Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel aztathatom le a gezlapot?

Mivel aztathatom le a gezlapot?

Figyelt kérdés
Vizzel nem igazan sikerul. Octeniseptet hasznalhatok? Hasi sebrol van szo, ra van ragadva a ragasztos gezlap. Minden mozdulatra megriad, oda kapdos. A doki mondta, hogy ma szedjuk le, tegnap volt a mutet.
2022. jan. 7. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Ezt találtam neten:

Az elmaradt vagy kihagyott kötéscserék esetén előfordulhat, hogy a sebváladék megszárad, melynek eredményeképpen a kötszer beleragad a sebágyba. Fontos, hogy ilyen esetekben sem szabad áztatgatni a sebet, ugyanis a feláztatott sebváladék nem kívánatos része bekerülhet a sebbe és a sebkörnyék felpuhított bőrébe, tovább növelve a seb méretét és a fertőzésveszélyt! Ha fiziológiás sóoldattal (patikában kapható) megnedvesítjük a beszáradt kötszert, feltépés nélkül kerülhet le a fedőkötés.

2022. jan. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hu, koszonom szepen, holnap akkor beszerzek ilyet!
2022. jan. 7. 21:20
 3/8 l0m3x ***** válasza:
0%
Ki a gyíkom riad meg? Kutya vagy csecsemő, esetleg gyík? Gondold már meg a kérdésed ha tanúlni már nem ment és itt keresel választ!
2022. jan. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 l0m3x ***** válasza:
0%
Bocsánat, elnéztem.
2022. jan. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Olajos krémmel,sóoldatos eltávolítóval tudod leszedni.Nekem is azzal szedték le.Azért riad meg tőle mert fáj lehúzni. :D

Vízzel semmiképpen se,főleg meleggel ne.A baktériumok és kórokozók a melegben szaporodnak a leggyorsabban és legjobban,a víz pedig bele moshat a sebbe bármit.

Az erre való szerek egyben enyhe fertőtlenítők is.

2022. jan. 8. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egy gyors mozdulattal lehuztam, mint egy gyanta csikot. Ezt eszre se vette, bezzeg mikor finomkodtam, akkor ment a nyuszites...
2022. jan. 8. 10:08
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
:D Ez aranyos :) Lényeg, hogy sikerült!
2022. jan. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
37%
Én ezt még a saját sebeimnél is alkalmazom ez a következő: felforralok vizet és kamillát teszek bele aztán lehűtöm langyosra és ebben áztatom le a kötszert. volt sebem amit orvos kezelt és mielőtt mentem kötözésre előtte mindig leáztattam a kötést, csodálkozott is az orvos hogy nincs beleforrva a kötszer a sebbe. :))))
2022. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!