Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi tennél? (Kérdésed túl...

Mi tennél? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Van a társasházban egy kis termetű keverék kutya. Nem bírja a gyerekeket.(fél tőlük)

Jött fel 2 kisgyerek a lépcsőn rohanva, sikítozva (6-8 év körüliek, elszaladtak a kutya elől, mire ő elkezdett ugatni rájuk (pórázon volt természetesen).

Aztán az egyik gyerek anyja elkezdett morogni valamit az orra alatt, csak nem lehetett érteni hogy mit.

Mikor elment a kutya mellett, tisztára morcosan nézett, és tudjátok, mint mikor a nagy kemény fiúk befeszülnek,hogy ők a nagylegények, most meg fog ütni valakit, de mégsem. Remélem értitek, nem tudom jobban elmagyarázni.

Az egyik kisgyerek (akinek az anyja a befeszülős) egyébként fél a kutyáktól, és mintha még az anyja adná is alá a lovat. Meglátja a kutyát, máris húzza a szoknyája alá.

Mit mondanátok az illetőnek? Egyébként egy nagyszájú nő, de más szemébe nem meri mondani a dolgokat, csak másnak puffog.

A kutya nem harapna meg az ég világon senkit, ő félelemből ugatja a gyerekeket. De ha a közelükbe kerülne már rohanna is el onnan.


2010. szept. 16. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha félelemből ugat, akkor könnyen haraphat is. Egyébként meg fogd vissza a kutyádat, ne ugráljon senkire, főleg, ha az illetőnek az nem jó.

A magában morgó, hát mögött nagypofájú nőnek pedig gerincprotézist javasolok, bár nyilván hiába...

2010. szept. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha fél a kutya, akkor hiba olyan házban tartani ahol ilyen sok a gyerek. Nálunk is van ilyen félős kutya a lépcsőházban, kicsi korától fél és ugat. Már kb 18 éves, öreg, de még mindig ilyen, többször volt hogy megijjedt, és megharapott valakit, rendőrségi ügy is volt belőle. Szóval nem hiszem hogy megváltozna az a kutya, és borzasztó éveken át kerülgetni a lakókat, ez csak vita forrása. Lehet hogy rosszul esik, de az embereknek és nem az állatoknak építik a házakat, szóval a fő szempont az ember nyugalma és biztonsága, ha félnek tőle, nem várhatod el, hogy ne vegyenek tudomást róla. Esetleg vegyetek szájosarat.
2010. szept. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Fogd vissza a kutyádat, mást nem tudsz tenni. Félelmében is megharaphat egy kutya akárkit. Tapasztalat.

Anyukával meg próbálj beszélni, mond el neki, hogy ne a hátad mögött beszéljen ki, hanem veled közölje, ha valami problémája van veled, vagy a kutyáddal.

2010. szept. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A kutya 6-7 méterre volt a gyerekektől, pórázon, nem ugrált senkire, nem is lenne engedve.
2010. szept. 16. 10:37
 5/8 A kérdező kommentje:

Azt még hozzá kell tennem, hogy ez a kislány tavaly télen minden ok nélkül megdobta a kutyát egy hógolyóval.

Kint volt a ház bejárata mellett 10 méterrel (pórázon), jött haza a gyerek az apjával, mire a lány gyúrt egy hógolyót, és minden indok nélkül megdobta a kutyát.

Akkor elkezdett ugatni rá, és szerintem megjegyezte, mert a többi gyerekkel (ovi közelében alkunk) már nem is törődik, simán elmegyünk mellettük, de ez a kislány mindig hisztit csinál a sikítozásával, rohangálásával.

2010. szept. 16. 10:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerezz magadnak gyerekeket a baráti körből, és kezdd el gyerekekhez szocializálni a kutyát (ha nem tudod hogy kell, hívj szakembert). Olyan nincs, hogy egy társasházban élő városi kutya ugatja, morogja a gyerekeket. Ez kizárólag a gazdi hibája.


Nekem is van kutyám, nagyon szeretek minden kutyát, de ha az én gyerekemet megmorogná vagy megugatná egy kutya az otthonában (lépcsőházban) bizony én is kiverném a balhét. Azzal a különbséggel, hogy én normálisan meg tudnám beszélni a kutya gazdájával, vagy akár még segíteni is tudnék, tehát nem csak hisztiznék.


Egy félős kutyát elég sarokbaszorítani, akár véletlenül is, és máris agresszív kutyává változik. Szóval próbáld meg megoldani, hogy a kutyád úgy viselkedjen, ahogy az egy városban egy társasházban elvárható.

2010. szept. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ha máshogy nem megy, kerüld ki őket. ha szemben jön a lépcsőn, te is fordulj vissza, várd meg, amíg elmennek, utána menjetek ti tovább. ha sikítozva jönnek fel a gyerekek, azt tuti, hogy hallod előre, hát ne fuss velük össze.

Mindemellett neked adnék igazat, de azzal ugye nem sokra megyünk. Én ezért utálom a társasházakat.

2010. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a véleményét!
2010. szept. 16. 14:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!