Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya és felelőtlen szüleim...

Kutya és felelőtlen szüleim helyzete, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám, de a szüleim szinte a semmibe veszik. A kutyának elérhető helyen hagynak minden olyan dolgot, amit nem kéne, hogy elérjen (utoljára például nyers őzhúst, előtte valamilyen mérget) . Még tavasszal, amikor hidegek voltak kirakták esőben és kicsit meg is fázott (3,5 hónapos volt akkor). Ráadásul törzskönyves kutya. Előző kutyámat teleetették csonttal, komoly székrekedés lett a vége. És ezek csak a nagyobb dolgok, ezeken kívül figyelnen kívül hagynak mindent. Aztán, ha magszólom én vagyok a hülye és jön a szöveg, nem kell ennyire kényesnek lennie, nem fog elolvadni, nem neki van odatéve és hasonlók.

Beszéd itt már nem segít, mit csináljak? A gond akkor van, amikor nem vagyok otthon.



2023. júl. 14. 08:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szoba kennelt tudnám javasolni a szobádba. Ha elmész otthonról addig ott biztonságba lessz... De ha nem haragszol meg rám akkor feltennék egy kérdést....Minek vettél oda kutyát ha tudtad hogy szüleid ilyenek, nem lett volna jobb megvárni míg elköltözöl? Bocsi
2023. júl. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Esetleg amig nem vagy otthol nem tudod elvinni masik ismeroshoz? Vagy csinalni neki egy kenyelmes kenelt, ahol nem tudjak ot "veszelyhelyzetbe" keriteni aztan megmondani nekik hagyjak beken mert mindent megcsinaltal vele amit kell es ellesz meg hazaérsz
2023. júl. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jogos kérdés. Röviden: nem voltak ilyenek. Az előző kutyámnál csak az az egy csontos eset fordult elő. De ő elpusztult és idén lett kiskutya, de nem tudom mi lett velük, egyszerűen nem tudják felfogni, hogy még csak kölyökkutya és nem a kiabálás a jó megoldás vele.
2023. júl. 14. 08:23
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Uh igen akkor lehet hogy nem dolgozták fel az előző kutyus elvesztését... Lehet hogy a kicsit nem merik szeretni... Bocsi kifejezésért de igen van ilyen is. Marad akkor a szobakennel, barátok, vagy ha vihetnéd magaddal az lenne a legjobb.
2023. júl. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bárcsak elvihetném munkába.
2023. júl. 14. 08:41
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem a legokosabb döntés lenne a kutyusnak új, felelősségteljes gazdit keresni, mielőtt nagyobb baj történik.
2023. júl. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez ennyire komoly, így nyilván nem hagyhatod otthon. Vagy letisztázod ezt a szüleiddel sürgősen (családi kapcsolatok témakör segít ebben), vagy minden alkalommal napközibe adod a kutyát, vagy lemondasz róla és vissza adod a tenyésztőnek.
2023. júl. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!