű táp (Perfect Fit) keverve a régi rossz táppal és jó minőségű konzerv (Gemon), itt már volt hasmenés meg érezhető volt hogy nem emészti jól a kaját, sokat kakált/fosott.


3. Prémium táp (Brit Care bárány & rizs)


Ettől volt a legsúlyosabb a dolog, zöld színű hasmenés, savhányás. Ebből a tápból összesen 1kg-t evett meg.


4. BARF azóta minden oké, végre beállt a súlya, szép lett a szőre, jó az emésztése.



Csöpi kutyám (kb 7 év körüli, kan, nagyon keverék (mudi,jagd terrier, spániel vonások látszanak rajta) befogadott kutya, előző gazdájánál nem tudni mit evett)



Ő fél évig ilyen rossz minőségű tápot és konzervet evett mert az egyesület akiknek a gondozásában volt ilyeneket kapnak adományként (Pedigree,Panzi turbo dog, fit+fun, tehát mindig más féle tápot illetve konzervet kaptunk - ami ugyebár nem tesz jót a kutyának.


Én ezek a tápok mellett vettem neki a Lidlben Orlando Pure Taste tápot (ez egy aránylag jó minőségű táp) illetve a későbbiekben Brit prémiumot - így keverve nem is volt annyira vészes a helyzet.


De sajnos naponta legalább 3-4 x kakált a kutya, olyan mennyiséget hogy alig tudtam összeszedni utána, nagyon büdös volt, és jó párszor nyálkás is.


Amikor eldőlt hogy a Csöpi nálam marad akkor hirtelen elhagytam neki a rossz tápokat, kapott Orlando Pure Taste-t amitől régebben nem volt baja, de ekkor már attól is hasmenése volt, így miután elfogyott a táp, jött egy koplaló nap és a BARFos kaja, azóta láss csodát nincs semmi baja a kutyának, és végre helyre jött az étvágya is.

2023. aug. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Ismertem egy öregasszonyt, aki napi 2-3 doboz cigit elszívott, és 92 évesen halt meg, és nem volt tüdőrákja. Akkor most a cigi nem káros? Dehogynem.

Ez ugyanaz. Mindig lesznek példák arra, hogy túlélnek az állatok vagy emberek valamit, ami káros. Egyrészt az egészségkárosítás is olyan, hogy nem biztos, hogy hamarabb meghal, de rosszabb lesz az életminősége, másrészt mindig vannak kivételek. Ha te is szeméttel etetes az állatodat, lehet, hogy hosszú ideig él majd, csak tápanyaghiány miatt nem fogja jól érezni magát. De lehet, hogy semmi látható következménye nem lesz. Vagy lehet, hogy végignézed majd a hosszútávú szenvedését amiatt, amit megakadályozhattál volna a jó tartással, helyes etetéssel. Aki szereti az állatot, az gondolkodás nélkül az utóbbit választaná...

Egyébként nem igaz, hogy a keverékek jobb genetikájúak lennének a tenyésztetteknél, sőt, ellenkezőleg. Ez kb ilyen városi legenda. A valóság az, hogy a tenyésztésnél lehető legjobban a betegséget hordozó vagy betegségre fogékony egyedek kizárására mennek, így sokszor megbízhatóbban problémamentesek a fajtatiszta macskák és kutyák (kivétel az, ahol a fajtastandard jár kéz a kézben valami hátránnyal, pl a dogok, vagy a nyomott orrú kutyák, vagy a tacskók).

Míg az utcai macskáknál pl hamarabb kiszelektálódik a gyengébb, mert az nem fog tudni életben maradni. Így az a kevesebb, amelyik szívós, az marad meg.

2023. aug. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Bevallom eddig nem voltam jó gazda, de ez a szüleimen is múlt. Sajnos nekik nem volt annyi eszük, hogy úgy hozzunk haza allatot, hogy legyen rá anyagi gondunk és felelősségünk, kapacitásunk. Évekig éltek a macskáink tejen, kenyéren meg ilyen olcsó szarokon, az volt a normális ha ilyen 1-3 évesen meghalnak, mert ezt hitették el velem a 0 felelősség tudattal. Most van 3 macskánk akikről én gondoskodom itthon,ketten kettő évesek, a harmadik egy. Sima utcai macskák vagy hogy mondják ezt, az egyik ivartalanítva, a másik kettő októberben lesz, applawst és taste of the wild tápot esznek mindenféle szőrpaszta kiegészítőkkel meg stb. Igazából ők sokkal szebbek lettek mióta ezt eszik, fényesebb a bundájuk, jobb a kedvük meg stb.. Ne térj rá az olcsóbb kajákra légyszi, mert nem jó nekik. Inkább menj végig a vitaminokon, a tápokon alacsonyabb kategóriában, de ne úgy tartsd őket, mint régen mi vagy mint a szomszédaid.

+ volt egy ismerősöm akinek a rohadtul sokadik ilyen olyan táp vált be és ő is elkezdte mérgében etetni friskiessel a macskát,de csak rosszabb lett. Most kb minden jó, hogy hipoallergén gyógytápot ad nekik.

2023. aug. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem fogok nekik szar tápot adni, csak dühömben megfordult a fejemben, de sose tennék ilyet, nem bírná a lelkiismeretem, kivéve, ha rászorulnék és nem volna választásom.
2023. aug. 27. 04:56
 7/8 A kérdező kommentje:

Amúgy mindegyik állat keverék, övék is, enyémek is.

Annyi, hogy a feiskieses macskában meg az egyik enyémben van fajtajelleg, hosszú szőrűek, de ők is keverékek, a többi cica sima házi, a kutyák meg mind felismerhetetlen keverék.

2023. aug. 27. 04:59
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
Biztos vagy benne, hogy azoknak soha semmi baja nem volt? Csak mert én sem látom, hogy a szomszédok hordják-e állatorvoshoz a kutyáikat, ettől még nem feltételezem, hogy soha semmi bajuk. Vagy lehet az ismerőseid szartak bele, ha volt is valami baja az állatnak, mert aki képes szar táppal etetni, az gondolom az állatorvoson is spórol.
2023. aug. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!