Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények a Dogmopoliteról?

Vélemények a Dogmopoliteról?

Figyelt kérdés
Láttam egy álláshirdetésüket, amire jelentkeztem, mert nagyon szeretnék kutyákkal foglalkozni, viszont utólag olvastam fórumokon többségiben nem túl pozitív véleményeket a helyről. Most hívtak vissza, viszont nem értem oda a telefoncsörgésre és most tanácstalan vagyok, hogy visszahívjam-e őket,főleg úgy, hogy másfél órára lenne a munkahely az albérletemtől és nem tudom, hogy mennyire érné meg ez nekem.
2022. júl. 11. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
22%

Nézd,kutya kiképzőnek bármikor,bárhol mehetsz.Ez egy pár hónapos szakma,nem egy nagy durranás.

Ha eléred a mester szakmát (2 év aktív munka a szakmában + mester képzés) akkor utána te magad is oktathatsz.

Na most..a mester szó csak azt jelenti,hogy 2 év alatt nem untál bele,szereztél egy kis gyakorlatot és lett saját nézőpontod,módszered (talán) ami szerint dolgozol.

De már oktathatsz is.Ezek az emberek is ilyenek,ki kell fogni normális oktatót ahhoz,hogy jó legyen neked is.

Mindenhol ugyan ez fog várni,akkor is ha pl kutyafodrász akarnál lenni.


Ezek csak kis szakmák mint pl embereknél a körmös.Valakinek megérte megtanulni,mert ügyes és valakit nem éri meg kifizetni,mert annyira elcseszte a dolgokat,hogy még körömgombáf is lett :D

2022. júl. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Én nem mennék ide a helyedben. Ahogy olvasom a google értékeléseket, ahol valami (jogos) negatív tapasztalata van a gazdinak, ott nagyon tudnak magyarázkodni, és a gazdira terelik a felelősséget. Szerintem egy kutyapanziónak olyan alkalmazottak kellenek, akik valóban értenek a kutyákhoz, MINDENFÉLÉHEZ, tudniuk kell kezelni a szeparációs szorongást (azért viszi a gazdi panzióba, hogy a kutya ne legyen egyedül elvileg), az eltérő habitusú kutyákat... stb. Én erősen gyanítom, hogy náluk a megfelelő hozzáértés nem a legfontosabb szempont a munkatársak kiválasztásánál, aki szereti a kutyákat, az már mehet. Lehetsz te hozzáértő, de a cég alapján fognak megítélni, és ha a kollégák többsége nem érti a dolgát, azzal a te megítélésedet is lehúzzák.
2022. júl. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
2-höz csatlakozom. Tipikus pénzmalomnak tűnik, ahol az utcáról halásszák a gondozókat, aztán vagy bejön, vagy nem. Ha nem, akkor sincs baj, döcögö a szekér, vesznek fel mást. Gondolom, a bérektől sem lehet falnak menni,
2022. júl. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Kaptál idáig 3 olyan választ, akik egyike sem ismeri pontosan , mi a helyzet ott.

Ha visszahívnád őket, talán több pontos infót is kaphatnál.

Ha sokallod az utazást és nem találod megfelelőnek az ajánlatukat, egyszerűen közlöd, köszönöm, így nem megfelelő nekem az állás.

Nem fognak miatta a facebookon kipellengérezni.



ha visszahívnád őket, talán több pontos infót is kaphatnál.

2022. júl. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem kutyapanzióban olyan dolgozzon, akinek van tapasztalata sokféle kutyával, kicsikkel, nagyokkal, lustákkal, fürgékkel, szeparációsokkal, mentettekkel, traumatizáltakkal, ehhez jó alap egy 1-2 éves kutyakiképző múlt, plusz önkénteskedés menhelyen, esetleg ha rehabilitált már kutyát. Sajnos a kérdés igazolja a gyanúmat, hogy bárkit felvesznek, mert a kérdező azt írja, szeretne kutyákkal foglalkozni, de nem írja, hogy olyan nagy tapasztalata lenne ezen a területen, és simán behívnák interjúra.

Nekem mentett, előéletes, traumatizált kutyám van, én rengeteg fejlődést értem el nála, amióta nálam van, de ha nem megfelelően bánnak vele, visszaesik, például állatorvos traumatizálta, és azóta nem jön el magától a rendelőbe, egyikbe sem, több is van felénk, megtorpan, fél, pedig egyetlen alkalom és egyetlen orvos volt, és ezután az összes felé bizalmát vesztette, szóval most hozhatom helyre ezt is, de többé ahhoz az állatorvoshoz biztos nem viszem. Kutyapanziónál ezt halmozottan figyelembe venném, hiszen ott több időt nem lennék vele, egyáltalán nem mindegy, hogy tudnák-e kezelni, ha neki mondjuk nem tetszik, ha más kutya lerohanja, mint egy tank, észreveszik-e a finomabb jelzéseket a kutyán, amikor jelzi más felé, hogy hagyja békén, nem bíznám akárkire, én kiismertem, de nagyon kevés embert ismerek, akire azt mondom, hogy rá merném bízni, pedig cukinak látszik, de a cuki külső mögött van egy pocsék előélet, ami nem tűnt el nyomtalanul. Egy panziót ismerek, ahova merném a kutyámat vinni, a panzió tulajdonosának ugyanonnan van szintén mentett kutyája, ahonnan én is örökbe fogadtam az enyémet, róla elhiszem, hogy ért hozzá, de nem is vállal sok kutyát egyszerre, és ez így jó, mert így tud megfelelően figyelni rájuk, és minőségi időt tud biztosítani a kutyáknak, és van tapasztalata mentett kutyával is.


Szóval kérdező, én azt mondom, ha tényleg komolyan akarsz kutyákkal foglalkozni, képezd magad, tanulj etológiát, menj menhelyre önkénteskedni, szerezz tapasztalatot, és ha 1-2 év után is úgy érzed, ez a hivatásod, hajrá. De csak azért, mert szereted a kutyákat, tapasztalat, hozzáértés nélkül felelőtlenség belevágni egy ilyen munkába, mert csak az elégedetlen gazdik és traumatizált kutyák számát növeled akaratlanul is, lehet, hogy jó szándékból, de a pokolhoz vezető út is jó szándékkal van kikövezve.

2022. júl. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!