Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mosta már meg valaki fogkeféve...

Mosta már meg valaki fogkefével kutyája fogát? Ha igen, milyen fogkrémmel?

Figyelt kérdés
Én komolyan gondolkodom rajta, mert iszonyú a lehelete kutyámnak. Vagy csak sima vizes fogkefével csináljam? Bár attól még büdi maradna a szája.
2010. szept. 21. 16:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Van kutyafogkrém, kb. 300Ft a fressnapfban. Van aki gyerekfogkrémet használ.

Amúgy lehet, hogy fogköve van és amiatt büdi a lehelete.

2010. szept. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
valo jaban minden kutyuskanak budos a szaja, egyszeruen nem tudjak maguknak apolni a szajukat, le rakodik a taplalek maradek
2010. szept. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Ilyenkor ne fogat moss neki, mert semmit nem használ...

Vegyél neki Pedigree Denta Stix-et és add neki minden nap egy kis darabot, utána egy idő után lekopik a fogköve.

A mi kutyánk minden nap kap egy kis darabkát, örül is neki, meg fogköve sincs. És a szája sem büdös. De ismerős kutyájának szája oltári szagú volt, ő is elkezdte adni neki ugyan még mindig büdi neki egy kicsit, de csökkent, és a fogköve is kopott.

2010. szept. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
75%
A kutyáknak mindig büdös a szája, az elfogyasztott ételtől illetve attol hogy mit rágott meg(füstölt csont, gumi papucs, stb.) függ a szájszaga. Ha meg is mosnád nem lenne tartós. Viszont úgy tudom, (de nem biztos) hogy lehet kérni fogkő eltávolítást, ennek az állatorvosnál kell utánnaérdeklődni.
2010. szept. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
igen én is használok még a mai napig is fogkefét neki és igen is ér.a fogkrémből enyhén mentolost használok.nekem a pedigree denta nem használt semmit pedig úgy kaptam a kutyust hogy tele volt fog kővel és büdi volt a szája is ,egyedül a fogkrém segitett neki és mára győnyőrűek a fogai és kellemes enyhén menta illatú a szája :D
2010. szept. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

A fogkövet állatorvosnál kell leszedetni (lekaparják, illetve van már lézeres fogkő eltávolítás).

A rágókák lehet, hogy javítanak rajta, de nem fogják teljesen leszedni.

2010. szept. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Még kölök! Nincs fogköve! Csak büdi szája! Fogok venni neki fogkrémet! És hagyják a kutyáitok a fogmosást?
2010. szept. 21. 16:40
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém nem hagyta a fogmosást, kölyök korától hozzá akartam szoktatni, de egyszerűen nem ment. Utána vettem denta stixet, de azt meg ne rágta, biztos nem tetszett neki az íze...:S Így hát maradt a csont. Sertés fehér csontot szokott kapni főzve, szokott lenni rajta egy kis "csimbók" is ezért nagyon nagyon szereti:) Olcsó (40Ft/kg) és jó mert ahogy rágcsálja ledörzsöli a fogairól az étel maradékot nem lesz fogköve és szívesen is eszik.

Büdös száj ellen mi mentolos jutalom falatot használunk, de csak ha "megyünk valahova" mert otthon nem szagolgatom a kutya száját, de ha pl: nyáron 40 fokban megyünk autóval valahová nem túl kellemes mikor a kutya teleligeti a kocsit a büdös szájszagával :S:D Úgyhogy ilyenkor szoktuk használni. Ha gondolod próbáld ki a Tescoban szoktam venni kb 500 Ft egy zacskóval. Nem emlékszem a nevére mert egy ideje már nem vettem, de egy arany retriver van a zacskóján. Talán Denta valami ez is...

2010. szept. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
ha most váltja a fogait, akkor normális, hogy büdi a szája, de el fog múlni. Az is nagyon fontos, hogy mit kap enni. A konzervtől az enyémnek is büdös volt.
2010. szept. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A tescoba amin a retriever van az nagyon gagyi szerintem és büdös is szerintem.nekem hagyja a kutyusom hogy mossam a fogát csak az elején nem de aztán már élvezi :Dpersze nagyon finoman,óvatosan kell neki :) sok sikert
2010. szept. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!