Ez esetben valóban nem érdemes évente szívférgesség elleni tesztet elvégezni?
4 éves lesz a kutyám, eddig mindig tavasztól őszig szívférgesség megelőzése céljából vagy cseppekkel vagy nyakörvvel védekeztünk a szúnyogok ellen, illetve minden februárban csináltattam tesztet a biztonság miatt (ekkor viszem oltani is).
Ma az állatorvos azt mondta, hogyha tablettát adnék neki egész évben, akkor nem kellene évente tőle vért venni, tesztelni.
Szerintem felesleges egész évben terhelni a szervezetét és az évi egy tesztet szerintem kibírja.
Ti mit gondoltok erről?
Én is úgy csinálom, ahogyan te, évek óta és még sehol nem hallottam, hogy egy vérvétel ennyire megterhelő lenne a kutyának... vagy nem tudom, a te kutyádtól mennyit vesznek le? Nekem a nagytestű kutyámtól egy kis fiolányit, tényleg soha nem merült fel, hogy ez bármiben is befolyásolná.
Ráadásul én ősszel csináltatok neki minden évben egy nagylabort is, vér vizelet és ott ahhoz így megítélésre szerintem többet vesznek le, talán kb. 2-3 fiolát, és erre se mondta senki, hogy ez hülyeség, sőt orvos, tenyésztő, de még a barfos fb csoport is azt nyomja, hogy évente legalább vérképet nézessen az ember a kutyának. Szóval ez nekem nagyon furcsa.
A másik, hogy van ebből gyorsteszt is, ugyanolyan mint a covidtesztek, tényleg pár csepp vért cseppentenek csak a tesztcsíkra és megvan az eredmény, ami nem 100%-os,ezért annyira nem szeretik. A harmadik meg az, hogy azt mondják, hogy a szívféreg kifejlődési ideje 6 hónap (nekem legalábbis a doki simán beadta a milprazont a 4 hós kiskölyöknek, mondván ha van is benne szívféreg nem fejlődött még ki), ha nem hagysz ki annyit, csak 4-5 hónapot, akkor igazából teszt se kéne.
Viszont én sem fogok többé szünetet tartani vele, nem azért, mert ártalmasnak tartok évi +1 vérvételt, hanem mert már tényleg olyan enyhék a telek, hogy nem pusztulnak el rendesen se a kullancsok, se a szúnyogok, idén januárban kullancsot szedtem már ki a kutyából és most február elején megint annyira meleg van, hogy szerintem lassan időszerű lenne beszerezni a tablettát.
Nálunk is egy kis fiolányit vesz le.
Azóta gondolkodtam ezen. Hogyha ez a "vérvétel káros a kutyának" dolog nem igaz, két dologta tudok gondolni: Alapvetően maga a kutya kicsi, nagy a szőre, a lábai rövidek. Az egyik, hogy a doki talán nem szeret tőle vért venni. Általában "sokáig tart" (+3 perc), míg rárakja a szorítót és megkeresi a vénáját (tavaly borotválta is a lábát, annyira nem volt biztos honnan kellene levenni.)
A másik, hogy nem egy elit környéken van a rendelő és esetleg azt nézi, hol tud pénzt spórolni a gazdiknak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!