Segítség! Meghalhat a kutyám?
ne idegeskedj!
egyszer egy erdei séta után a kutyusunkból vagy 15 kullancsot szedtünk ki és nem lett neki semmi baja
A németjuhászom egy-egy séta után tele volt kullancsal,semmi baja nem lett tőle,de volt egy Újfundlandim,ő sajnos egy kullancs csípéstől elpusztult(azonnal vittük a klinikára,infúziót adtak neki,de a reggelt már nem élte meg :'( )
Érdemes az állatorvossal megnézetni,lehet ad egy kenőcsöt vagy egy szurit neki ha úgy találja.
Vidd el orvoshoz! De akár meg is halhat. A kullancs babesiat terjeszt. Legközelebb védekezz ellene nyakörvvel vagy spot on.
köszönöm szépen!
igen, holnap megyünk orvoshoz. egyébként teljesen normálisan viselkedik, 1 órát figyeltem, játszottam vele. széklet, vizelet, étvágy, szomj rendben...
A fertőzött kullancsok kétféle vírust terjesztenek: a Lyme-kórt, és a babéziát.
A Lyme kór egy nagyon sunyi fertőzés, akár évekkel később is előjöhet az állatnál, és a tünetek sem mindig egyértelműek. Ez ellen van védőoltás, és bár az én kutyám be van oltva, de tudtommal ez sem 100%-os védettség a kór ellen.
A másik a babézia, itt van róla egy leírás:
"A fertőző kullancs szúrását követő 2-20 nap eltelte után betegszenek meg a kutyák. A heveny babesiosis leggyakrabban nagyon magas, akár 40 fok feletti lázzal, nyugtalansággal, bágyadtsággal, étvágytalansággal, kiszáradással és rohamos lesoványodással kezdődik. Ez idő alatt a kutyákban a kórokozók mind több vörösvérsejtet rombolnak szét, ezért egyre nagyobb fokú vérszegénység és ebből fakadó felületes, szapora légzés látható.
Ekkor már a széteső vörösvérsejtek a vizeletet vörösesbarnára, feketekávé-színűre színezik (súlyos fokú vérfestékvizelés). Ezután lép- és májmegnagyobbodás mellett a nyálkahártyákon sárgaság jelentkezik. E tünet megjelenése után a kutyák többsége elpusztul. Előfordulhatnak idegrendszeri tünetek is: ingadozó járás, a végtagok gyengesége, bénulása.
A vérfestékvizelés gyakran csak a betegség kezdetén mutatkozik, sőt az idült, elhúzódó esetekben hiányozhat is.
Ezért, ha már el is távolítottuk a kullancsot, egy hétig mindenképpen fokozottan figyeljük kedvencünket, nincsenek-e szokatlan tünetei, ha ilyesmit tapasztalunk, haladéktalanul vigyük állatorvoshoz a kutyát, mert ebben a stádiumban már komoly kezelést igényel (infúziós terápia)."
Egyelőre ne vigyétek állatorvoshoz, hiszen semmit nem fog tudni mondani. Az én kutyámat imádják a kullancsok (yorki) és az elmúlt 3 éve alatt már legalább 30-40 kullancsot kiszedtem belőle. (pedig folyamatosan van rajta kullancs riasztó csepp) Hál' Istennek eddig még nem kapott el fertőzést kullancstól. Ja igen, és neki is mindig bepirosodik, és megduzzad egy kicsit az a rész, ahol a kullancs volt.
Ne aggódj, nem fog meghalni! Nem minden kullancs fertőzött.
A babéziánál írják, hogy gyakorlatilag az első jele a fertőzésnek a barnás, pirosas színű vizelet. Én azt szoktam csinálni, ha kullancsot találok benne, hogy kb 2 hétig, minden sétánál az első pisilés után megtörlöm "ott" egy tiszta papírzsepivel, és azon rögtön látszik, hogy milyen színűt pisilt.
Nem tudom mennyire nagyétkű a kutyád, de abból is látni lehet, ha baj van, hogy nem eszik egyáltalán.
Egy barátnőm goldija kapott el tavaly babéziát. Mondta a barátnőm délbe, hogy a kutya hozzá sem nyúlt reggel a táphoz, amit kapott. Ez rögtön gyanús volt, de amikor este sem evett egy falatot sem, azonnal vitték az állatorvoshoz. Szerencsére időben kapták el a vírust, és 2 nap alatt rendbe jött a kutyus.
Figyeld a kutyust, de ne aggódj! A bőrpír még egyáltalán nem jelent bajt.
neked is köszönöm!
ezzel most megnyugtattál :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!