Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom hogy a kutyám...

Honnan tudom hogy a kutyám süket vagy csak nem figyel rám?

Figyelt kérdés

Pár hónapja örökbe fogadtam egy angol bulldog keveréket.

Elvileg 3-4 éves, fehér, néhány barna folttal.

Azóta elkezdtem tanítani de nem igazán haladunk.Könnyen tanul, de makacs és nem figyel.

A nevét valamiért nem hajlandó megtanulni. Néha reagál rá, felém fordul, vagy mozgatja a fülét, de nem jön vissza.

A parancsszavakra sem mindig reagál, párat kever is. A kézjelekre viszont figyel. Azonnal tudja mit szeretnék.

Ezek miatt és mert nagy részben fehér, gondoltam hogy süket.

Nagyon mélyen szokott aludni, de ez annyira nem utaló jel, angol bulldogoknál jellemző (tapasztalatom szerint). Nem ébred fel ha haza jövök, de ha tapsolok kinyitja a szemét.

Emelett néha felriad és csak úgy elkezd ugatni ami megint a süketség jele. Máskor viszont együtt ugat a szomszéd kutyával, a familis frostos autó zenélésére is felfigyel.

Azt olvastam még hogy a süket kutyák nem túl aktívak, óvatosak, és nem ugatnak, sírnak sokat. Ennek az én kutyám pont az ellentéte. Mindig pörög, és mindíg hallgatja a hangját, hol ugat hol morog, hol nyüszít.

Állatorvoshoz elvittem, nem talált semmit a fülében (szóval amiatt nem hallhat rosszul), de a süketséget nem tudta tesztelni.


Szóval szerintetek ténylegesen süket, vagy inkább csak alkalmi süket és csak azt hallja meg amit szeretne?

Én nem tudom eldönteni, hogy csak ingnorál-e vagy tényleg nem hall



2022. jún. 23. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ébren nyugodtan fekszik, menj a háta mögé pár méterre, és suttogj neki vagy nyávogj nagyon halkan.
2022. jún. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel szokott reagálni a hangokra is, csak nem hallgat rád, így nem hinném, hogy süket lenne.
2022. jún. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

A sorrendisegj szabalyokat nem tartod be,igy lathatoan nem trkint fonoknek.


Az enyem is bulldog vonal,es kezjel az elsodkeges. Nem suket az enyem se.


Rendszeres lasdu kocogas megvan a kutyaval egyutt?????? Mashogy nem epitesz bizalmat olyan gyorsan,csaka mozgasaal.

2022. jún. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Bulldog... azok ilyenek, ha trükkös kutyát akarsz, vegyél (vagy fogadj örökbe) egy terelőt, vizslát, retrievert, szettert, spánielt, vízikutyát vagy valamilyen munkakutyát.

Az is lehet, hogy csak nem 100%-os a hallása, mert az azért furcsa, hogy nem szalad eléd, mikor hazaérsz. Próbáld meg, hogy nem mesz oda hozzá, úgy tapsolsz vagy hívod, mert ha odamész, lehet a szagod is felébreszti.

2022. jún. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
Valami szebb kutyát nem találtál?
2022. jún. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
100%
Vegyél elő egy nylon zacskót. Ha nem süket, nincs az az isten, hogy fel ne kapná a fejét rá.
2022. jún. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tudom hogy bulldog, de minden kutya tanítható. Nekem pedig nincsenek nagy elvárásaim, csak az alapok, a neve, ül, fekszik, marad, behívás meg ilyenek
2022. jún. 24. 22:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!