Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az uszkar utan melyik a...

Az uszkar utan melyik a legokosabb kutya?

Figyelt kérdés
2008. jan. 5. 01:01
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
4%
Az uszkár nem az egyik legokosabb kutya,a vizsla a legokosabb:)
2008. jan. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik lista, amelyik azt rangsorolja, hogy melyik kutyafajta milyen okos, meglehetősen szubjektív mérce alapján dönt. Ugyanis: mit tudnak vizsgálni?

1. Hogy mennyire tanítható? - de például a pásztorkutyák meglehetősen önállóak, hiába tanítod, van, hogy megcsinálja (tehát tudja!), de ha más a véleménye, esetleg nem engedelmeskedik.

2. milyen a problémamegoldó készsége? - de egy németjuhász alapvetően engedelmeskedni akar, tehát hiába tudná megoldani egyedül a problémát, előbb a gazdájához fordul, hogy mit tegyen.

Azt, hogy mindemellett mi van a kutyák gondolataiban, sajnos nem tudjuk. Így nem hiszem, hogy általánosan rangsorolni lehetne. Azaz lehet (meg is teszik), de csak egy-egy szempont szerint. Az emberek között sem okosabb a matematikus, mint a történész. Csak másban kiemelkedő. Így van ez a kutyáknál is.

De egy dolog biztos: NEKED a Te kutyád a legoskosabb, legszebb, legerősebb. És ez így van jól.

2008. jan. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
16%
Miből gondolod, hogy az uszkár a legokosabb kutya?
2008. jan. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
7%

Egyetértek az első íróval: a VIZSLA a legokosabb :)

Legalább is nekem ez az észrevételem!

2008. jan. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
11%
Számomra a vizsla, a német juhász és meglepő módon a tacskó a legokosabb. Persze ez szubjektív mérce, nyilván az ember nem ismerhet minden fajtából egy-egy példányt személyesen! =o)
2008. jan. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem messze nem az uszkár a legokosabb.Mindegyik kutyát meg lehet sok dologra tanítani türelemmel, és szeretettel.
2008. jan. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
4%
Mért lenne az uszkár a legokosabb? Mert fajtiszta? Szerintem az én kutyáim a legokosabbak, olyan keverékek, hogy csak na, legalább 3-4 kuyafajta vére csordogál az ereikben. De mindent tudnak, amit úgy gondolok szükséges. Bárki bármit mondhat: itt nem a faj számít szerintem, hanem egyszerüen nevelés kérdése. Ha neked uszkárod van, és szerinted nagyon okos, sőt..., akkor hiába viszonyítanál, a tied a legokosabb.
2008. jan. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
87%
Nekem a bernáthegyi a favorit!:) de szerintem ez attól függ hogy kinek milyen kutyája van, hisz mindenkinek a sajátja a legszebb és legokosabb:)))))
2008. jan. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%
Hát sztem nevelés kérdése hogy mennyire okos egy kutya.Nekem pl van egy jack russel keverék kutyám akit 2 nap alatt tanítottam meg arra hogy mennyen mellettem póráz nélkül.
2008. jan. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
18%
A legtöbb kutya okos, csak tanítani kell. A kérdés, hogy melyik a legtanulékonyabb.A fogékonyabb kutyák általában a vizslák, németjuhászok.
2008. jan. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!