Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan enyhíthetném a kutyám...

Hogyan enyhíthetném a kutyám fájdalmait?

Figyelt kérdés
Ivartalanítva volt 2 napja, és valamiért csak egy szem fájdalomcsillapítót kaptunk a dokitól, már régen beadtam, a hatása elmúlt. Most nem tudok hirtelen újat szerezni, ő meg itt nyöszörög szegény. :'( Esetleg kaphat egy negyed algopyrint?
2010. okt. 6. 21:50
 1/9 anonim válasza:
73%

Algopirint semmiféleképpen sem!!!!! Semmilyen embernek való gyógyszert nem szabad adni a kutyának, mert az nekik méreg. Hívd fel az állatorvost, vagy vidd el hozzá. Vagy ha bemész egy állatpatikába, ott is megtudják mondani, h mit csinálj.

Remélem minél hamarabb rendbe jön a kutyusod! Szegénykém... :(

2010. okt. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Semmi esetre sem! szétroncsolja a veséjét! ezt az én dokim mondta! menj el egy non stop állatkórházba, a 13.kerületbe.
2010. okt. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Lehet,hogy roncsolja a vesét,de nekünk az állatorvos azt adta a kutyámnak.Szerintem kis adagban és kevés ideig szedve nem árt.
2010. okt. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Winner of Royal Hill ***** válasza:
55%
Nyugodtan kaphat algopyrint. Mekkora a kutya?
2010. okt. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Furcsa, az én kutyámnak semmilyen fájdalomcsillapítót nem adtak a műtét után, és semmi baja nem volt. 2-3 napig kevesebbet mozgott, otthon voltam vele, és inkább csak heverésztünk a lakásban, hogy gyógyuljon a seb.

Mikor viszed kontrollra? Szerintem nem kéne nyöszörögnie.

2010. okt. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kutyusomnak is nagy fájdalmai voltak az ivartalanítás után, pedig kapott szuriban 24 órás fájdalomcsillapítót, én is csak egy szem fájdalomcsillapítót kaptam, de én másnap visszamentem és kértem még a dokitól 6 db, hogy inkább legyen tartalékban. Minden kutyus más, van emelyik meg sem érzi, de van amelyik nagyon szenved a mütét után. Sajnos az én kutyuskám is nagyon szenvedett, de szerencsére már nem i emlékszik rá, kb. 2 hét kellett mire újra a régi volt.
2010. okt. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi is csak egyet kaptunk, és nem véletlenül. Azt mondta a doki, hogyha fáj neki, akkor jobban vigyáz magára. Ha a fájdalomcsillapító lehúzza a fájdalmat, akkor sokkal bátrabban mozog, vagy tesz olyan hirtelen mozdulatot, ami nem tesz jót.


Nyilván nem véletlenül működik úgy a szervezet, hogy ha valamelyik részére vigyázni kell, akkor fájdalomingereket juttat az agyba. Így sokkal óvatosabb a kutyus. A nyöszörgés lehet amúgy amiatt is, hogy zavarja a tölcsér, vagy akár amiatt is, hogy gyenge, de ő menne.

2010. okt. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Algopyrin pont az a humán gyógyszer, amit lehet kutyának is adni, csak ésszel! Fel is szokták írni az állatorvosok. Pl. ha egy bernáthegyi kaphat 1 szemet, akkor a yorki értelemszerűen jóval kevesebbet.

Viszont nem kaphat semmilyen paracetamol tartalmú készítményt, mert attól tényleg vége!

2010. okt. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy valami gyulladást okozott kedves kérdező a kutyánál. Lehet idegen tárgy is. Az én kutyámat amikor műtötték bennefelejtette a doktor az egyik pici műszert. Valamilyen csipeszkét, meg egy kis gombolyag nem felszívódó cérnát. Minden rendben volt, kb 5 hónap után derült ki a dolog, amikor a vágás helyén gyulladás lépett fel, elég komoly volt. Egyik napról a másikra eltályogosodott a kutyám hasa. De addig 5 hónapon keresztül semmi nem volt. Sejtettem akkor, amikor jelentkeztek a gyuélladásos tünetek, hogy valami nem stimmel belül. Elvittem egy másik orvoshoz, és a röntgen kimutatta, hogy más betokosodott a műszer a kutya hasába, és a tokosodott zárvány, megtellve gennyel kijukadt. Gyulladások léptek fel. Azonnal megműtötte a másik orvos. Most már semmi gond nincs a kutyámmal. A kutyusom egy tk-s collie. Nehéz is volt észre venni a gondott mert a hosszú bunda miatt nem látszott a gyulladás foltja. Igazából úgy vettem észre, hogy minden héten mivel átvizsgálom tüzetesen a kutyát, akkor nagynehezen találtam a gondra. Amúgy semmi levertség, fájdalom nem volt észlelhető a kutyán. Ugyanúgy evett, szaladgált. Észrevettem, aztán megműtötték. A műtét után másnap már szaladni akart, mintha mise történt volna.

A kioperált műszert az operáló orvos letisztította, aztán a régi dokinak meg visszavittem, hogy benntfelejtette a kutyámban. Megkérdeztem tőle nem e hiányzik valami. A doki meg csak nézett. Én meg szépen kijöttem tőle.


Humán gyógyszert kutyának nem szabad adni, hacsak az állatorvos el nem rendeli valamelyik adását. Mindenféleképpen menj vissza vele az orvoshoz.

2010. okt. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!