Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak a kutyámnak enni?

Mit adjak a kutyámnak enni?

Figyelt kérdés

5 éves lassan. Eddig száraztápot kapott nedves eledellel keverve. Kapott zöldségeket, jutalomfalatokat.

Semmi olyan nem adtam neki ami árt a kutyáknak pl: csoki, szőlő, stb.

Nem egyszer kihányta amit kapott az elmúlt 1-2 hónapban.

Továbbá úgy tűnik számomra egyszerűen unja amit kapni szokott, ezért sokszor nem is eszi meg, pedig igyekszem változatosan variálni neki.

Természetesen elviszem állatorvoshoz is ha nem javul.


2023. júl. 23. 12:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Probald meg, hogy csak tapot adsz neki, ne keverd a nedvessel.
2023. júl. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem éhségsztrájkol
2023. júl. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy picit feldobhatnád az ételét, olyasmi kajákkal amit ehet, és szeret is.
2023. júl. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen tápot adsz neki, lehet hogy allergiás rá (csirke, gabona, etc.). Füvet nem eszi? Nem vakaródzik indokolatlanul sokat?


Ha valóban az a helyzet hogy "unja" (már amennyire egy kutyának az absztrakciós szintjén értelmezhető ez a kifejezés) akkor amiatt nem kell aggódni, de ha valamiért nem jó neki amivel eteted akkor viszont váltani kell.

2023. júl. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Adjál neki halas Orijent (Six Fish).


A magas fehérjetartalma miatt először mehet tőle a hasa, vagy esetleg hányhat, de 1-2 nap után megszokja… Ha a tünetek megszűnnek, akkor allergiás valamire.


Azért ezt a tápot mondom, mert ez gabona mentes és tényleg nincs benne más fehérjeforrás a tengeri halakon kívül, azokra pedig 99% hogy nem allergiás (a tengeri halak nagyon ritkán okoznak csak allergiás reakciót kutyáknál), ezzel kizárható az allergia.

2023. júl. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hogyan hányja ki az ételt?

Úgy értem, hogy közvetlenül evés után és akár még vissza is eszi/enné amit hányt?


Vagy később hányja ki és rosszul is van attól amit kapott?

2023. júl. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fajta?
2023. júl. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%

A kutyanak szetfott hust adjal a zoldseg melle.


Ide neked kell orvos,ha nem erted meg,h a taptol beteg a kutya. Probald mar meg te megenni azt a szemetet. Te is hanynal tole.

2023. júl. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
A hányás miatt szerintem főtt rizst adj neki répával. Fontos hogyha nem hányja ki mindig csak néha akkor lehet nem a táppal van a gond. Akkor is hányhat a kutya ha túl gyorsan eszi meg a kaját. A legjobb lenne ha egy állatorvos látná mert ő tudja tesztelni allergiára. Ha pedig tényleg csak unja a száraztápot akkor ajánlom nektek a barfos étrendet, az nagyon változatos tud lenni és egészségesebb is.
2023. júl. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sima száraztápot önmagában sem eszi meg. Most ilyet kap egyébként: [link]

Nem csirkéset kap. Néha eszi a füvet igen, és vakaródzás is előfordul.

Éves utáni fél órán belül hányja ki a kaját, de nem mindig az egészet. Után ott hagyja. Egyéb baja nincs.

Bichon Frise fiú kutyus.


Hát a barfos étrendtől ódzkodom kicsit. Mégiscsak nyershús, nem?

2023. júl. 24. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!