Nem fura mindig ugyanazt a nevet adni?
Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm, mindig idősebb, 5-8 éves kutyákat vesz magához. Nem 2-3 évente, de azért így mondhatni sokszor van új kutyája, és mindegyiknek ugyanazt a nevet adja, mondjuk legyen Palacsinta. Neki nagyon tetszik a Palacsinta név, tetszik neki a hangzása, rövid (jó, tudom, a palacsinta pont nem az), szép, és egyáltalán nincs köze egyik kutyának a másikhoz. Mindet külön kezeli, máshogy emlékszik vissza rájuk, csak a név ugyanaz. Soha nem mondtam neki, nem is fogom, hogy szerintem ez nagyon furcsa. Nálunk itthon akár cica, kutya vagy bármi más van, mindegyikünk imád azon agyalni, mi legyen az ő saját neve, ami csak az övé lesz. El nem tudom képzelni, kutyáról kutyára szálljon a név. Én gondolkodom rosszul vagy ez tényleg kissé furcsa?2022. nov. 15. 20:30
11/19 Hovarju válasza:
* igy "is" - ez a szó kimaradt
13/19 anonim válasza:
#10 Hogy lehet mindig más fajtájú kutyád? Nem fura pásztorkutyáról vadászkutyára váltani? Nem sok irodalomkutatás felkészülni a "típusváltásra"?
14/19 anonim válasza:
13: 99%-ban mindegyik kutya szimplán... kutya. A fajtajellegek 1%-ot tesznek ki.
Hónapokig vigyáztam egy időben alkalmi melóként agárra, palota pincsire, mopszra, beagle-re, pulira, bolognai pincsire, shar pei-re és rottweilerre párhuzamosan, és nem volt szembeötlő különbség a viselkedésükben, amire oda kellett volna figyelnem.
15/19 anonim válasza:
#14 Jaaaa, így értem. Azért lepődtem meg, mert 9 magyar fajta van és azért elég durva egy élet alatt mindegyikből tartani egyet. De ha külföldi is szóbajöhet, hiába alig van, aki propagálná a honos fajtákat akár annyival, hoyg a szomszéd látja, milyen jófej a magyar kutya, akkor értem a dolgot. Ki kéne ezeket tiltani innen, a külföldi is max pulit vesz, le se sz*rják a mi fajtáinkat, nem idevágó dolog, de kajak nem értem azt, aki divat külföldi fajtákat tart itthon.
16/19 Hovarju válasza:
#10 Hogy lehet mindig más fajtájú kutyád?
Egyszerűen, egymás után. 1985-ben egy németjuhász szukám volt, vele együtt 1990-től egy alaszkai malamut kan, aztán sok év kihagyás után egy labrador keverék szuka.
Mind más élethelyzet, más temperamentum. Nem csak a kutyák változtak, hanem én is.
Magyar fajtám nem volt még eddig, a vizslák, amikről írtam a szomszéd kutyái voltak.
17/19 anonim válasza:
#16 Pedig magyar embernek magyar kutyát. Ezért ilyen a magyar fajták helyzete.
18/19 anonim válasza:
Nehogy már ezt a népnemzeti agyf@szt szerencsétlen állatokra is átvigyétek. "-.- Amit itt veszel meg csivavát, az ugyanannyira magyar már, mint bármelyik keverék vagy kuvasz.
19/19 anonim válasza:
#18 Én semmiben nem vagyok népnemzeti. A nemzet egy alig 200 éve kitalált buta fogalom, semmi értelme. DE. Attól még van örökségünk, hagyományunk, akárhogy is hívjuk, és elég gáz németjuhásszal, labradorral meg vadászatra soha nem használt, agyonszaporított "tacskóval" telerakni az országot, amikor sz*rabb helyzetben, kisebb tenyészettel, kihalófélben sokkal rátermett és okosabb fajtáink vannak.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!