Husky jellegű kölyköket mennyiért lehet venni? Törzskönyv nem számít, de egészséges legyen.
Egy ismerősömnek van aranykoszorús tenyészete. Ha született egy 'hibás' kiskutya, azt nem törzskönyveztette. Gazdit keresett neki, és pénzt sem kért érte, csak a chip és az első oltások költségét. Már nem vagyunk kapcsolatban, nem tudom még mindig így megy-e, meg hogy más tenyésztőnél is így szokás-e, de szerintem ez korrekt, sőt, kicsit talán túl jófejség is.
Nem Husky tenyésztő amúgy :)
Előző: olyan nincs, hogy egyes kölyköket törzskönyveztet, másokat meg nem, mert az egész alomra egyszerre kell kitölteni az alombejelentő lapot, ennek alapján kapja meg a származási lapokat.
Nem mondhatja azt, hogy csókolom, lett 5 kölyök, de 2 színhibás, szóval csak 3 törzskönyvet kérek.
Legfeljebb saját döntése alapján nem adja oda a kölyökkel a származási lapot, ennyit tehet.
Illetve, a törzskönyvezés nem elég a tenyésztéshez, kell legalább a tenyésszemléről való minősítés (ha nincsenek is kiállítási eredmények), szóval a származási lap nem jelent automatikus tenyészthetőséget, éppen azért, mert a leggondosabb tenyésztői munka mellett is születhetnek hibás egyedek, ilyen ez a genetika...
Imádom ezeket a papíros szaporítózó dumákat, aztán a 80%-uk a kötelezőn kívül semmit nem ellenőriztet a kutyákon amúgy se. Most akkor vagy a tenyésztők 80%-a papíros szaporító vagy ti vagytok helikopterek. Inkább az utóbbira szavaznék.
Sokszor garanciát sem adnak, nekem eddig egyszer se adtak, pedig bronzkoszorústól is vettem már kölyköt kéthavi fizetésért. Ahány ház annyi szokás, csak a tudálékosoknak szokása bekategorizálni a tenyésztőket két halmazba, ami szerintük szubjektíven nekik tetszik, meg nekik nem tetszik...
A garancia érdekes kérdés, nem attól szar egy tenyésztő, hogy ad e vagy sem. Azért ezek mégiscsak élőlények, biológiai lények, nem robotok. Arra a néhány betegségre vállalhat csak garanciát, amire szűrhető az adott fajta. De még a diszplázia is nagyon necces. Két egészséges, A-s csíipőjű szülőnek is lehet dp-s kölyke, és a nem megfelelő etetés, mozgatás is előhozhatja, azaz tartási hiba, nem örökletes hajlam.
Az egészségre való odafigyelés alap, nyilván nem teszünk össze két hordozót, de én inkább onnan fognám meg a különbséget, hogy mennyire ismeri az adott tenyésztő a fajtát, és van-e tenyészcélja, halad-e valahova, igyekszik-e javítani az állományt, vagy csak jönnek sorban az almok koncepció nélkül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!