Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudhatom, hogy elegendő...

Honnan tudhatom, hogy elegendő mennyiségű kaját adok a kiskutyámnak? ( 3 hónapos)

Figyelt kérdés

Most nem tápról beszélek. Egy etetésre azt is kap.

Nagytermetű lesz, és néha úgy érzem bizonytalan vagyok, hogy mennyi az annyi.

Főtt húst, belsőségeket, májat, vesét, stb..rizzsel keverve, esetleg zöldségeket szoktam neki keverni.

Szerintem egy normális emberi adag lenne, de ő egy pillanat alatt befalja, mire kettőt pislognék üres a tál, és csak néz rám! Nem akarom túltáplálni sem, de mivel fejlődésben van elkelne a tanácsotok. Mennyit?


2010. szept. 24. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ha óriás testű, akkor inkább maradj a tápnál amíg fejlődik, különben matekozhatsz a fehérje mennyiségekkel.


Sajnos nekem fogalmam sincs, hogy miből mennyit kéne neki adni, de nem is nagyon lehet találni erről általános leírásokat.


És az óriás testűnél nagyon fontos, hogy ne nőjön hirtelen, nehogy az izületei ne bírják a terhelést.


Itt egy kimerítő cikk a témáról: [link]


De én inkább valamelyik prémium márka giant puppy tápját ajánlom az előírt mennyiségben, azzal nehéz nagyot tévedni.

2010. szept. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már elrontottam azzal, hogy mással is etetem. Így a tápot már nem is komálja annyira, de azért köszönöm. Elolvasom a cikket.
2010. szept. 24. 13:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Ó arra egyszerű a megoldás :) Eléteszed a tápot, nem kéri, elveszed. Következő étkezésnél megint eléteszed. Ha megint nem kéri, megint elteszed. Legrosszabb esetben 2-3 napig nem eszik, de ennél azért általában hamarabb megtörnek, ha látják, hogy nincs más. Kutya még nem halt éhen úgy, hogy naponta 3-szor elétették a prémium tápot.


Ha nagyon elkapatod, egy idő után semmit nem fog enni, mert megszokja, hogy bármire flegmázhat, mindig kap valami finomabbat.

2010. szept. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Te egyáltalán nem adsz mást a kutyádnak a tápon kívül?
2010. szept. 24. 14:44
 5/6 anonim ***** válasza:
De, persze, jutalomfalatként néha sült húst, sajtot, tojást, de ha alacsony ingerkörnyezetben dolgozunk, akkor a jutalomfalat is táp. Persze nem dobom ki a sült húst, ha megmarad, meg szoktam neki venni füstölt csontot, vagy éppen velőset. De ezeket kizárólag az íze kedvéért, a tápanyag az csak táp.
2010. szept. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm!
2010. szept. 24. 15:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!