Miért kell kiszedni a kutyák füléből a szőrt és a tappancsaik közül is kivágni a szőrt? Az nem természetes védekezés a külső behatásoktól szemben?
Ha nincs benne szőr a fülükben, akkor ha belemegy pl toklász, lejjebb megy, pedig a szőr megállítaná. Egyszer az én kutyám fülében is volt toklász és ezt mondta a doki, hogy a szőr megállította, hogy nem ment bejjebb.
A tappancsán lévő szőr meg megvédené az égéstől, amit a forró talaj okoz, illetve a szilánkoktól, hogy ne vágja el, a szőrben megáll. Nekünk volt ilyen is, meg szúrós termés belement a tappancsába, de nem szúrta meg, hanem a szőrben megállt.
Ezek után elgondolkodtam, hogy akik kozmetikushoz hordják a kutyát fülszőr eltávolításra és tappancs szőr kivágásra, az miért jó? Ha belegondolunk, a természet nem véletlenül alkotta meg így a bundásabb kutyákat, hogy ezáltal védje őket a külső behatásoktól.
Vagy nem?
Azért kérdezem, mert nemsokára olyan kutyám lesz, akit nem kell nyírni, de nagy bundás, viszont vannak, akik elhordják az ilyen fajta kutyákat fülszőr eltávolításra és tappancs szőr kivágásra. Szóval azon gondolkodtam, hogy vigyem-e majd, vagy ne. Segítek-e vele, vagy ártok vele. Tényleg rossz nekik, ha van ezeken a helyeken szőrük, vagy inkább megvédi őket?
Karomvágást itthon megoldom. A tengerimalacokét is magam vágom, előző kutyámét is itthon vágtam.
Az igaz, hogy ápoltabb úgy, ha itt ott egészségügyileg le van vágva, nem az egész kutyáról, csak tappancs, fül meg hátsójánál. Ez utóbbit meg nem is tudom, hogy kell elképzelni, mit vágnak ott? Ezt is megköszönöm, ha megmondjátok.
Tappancsok: télen pl. hosszú sétánál kis jéggombócok fagynak bele, feltörik a lábujjak között. Minden szúrós növényféle beleragad. Emellett sáros időben rengeteg sarat behord a lakásba. Ez mind megszűnik, ha ki van nyírva.
Fül: kosz, por, fülzsír beleragad a fülszőrökbe. Egyszerűbb eltávolítani.
A fenekénél az enyémnek nem kell kinyírni, de van olyan kutya, amelyiknél a vizelet és/vagy ürülék szennyezheti, ha hosszabbra van hagyva. Ezt aztán szétkeni mindenhol, illetve büdös is lesz a szőre, főleg ilyen melegben.
Nekem is hosszú szőrű németjuhászom van. Én egyedül az ujjai közül vágom le a kilógó szőrt, de nem teljesen kopaszra. Csakis amiatt, mert így könnyebb észrevenni az ujjak közé bement toklászt.
Vannak kutyák, amelyeknek a fülében túl sok a szőr és nem tud szellőzni a fül.
Szerintem a rövidebb szőrbe ha bele is megy a toklász, talán könnyebb észrevenni.
Köszönöm a válaszokat, főleg #6-nak, hogy meg is magyarázta.
Akkor én is levágatom majd az ilyen helyeken.
Csak azt nem tudom még, hogy a hátsója körül hogy kell elképzelni, simán géppel rövidre nyírják vagy nem értem, hogy oldják meg, hogy ne akadjon bele a végtermék, de ne is nézen ki hülyén, hogy csak itt hátul kopasz neki.
Nekem is hosszú szőrű német juhászom van, én nem szoktam róla levágatni sehol a szőrt.
Az igaz, hogy télen a talpszőrébe ragadhatnak a hócsomók (mint pl. a régi skót juhászomnak), de nálunk már sosincs hó.
A tolkász bárhol belemehet a kutyába, a skót juhásznak pl. a combja belső oldalába ment bele. De hát nem nyírhatunk egy hosszú szőrű kutyát kopaszra.
A fülszőrt pl. a westiknél szokták kitépni, mert a olyan sűrű a szőr a fülében, hogy nem hagyja szellőzni a fület és begombásodik, begyullad. Ez a tenyésztés eredménye, ilyen a természetben nyilván nincs, a természetben egy csomó fajta kiszelektálódna.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!