Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Julius K9 hám készlethiány?

Julius K9 hám készlethiány?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most lesz 1 éves a németjuhászom, születésnapjára kellene neki egy új hám. Örző-védőzünk, tehát nagyon nem mindegy a minőség, a K9-et meg ismerem és teljesen meg vagyok vele elégedve, viszont látom, készletprobléma van szinte minden oldalon. Merjek egyáltalán rendelni?

A huskyval szoktam telente gyerekeket szánkóztatni, neki van egy oldalkarikás K9 hámja, illetve egy rendes szánhúzóhám. Mivel már a németjuhász is abba a korba kerül, hogy télen már őt is kipróbálnám, de 2 hámot nem gondoltam most rögtön rendelni, így neki is az oldalkarikás IDC powert gondoltam, viszont azt már a K9 oldala se engedi kiválasztani.

Lényeg a lényegben: Lehet-e egyáltalán rendelni K9 hámokat, kiegészítőket?


2021. szept. 29. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Feltétlenül Juliusos hámot akarsz?

Örző-védőhöz vannak más hámok is, csak egy párat említve:

Bende: [link]

Gappay: [link]

HST: [link]


Szánhúzáshoz meg jó lenne húzohámot használni inkább, ami jobban eloszlatja a terhelést a kutyán, pl.:

[link]

[link]

2021. szept. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
2021. szept. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Én írtam a K9-nek, hogy mikorra várható már az a nyakörv amire akkor már egy ideje vártam és így szerintem jobban rámentek és legyártották. Meg azt is megkérdeztem legutóbb mely webáruháznak szállítottak belőle. De végül nem bíztam egyikben sem. Te is vedd fel Velük a kapcsolatot, ha esetleg amit második linkelt mégsem jó.
2021. szept. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Off: Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy mivel csatlakoztatod a szánkót, hogy távol tartsa húzás közben a kutyától és hogyan kezded el ehhez szokatni a juhászod? Én is gondolkodom ilyenben... Köszi, 3-as voltam.
2021. szept. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket!

Mivel K9-et ismerem, ezért gondoltam, hogy most is k9 lesz a befutó. Illetve még csak körbejárom a témát, még van 1 kis időm a születésnapig :D De meg fogom nézni a többi hámot is. Bendét tudom, hogy jó minőség, párnát pl használunk tőlük. Gappay szintén ismerős. a cuppogós labdájuk a kutyám kedvence. Meg fogom nézni őket.

Egyébként semmiképp nem a K9 oldaláról fogok rendelni, több ezer ft-tal drágább ugyanaz a termék a K9 webshopban, mint más webshopoknál.

Mivel tényleg gyerekeket húznak, akik max 20 kilósak, nem gondoltam musher hámot is rendelni, de a huskynak az is van, tehát tudom, hogy igazi súlyhúzáshoz bikejöringhez a musher az igazi.

4-es, először csak üres szánkót raktam a husky mögé, illetve a nj mögé is lassan fogok. Meg kell szoknia hogy valami van mögötte és nem kell megijednie. A huskynál a musher hámmal egy bikejöringhez is használt, középen gumis vezetőszárat szoktam rakni,

[link]

most valszeg egy rövidebb, talán 1 méteres pórázzal próbálom meg, illetve egy 50 cm-es Y pórázzal lesz a 2 kutya egyszerre rögzítve a húzandó tárgyhoz.

Vagy ezt a pórázt fogom kipróbálni [link]

De ezen is még gondolkozni fogok, ezek csak első ötletek. Messze még a hó, van idő ötletelni, teszteni :D

2021. szept. 29. 10:21
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Köszönöm szépen, hogy válaszoltál. Ezek mennyire rugalmasak? Olyan mint ez a fajta póráz?

[link]

Illetve ennek a vastagabb fajtáját ismerem, de most nem találtam képet. S az miért jó, hogy rugalmas?

Nem tudom a mai világban amikor a kínaiak már mindent is élethűen lekoppintanak nem mertem máshonnan rendelni, hogy biztosan eredeti legyen. Én is ilyen vagyok egyébként más esetben, hogy körülnézek több helyen és nyilván ahol olcsóbb onnan rendelek, csak ez esetben nem mertem.

2021. szept. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
2021. szept. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
Tapasztalatom alapján a Julius az egyik legrosszabb minőségű hám.
2021. szept. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

6-os, mivel én bikejöringezek is, ahhoz fontos, hogy miközben a kutya húz, az apró rántásokat elnyelje a gumis rész. Ergo egyenletesebben tud húzni. Az enyém egy 20-30 cm-t nyúlik teljesen kifeszítve. És abszolút nem olyan mint amit linkeltél. Úgy kell elképzelni, hogy van egy 80-100cm-es rész ami nem rugalmas, van egy 40 cm-es gumírozott rész, és utána megint egy nem rugalmas. Az egész lényege, hogy futás közben az apró rántások, rángatások kisimuljanak. Ha csak szánkózni akarsz amúgy, szerintem nem kötelező, hogy gumis legyen, sőt lehet még rosszabb is, mert a gumis rész miatt nehezebb az indítás..

8-as, elhiszem, hogy neked negatív tapasztalatod van a Julius-szal, én 5 éve nyüstölöm ugyanazt a hámot és azon kívül,hogy a szine már kicsit megfakult, semmi panaszom nincs rá. Egy cérnaszál nem lóg ki belőle, a csat baromi erős (suliba van aki a tényleg gagyit vette, na annak mindig szétold a csat)

2021. szept. 30. 09:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!