Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hová fordulhatok a szomszéd...

Hová fordulhatok a szomszéd kutyája miatt?

Figyelt kérdés

Van egy öreg szomszédom. Vett egy kölyök (most 5-6 hónapos) német juhászt, hiába lakik zsákutcában, mindent támadólag megugat a kutya. Family frostos kocsi, madarak, macska, emberek, de néha a legnagyobb csendben is rákezdi, nagyon hangosan. Próbáltam szólni neki, hogy néha szóljon rá, nevelje, de hiába csengetek, ki se jön. Hagytam neki lapot, nem hat.

Hajnal egykor, háromkor, egész nap bármikor rákezdi, és egy jó 20 percen át abba se hagyja, teli torokból megy.


2022. júl. 10. 18:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%
Semmit nem tudsz tenni.
2022. júl. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Majd jó 10-15 évet majd így fogok lehúzni? Kizárt. Nekem két mudim van, állítólag ugatós fajta, ez volt az első amit megtanultak, hogy mikor van hang és mikor van csend.
2022. júl. 10. 18:23
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
Település jegyzőjéhez.
2022. júl. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
34%

Ha feljelented az ugatás miatt, akkor körberöhögnek. A kutyát meg gondolom nem fogod bántani.


Majd megszokja az új helyét a kutya és lenyugszik.

2022. júl. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
A legtöbb jegyzőt az sem érdekli, ha bizonyítható állatkínzás történik. A szomszéd még egy ejnye-bejnyét sem fog kapni a kutyaugatás miatt.
2022. júl. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
32%
Semmit, a kutyások érinthetetlen állatfaj. Áldd a sorsod hogy csak 1 dög van, itt az utcában a legtöbb baromnak 3-4. Cserébe viszont te is szarhatsz mindenkire és bömböltetheted a zenét éjjel-nappal, én hajnali ötkor szoktam füvet nyírni. Csak jöjjön szólni valamelyik patkány.
2022. júl. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem szeretném, mert csóri kutyát, ahogy megsimogattam, miközben próbáltam a szomszédot becserkészni, nincs más baja, csak unatkozik, és be fog csavarodni. Erről nem ő tehet, a gazdája. Jegyzővel megpróbálok beszélni, hátha. De akkor sok reményt nem fűzök hozzá.
2022. júl. 10. 18:55
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
Jól látod, nem foglalkozik a kutyàval, ez a baj. Neki csak kerti dísz. Ha esetleg van időd, kérd el naponta sètàltatni kicsit.
2022. júl. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%
A szomszédod egy idióta. Ha valami módon összefutnál vele, csak az lenne hogy "blablabla kussmá me elföldellek", "az a dolga hogy ugasson", stb... De amúgy szinte minden kutya ilyen. Kb 2 éve járok több utcába is (ebédet kihordani), eltérő időpontokban és semelyik dög nem szokta még meg a jelenlétem...
2022. júl. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

Impotens hatóság + felelőtlen gazda + neveletlen kutya + szabályozás hiánya = ugatáspokol.

Soha nem fog megoldódni, a szomszédviták 99%-a az indokolatlan zajongás miatt van, ami aztán láncreakciót indít el. Te leszarod, én leszarom, ő leszarja és végül élhetetlen a környék. Ha tehetném, a tajgán élnék egy faházban 100 km-re minden lakott településtől.

2022. júl. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!