Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aussie vagy Mudi?

Aussie vagy Mudi?

Figyelt kérdés
Van a családunkba egy skótjuhász, nagyon kedves nekem is. Nemsokára én is szeretnék egy saját társat. Tapasztaltam, hogy nehezebben tudok kommunikálni egy ilyen kutyussal de nagyon tetszik az aussie is. Szerintetek érdemes egy aussie-val kezdenem vagy inkább döntsek a mudi tartás mellett(ő is nagyon tetszik)? Család mellé vállalnék már kutyát.

#kutya #családbarát #mudi #Aussie #tartási nehézség #taníthatósági könnyebség
2022. okt. 19. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Volt korábban kutyád? Mit szeretnél vele csinálni? Milyen az életviteled jelenleg?


Mit értesz az alatt, hogy "nehezbben tudok ilyen kutyával kommunikálni". Milyennel?

2022. okt. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kerevék kutyáink voltak, sokat megyünk terepre pl:dunára 5-10kmre. Kommunikációt úgy értem hogy hiába adok parancsot pl a behívásra talán minden 6. alkalommal jön vissza. Oké mellette van a gazdája is de nekem ebből az jön le valamit rosszul csinálhatok, hogy nem jön hozzám.
2022. okt. 19. 12:52
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
Mind a két fajta aktív. Mit dolgoznál vele? Az aussie nem kezdő kutyásnak való. Tudnád nevelni? Tudod hogy kezeld, ha a behívásra nem reagál?
2022. okt. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
A mudi az duplan nem kezdo kutyasnak valo. Felejtős!
2022. okt. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%
Megfelelő utána érdeklődés, olvasás, lefárasztás és kutyasuli mellett lehetséges.
2022. okt. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Terepre mennék sokat és ott fontos a közös munka. Nem szeretnék versenyezni semmi ilyesmit nem tervezek. Nagy kert van egyébként napközben is lenne bőven helye ha nem vagyok otthon. És fontos lenne még a barátságosság is. Sokszor járunk össze más kuytásokkal és néha olvasokkal.
2022. okt. 20. 22:15
 7/10 maathorusz ***** válasza:
29%
Mindegyik nevelhető jól, mivel mindkettő pásztor kutya. Én úgy tapasztaltam, hogy a mudik sokszor barátságtalanok az idegenekkel és idegen kutyákkal, de ez sokszor szocializáció kérdése. Önmagában az, hogy egy idegen kutyát nem tudsz behívni nem sokat jelent. A gazdájának kell tudnia behívnia 100 %-osan a kutyát. Mindkettőhöz kell majd kutyasuli, a sok foglalkozás, fizikai és szellemi fárasztás.
2022. nov. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Nem gondolnám, hogy a mudi nem való kezdő kutyásnak. Megfelelő elkötelezettség mellett, vállalva mindazt, amire egy mudinak szüksége van, igenis jó társ lehet. Természetesen ehhez fontos, hogy egy meggondoltan kiválasztott kutyust vigyünk haza, de egy valamire való tenyésztő igenis figyelembe veszi a leendő gazdik “szintjét”, igényeit és segít a kiválasztásban, esetleg ő ajánl kölyköt, hiszen ő ismeri őket.


Azért azt fontos tudni, hogy a mudi nem feltétlenül az a kutya, aki egy kutyás bandában a partiarc, de ilyet is láttam már :) Neki az a fontos, hogy a gazdi közelében legyen, a lehető legtöbb időt töltsön vele, ne pedig kint a kertben kelljen magát elfoglalni.

Mudival kapcsolatot teremteni nem nehéz, de meg kell érteni, hogy ők hogyan működnek, különben a gazdi fejére fog nőni..

Sok sikert!

2022. nov. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Milyen lett vègül?
júl. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos kisebb lakásba kellett költöznöm, így halaim lettek 😄. De a jövőben mudit szeretnék.
aug. 11. 21:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!