Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya, kamasz kutya,lehetet...

Kiskutya, kamasz kutya,lehetetlen az összeszoktatás?

Figyelt kérdés

Szép napot mindenkinek!Tanácsra lenne azükségem

A 14 hónapos, igen aktív husky lányunk mellé hétfőn örökbe fogadtunk egy kb 8hetes kiskutyát.Azt gondoltuk a játékos kutyusnak hatalmas lesz a boldogság, de a kutyusunk azóta magától nem eszik, szinte csak jutifalatokon él, a kertben iszik bent nem ,és hasonlók.Mit tegyek? Most tartok ott, hogy már nem tudok mit lépni.Agyon kényeztetjük a huskyt, kétszer annyi figyelmet kap, már,ha lehetséges, mert eddig is extrán sokat kapott, plusz séták, mindenki dögönyözi, simogatja és hasonlók.

Ma vagyok ott, 5 nap után, hogy feladom,nem tudom ezt tovább kezelni.A kiskutya örökbefogadástól el kell állnunk.

Tudna nekem valaki valami tanácsot adni? Járt már így valaki, és lett jó kimenetele? Tud valaki bármi bíztatót mondani?

Néha van játék a kertben, de ennyi, de a kutyánk bent elvonul, és, mint írtam, a tálakhoz oda sem megy.

Nagyon el vagyunk keseredve.Főleg a nem evés miatt.Eddig egy falánk kutyusunk volt.

Köszönöm,ha valaki jótanácsot ad.



2023. máj. 28. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Ilyenkor nem kell foglalkozni a nagy kutyával. Besértődött, féltékeny, ti meg ajnároztátok, ezzel elérte, hogy ő van a középpontban.

Gondolom, nem olyan sovány, hogy ne bírna ki pár napot étel nélkül. Ha megéhezik valóban, enni fog. Ezt diktálja az életösztöne.

2023. máj. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell aggódni, mindent csináljátok ugyanúgy, mint eddig, + a kiskutya dolgai. Semmi extra jutifali (ha éhes, a vasszöget is megeszi), csak minden ugyan az mindegyiknek. Nálunk is volt durci és szemrehányó tekinet, nem kicsi.🤣 De minden csoda csak 3 napig tart. Azóta imádat van. Ez csak rajtatok múlik.
2023. máj. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Természetesen nem sovány, de aggódunk érte.Eddig pont azt mondták, hogy még inkább foglalkozzunk vele, hát az nagyon nem jött be.Rémálmunkban nem gondoltuk volna, hogy így reagál egy kis társra, mikor eddig semennyi játék, és vele való foglalkozás nem volt elég.Szerettük volna, hogy legyen egy kis játszótársa is.Olyan édes a befogadott kiskutya.Egy kis tündér labdázgató, fűszálakkal is eljátszó kis babácska.Nagyon sajnálnánk, ha vissza kéne adnunk, máris megszerettük.
2023. máj. 28. 15:34
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a 2.válaszadónak is.Már nagyon el voltam keseredve, most új erőre kaptam tőletek.:) És visszaveszek a jutalomfalatokból.Már sokkal több szemrehányó nézést úgysem kaphatok:)
2023. máj. 28. 15:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy ez a baja? Lehet azert nem akar enni, mert beteg, csak eppen egybeesett azzal, hogy hoztatok egy kolykot. Akkor nyugodnek meg, ha latna allatorvos, ki kell zarni a betegsegeket (fogproblema, gyomor vagy belgyulladas, stb.) De a meleg miatt is ehet kevesebbet, mint szokott. Miota meleg van, az en kutyam sem keri a reggelijet, persze a konzervet, jutalomfalatot azt megenne akkor is.

Ha minden oke vele, es nem agressziv a masik kutyaval, csinaljatok sok kozos programot a kettovel egyszerre, kirandulas, jatek, feladatozas. Nem kell agyon ajnarozni, mert "rossz kedvu", mert akkor meg ra is fog jatszani, hogy vele foglalkozzatok. Amig jol elvan egesz nap jutalomfalattal, addig nem is fog enni rendes kajat. Enni is nyugodtan ehetnek egy helyen, egy idoben, ez is osztonozne az evesre.

2023. máj. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5/5válaszra :)

Nekem is megfordult a fejemben, hogy netán baja van, és pont ilyen szerencsétlen az egybeesés,de úgy gondolom, akkor nem rohangálna kilőtt nyílként a kertben, nem rohanna a pórázhoz sétakor, stb,ha beteg lenne.Ez inkább dac.

Igen, szuper lenne kirándulás , meg közös séta, erről olvastam, de a kiskutya még pici, még csak most fogja kapni a 3.oltását pénteken, és majd még azután fog jönni az első veszettség elleni, szóval ez majd csak jövőbeli program lehet.

2023. máj. 28. 22:23
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Sajnos semmi változás.Eltelt egy hét, és a házban továbbra sem eszik a kutyánk, csak kint fogad el pár falatot, így a közös játék ellenére visszamegy a kicsi az állatmentéshez.

Mondták is, hogy sajnos előfordul, hogy nem minden kutyus fogad el társat maga mellé

2023. máj. 30. 09:53
 8/8 A kérdező kommentje:

A kicsi maradt.

Nagyon kemény menet volt, de kitartottunk.

Pontosan két hét volt, míg megtört a jég. Azóta imádják egymást.Öröm, és bildogság a játékukat nézni ;)

2023. jún. 8. 11:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!