Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya neveles, alvas?

Kutya neveles, alvas?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van nekem egy orokbefogadott kutyusom, akivel eddig egyutt aludtunk, egy agyban. Tudom, errol mindenkinek van egy velemenye, nem is ez a kerdes, hanem az, hogy jol csinalom-e? Le akarjuk szoktatni, mert rajta latjuk, hogy ez igy nem jo.


Tehat tegnap volt az elso ejszaka, hogy nem aludt velunk, hanem az agy melle betettuk a szobakennelt es abban volt. Amugy kennelhez van szoktatva, napkozben, ha nem vagyunk itthon, abban van, szeparacios szorongas miatt, szoval nem csak ugy bezartuk a semmibol.


Nyilvan mondani se kell, sokat sirdogalt az ejjel. De ez jobb lesz, ugye? Megszokja? Tudom, csak egy kutya, de a szivem megszakadt erte. Reggel, mielott kiengedtem volna, jutalomfalatot kapott. Ez igy jo? Illetve napkozben is neha engedtuk neki eddig, hogy az agyban aludjon, ezt akkor gondolom felejtsuk el, mert osszezavarja? Es a kanape? Arrol is le kene szoktatni, mert lehet nem fogja erteni a kulonbseget a kanape es az agy kozott?


2023. jan. 9. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Igen, majd elmúlik a sirdogálás, pár nap és megérti. Egy idő után már kennel sem fog kelleni. Csak legyetek következetesek és ne engedjétek fel napközben sem. Abszolút tud különbséget tenni a kanapé és az ágy között, onnan nem kell letiltani.

Egy idő után meg azt is meg tudja tanulni, hogy csak hívásra megy fel. Nálunk így van. Eszébe sincs csak úgy felugrani, de ha hívom, jön, és ez nem zavarja meg. Így alapból nem alszik velem, de ha mégis olyan kedvem van, felhívhatom. :)

2023. jan. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jutalmat csak akkor adjatok a kennelből kieresztéskor, ha nyugodtan vár. ha ugrál, kapar, hisztizik vagy bármi hasonló, akkor nem szabad, mert erre erősít rá.

Kríz Orsinak van erről nagyon jó videója a youtube-on, ő egy jól ismert kutyatréner, dog dancing oktató. Érdemes megnézni.

2023. jan. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy akkor kell jutalmazni, amikor nyugodt, igy is tortent. Jartunk azert vele mar kutyasuliba, trenerhez is, alapok boven megvannak, csak az utobbi idoben beteg voltam, sokat fekudtem agyban es hat ekkor szokott ra arra, hogy allandoan velem van, illetve velunk alszik ejszaka.
2023. jan. 9. 12:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Egtyertek egyessek és kettessel. Ok leirták. Kríz Orsit én is ajánlom.
2023. jan. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!