Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyánál enyhíthető a tériszony?

Kutyánál enyhíthető a tériszony?

Figyelt kérdés

Már 5 éves lassan a kutya,és 10 hetes kora óta itt él velünk.Mégis körülbelül mintha csak 2 hete fogta volna fel,hogy amúgy a 3.emeleten lakunk.

Körfolyosós lépcsőház,tehát a lépcsőház belsejébe lelátni egy korláton keresztül,de eddig ezzel nem volt probléma.

(Aki még nem látott ilyet: [link] )


2 hete viszont egyre rosszabb,először csak behúzódott a fal mellé,majd egyre laposabban közlekedett oda-vissza,most meg ott tartunk,hogy húznom kell végig a folyosón,mert teljesen leblokkol ameddig átérünk a lépcsőkig.

Kistestű,tehát nekem nem probléma,de aggasztó hogy egyik percről a másikra így megijedt.

(Létezik,hogy eddig tényleg nem nézett le sosem? 🤣)


Igyekeztem figyelmen kívül hagyni,hogy ne rögzüljön rossz szokásnak,de nem úgy tűnik mintha ez átmenne rajta..

Hívogattam is,csalogattam is,de szinte nem is mozdul.Nem is érdekli jutalom falat sem,bár érthető,hiszen megijed..

Felvenni sem szeretném,mert egyrészt úgy még magasabban van,másrészt ijedtében kiugorhat a kezemből.


Lehet valahogy egy kutyának segíteni a tériszonyán? Kikerülni semmiképpen nem tudjuk,más út nincs le.



2021. okt. 1. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem nem a magassagtol fel. Vmitol,ami a epcsohazban tortent vele.
2021. okt. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én sétáltatom egyedül,csak tudnám,ha történt volna vele valami.:D
2021. okt. 1. 21:52
 3/7 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem fel kell vinni egy Boening 747esre. Minden rendbe lesz csak nem kapok be nem?
2021. okt. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%
Egy gonosz macska van a flldhivatalban.
2021. okt. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is tériszonyos a kutyám. Esetleg az megoldható, hogy valamivel takarjátok a korlátot legalább előttetek? Láttam erkélyeknél ilyen megoldásokat, gyékényt vagy textilt tesznek oda, és tudnátok szoktatni, amikor kiléptek a lakásból, hogy odamegy-e, ha nem tud kilátni. Kirándulni is vihetitek, és mehettek olyan helyre, ahol híd van, meg lejtő, emelkedő. Az enyém a meredekebb lejtőknél ereszt gyökeret.
2021. okt. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk mind a harom kutyank ilyen, ugyanilyen hazban lakunk. Az idosebbik kutyam ennel is rosszabb, mert mindenhol amugyis csak a fal mellett hajlando menni, meg az utcan is. A legfiatalabb pedig ezektol a belvarosi utcai pincelejaroktol is fraszt kap, jutalomfalattal probaltuk kicselezni. Odaraktuk a falatot a pincelejarohoz es csalogattuk. Hat, mukodik, de csak azzal a bizonyos lejaroval, ahol mar elhiszi, hogy nincs eletveszelyben. A kerulet osszes lejarojaval meg nyilvan nem fogok hulyeskedni 😂😂 Ezt talan kiprobalhatod, hogy az a bizonyos szakasz ne legyen neki ijeszto. De nekunk a lepcsohazas lepcso plusz fuggofolyoso pararol nem sikerult egyiket se lenevelni.
2021. okt. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Amugy en a jo oldalat nezem, legalabb nem kell szivrohamot kapnom attol, hogy kidugott fejjel nezelodik, meg majd leborul valahonnan, ilyenek :D
2021. okt. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!