Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek sovány a kutyám?

Szerintetek sovány a kutyám?

Figyelt kérdés

7hónapos és 26kg


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2021. aug. 23. 19:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%

Igen, nagyon sovány.

Nekem whippetem van, de még ő is jobb formában van.

A tiédnek nem ártana híznia egy picit, mert be van zuhanva az oldala.

Gondolom a tápja etetési ajánlása szerint adagolsz neki. Én is így kezdtem, aztán növeltem az ajánlott adagon, mert rájöttem hogy amennyit mozog/fut, ahhoz sokkal több energiára van szüksége.

2021. aug. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Pont jó, mivel ő is ilyen "túlszögellt" nj, nem szabad felhízlalni, mert tönkremegy a hátulsó fele.
2021. aug. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Kicsit adhatsz neki többet enni. Gondolom sokat mozog egy nap, ezért többet kell neki adni, mert úgyis elég sok kalóriát éget el.
2021. aug. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem vékonyka, több kaja kéne neki.
2021. aug. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

Még csak 7 hónapos nagytestű kutya, legyen is sovány. Ha ebben a korban akár csak egy deka felesleg is van rajta, sokkal jobban terheli meg a fejlődő csont és izomrendszerét, mint az normális.

Sajnos az utóbbi időben mindenki a guruló kutyákat tartja szépnek (nem is értem miért...) és ez meg is látszik a kutyákon. Egy NJ pedig főleg veszélyeztetett a csontrendszeri deformitásokra, fejlődés közben soványan tartva sokkal több esélyetek van hogy 8 évesen is tudjon még járni...


Kérdező, tökéletesen néz ki a kutyád, bőven ráér 1.5 éves kora körül kitelni és izomtömeget növeszteni.

2021. aug. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%
Be van esve a hasa. Határozottan sován, még ilyen nagy bundában is. Adj neki többet
2021. aug. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
Ha egy német juhász kiskorában elhízik sokkal hamarabb fog nála megjelenni a diszplázia, mert nagyon leterheli a csontozatát. Az 5össel egyetértek!
2021. aug. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
52%

Senki nem beszélt elhízlalásról, nem kell egyik végletből a másikba esni.

Az sem jó neki ha túl vékony és az sem, ha el van hízva.

Ki kell tapasztalni hogy mennyi táp kell neki ahhoz hogy pont ideális legyen a súlya.

2021. aug. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

Tényleg nem jó ha túl vékony, de ez még közel sem az.

7 hónaposan pont egy intenzív nyúlási időszakban van, nehogy túlerőltesd a plusz súllyal a csontrendszerét!

2021. aug. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem sincs baj a súlyával. Ahogy írták, nem jó neki, ha felesleg van rajta, mert a lábai nem fogják bírni. Főleg hogy ránézésre küllem kutya, így a csípőjének még nagyobb terhet jelent, ha többletet kell cipelnie.


Az internet 28,4 kg-ot ír átlagnak. A kutyák végleges mérete és súlya is változó, továbbá nem egyszerre fejlődnek (egy almon belül sem), így szerintem teljesen jó ez alapján is.

[link]

2021. aug. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!