3 műszak mellett, milyen lesz a kutya ember kapcsolat?
Pár napja került hozzánk egy 10 hetes mopsz kis kutya (kan) elég jól össze baratkoztunk de van még mit tanulni. Párommal 3 műszakba járunk dolgozni együtt. Panel lakásban lakunk, a munka és lakás közt több mint egy óra az út + 8 óra munkaidő.
Véleményre, tanácsra lennénk kíváncsiak mások hogyan oldják meg, mi a tippetek, ötletetek.
Kinti séta még nem jöhet szóba.
Hat ez igy kemeny lesz. A kutya soha nem lesz szobatiszta, a szomszedok a szeparacios szorongas miatt majd hulyet kapnak, sok sikert :D Mivel 3 muszakban dolgoztok, gondolom ossze-vissza, igy nagyon nehez lesz szoktatni a kutyat barmire is. Pl az egyedulletre fokozatosan.
A ti kapcsolatotok a kutyaval lehet jo lesz, de minden uszni fog a hugyban.
Nem egeszseges mondjuk 9+ orat kibirnia pisiles nelkul, de egy mopsz nem is fog ennyit birni soha.
Tenyeszto igy adott kutyat? Durva.
Dehogy fog!
Nem csak irodistak és homeoffice-osok tartanak kutyát 😂
Lehet könnyebb lenne addig a pároddal váltott szakban dolgozni míg a kutya nem lesz szobatiszta, de ha ez nem megoldható, akkor is meg fogja tanulni, ha foglalkoztok vele!
Szerintem kevesebb műszakot vállalj magadra...
Ha kedveled a kutyádat , akkor bármit megteszel érte, és leszarod mások véleményét is...
Én tanácsot adok, amit vagy elfogadsz vagy nem ezt rád bízom...
Csak annyit amennyit dolgozz amennyit bírsz... Hosszú távon árthat az egészségnek..
Az nem jó... Tapasztalatból mondom...
Csak aggódásból mondom, de , ha te bírod és nem készülsz ki, akkor, te egy belevaló lány vagy...
Igen amúgy a kutyának is kell kimennie wc-re így azzal sok idő eltelik, ha épp nincs más dolgod , akkor okéé..
Én nem tudom, de ha nem tudjuk eltartani nehézkes a körülmények , akkor mindenképp keresni kell egy szerető gazdit, akinek pénze is van és tud vele foglalkozni....
Én így látom a döntést neked kell meghozni, javaslom jó alaposan gondold át...
Mi 2 éves kutyát hoztunk el a menhelyről. Azelőtt soha nem volt senkinél, ez biztos. 2 hétig tartott, míg nagyjából megtanulta, hogy csak lent lehet pisilni, és még így is előfordultak reggelre balesetek. Egy 10 hetes kutyától mit vár az ember? Felnőtt kutya sem szívesen tartja vissza annyi ideig, egy kölyök nem is tudja.
Itt talán a legkisebb gond, hogy a kutya-ember kapcsolat milyen lesz.
#3
Ez az egy bolond százat csinál effektus. Csak mert más hülyeséget csinál, nem kell neked is. Ezt oviban megtanulhattad volna már.
Én biztos nem tartanék így kutyát, felelőtlenség, de buta embereknek mindegy, mit magyarázunk, úgyse értitek meg.
3 műszakba, de egyszerre, egy műszakba jártok? Az azt jelenti, hogy 10 órát egyedül lesz a kiskutya? Nem tudtok legalább átmenetileg váltott műszakba járni? Ezt úgy szokták csinálni, hogy néhány hét szabit kivesznek, hosszúhétvége vagy karácsony köré szokták szervezni, vagy nyári szünetbe, ha van nagyobb gyerek, hogy legalább ne rögtön dobják mélyvízbe a kutyát.
De egyébként ilyen időbeosztással úgy általánosságban sem értem, miért kell nektek kutya, hisz egész nap nem vagytok otthon. 10 óra utazás és munka után úgy érzed minden nap, esőben, fagyban, hőségben, lesz erőd lemenni kutyát sétáltatni? Foglalkozni vele, tanítani, ovi, suli? :-(
Ezt nagyon át kellett volna gondolnotok, mielőtt a kutyát magatokhoz vettétek. Ahogy a többiek is írták, 2 probléma lesz, a szobatisztaság és a szeparációs szorongás.
Egy kölyökkutya kb. annyi ideig tudja visszatartani a vizeletét, ahány hónapos, tehát ilyen korban kb. 2-3 óránként kell levinni (míg nincs meg minden oltása csak gyorsan a ház mellé), általában azt szokták mondani minden evés, ivás, alvás és játék után, és még így is sokszor történik baleset. Még ha kutyapelenkát használtok is (amit a földre kell ragasztani, hogy arra pisiljen), annak a használatát is meg kell neki tanítani, időbe telik. Mondjuk ezt megtehettétek volna az elmúlt napokban.
Így, hogy csak reggel, majd utána 10 óra múlva viszitek le nagyon nehezen fogja megtanulni, hogy a lemenetel = pisi/kaki.
Legalább hétvégén vigyétek minél többször.
Nagyobb probléma lesz a szeparációs szorongás, mert annak kialakulását úgy lehet elkerülni, hogy a kis állatot FOKOZATOSAN, lassan, lépésenként szoktatjátok az egyedülléthez. Egy kölyökkutyánál pláne, egyik nap még az alomban volt az anyjával, testvéreivel, másnap pedig 10 órára magára hagyjátok... sírni, nyüszíteni, rágni, rombolni fog, rosszabb esetben pánikba esik. Ennek a szomszédok nem fognak örülni, és biztos, hogy nem fog jót tenni ez a kapcsolatotoknak.
Az első kutyámat anyám nem túl átgondolt születésnapi ajándékaként kaptam 14 évesen, és ebbe ő sem gondolt bele, vagyis fogalma sem volt, hogy működik ez a kutyáknál. Ő 2 műszakban dolgozott, mi pedig suliba jártunk, szerencsére öcsém még ált isibe, ami 2 percre volt a lakástól, így a kutya "csak" pár órát volt egyedül délelőttönként (és nem is rögtön az elejétől, mert a téli szünetre lett időzítve). Nagyon takarítottunk, de mivel ezen a pár órán kívül sokat szaladgáltunk le vele, így azért normális időben szobatiszta lett. Viszont a szeparációs szorongással nagyon megjártuk, az tankönyvi módon kialakult és megmaradt sajnos, stresszelt és rágott mindent (ajtókeret, székláb, szőnyeg, cipők, kabát, amit elért, vagy elfelejtettünk) ha egyedül volt hagyva. Foglalkoztam a problémával, javult is valamennyit, de kiszámíthatatlan volt, hogy mire érünk haza. :(
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!