Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belga juhász (groenendael)...

Belga juhász (groenendael) keverék emberekre támad, hogyan oldhatjuk meg ezt a problémát?

Figyelt kérdés

Egy hónapja adoptálnunk kellett egy 7 éves belga juhász (groenendael) - németjuhász keverék kan kutyát. Annyit tudattak velünk, hogy az előző gazdái meglehetősen elhanyagoltak, nem szocializálták, nem tanították, nem sétáltatták eleget, silány eleséget kapott.


Bonyolult a történet, hogy hogyan került hozzánk, amit nem szeretnék nyilvános formában itt kifejteni, de aki ismeri ezt a fajtát, az tudja, hogy nagyon nem arról van szó, hogy egy ilyen kifejezetten szakértelmet kívánó kutyát akartunk volna.


Az állatorvos szerint teljesen egészséges állat. Fizikumát és viselkedését, jellemét tekintve is leginkább a belga juhász vonal dominál.


Az első napokban már tapasztaltuk, hogy városban sétáltatva támad a nagyobb testű kutyák felé. Kasztrálás után javult a helyzet, de továbbra is előfordult hogy támadott egyes kutyákra.


Hamar megszokott és megszeretett minket, de ekkor új viselkedést vett fel. Egy hete elkezdett támadni a biciklisek és futók felé is. Tegnap óta pedig látszólag véletlenül kiválasztott embereknek is neki akar támadni. A hám vagy póráz segítségével mindig el tudtuk kerülni, hogy baj legyen, de ezt nagyon komolyan kell venni, nem eshet bántódása senkinek.


Tanácsot szeretnék kérni bárkitől aki tud segíteni, mit lehet ilyenkor tenni, kihez kell fordulnunk segítségért.



2021. júl. 18. 22:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Problémás esetekkel foglalkozó kutyasuli kellene, rehabilitáció, terápiás és szocializációs foglalkozás. Az országban nem sokan foglalkoznak komolyan és jól problémás kutyákkal, így ezek közül kellene választanod.
2021. júl. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
44%
Véd titeket.
2021. júl. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Kutyasuli, leginkább hasonló problémás kutyákra szakosodott, ahogy az első is írta.


Amíg nem rendeződik a helyzet, sétáltassátok szájkosárban.


(meg több munka, fárasztás, szabály, kevesebb babusgatás - pl. kéretlenül ne kövessen benneteket a lakásban, engedély nélkül ne mehessen a kanapéra/ágyra, menjetek változatos helyekre kirándulni, sétáljatok, játszatok többet, kérj kölcsön egy biciklit és szoktasd hozzá a kutyát, tanulj meg tiltani)

2021. júl. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
65%
Mivel jelenleg közveszélyes a kutyád, jobb ha minél előbb elkezded azokat, amiket a 3-as írt. Mert így el is vehetik tőletek, ha valaki feljelent miatta.
2021. júl. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%

4

Talán ennél nagyobb probléma, hogy súlyosan megsérülhet egy ember.

2021. júl. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#1

A terápiával foglalkozó cégeknél _eddig_ csak nagyon magas árakat találtunk, amit nem biztos, hogy ki tudnánk fizetni. Még igyekszünk találni másokat is.

2021. júl. 19. 00:49
 7/21 A kérdező kommentje:

#2

Igen, ez a kutya nagyon protektív természetű, az esetünkben még hozzáadódhat, hogy a korábbi gazdiknál sokkal jobban érzi magát nálunk.

2021. júl. 19. 00:50
 8/21 A kérdező kommentje:

#3

Kutyasulit még keresünk, amit meg tudunk fizetni.


A szájkosarat a legelső alkalommal feladtuk rá, azóta csak olyan helyen vesszük le, ahol nincs semmilyen kockázata. Rugalmasat használunk, ami jól véd, de nem kényelmetlen neki.


Minden nap kétszer visszük sétálni, reggel és késődélután. A természetbe visszük ki, ahol szabad kutyával is menni. Változatos ösvények erdős, dombos területen, tele érdekes szagnyomokkal, ahol alaposan elfárasztjuk. De amíg városon belül vagyunk (odafele és vissza), továbbra is élénk és aggódunk a kiszámíthatatlan támadási kísérletei miatt.


Babusgatásból sokat kapott, ezt minimálisra csökkentjük mostantól. Mi az a szint, ami elfogadható?


A lakásban szokott követni, de erre is odafigyelünk mostantól. Bútorokra nem engedtünk eddig sem, csak a fekhelyén pihenhet.

Korábban nem tanították meg hogyan hozza vissza neki amit eldobunk, de megtanítottuk neki, hogyan kell labdát visszahozni, hamar belejött és tetszett neki. Viszont most nem tud játszani, mert szájkosárral nem tudja megfogni a labdát.


A biciklis gyakorláshoz is hozzáfogunk amint javul a helyzet, mert most nem találunk olyan helyet, ahova biciklivel el tudnánk jutni és ne lenne körülöttünk túl sok ember. (Nincs autónk.)


Mikor meg akar támadni valakit, akkor azt a technikát alkalmazzuk, hogy előbb rászólunk "nem!" és igyekszünk távolabb kerülni a szembejövőtől (oldalazva).

Ha nem észleljük előzetesen a támadási szándékát, akkor erősen megfogjuk a pórázánál fogva (fojtó nyakörve van) vagy a hámján lévő markolatnál, hogy ne érje el az illetőt és rászólunk, hogy "nem!".

Ezek a módszerek helyesek vagy máshogy kellene csinálnunk?

2021. júl. 19. 00:53
 9/21 A kérdező kommentje:

#4

Nagyon-nagyon komolyan vesszük a dolgot. Ismerősöktől is kértünk ötleteket, de ők nem értenek igazán az ilyen kutyákhoz. Viszont láttam korábban több értékes hozzászólást ezen az honlapon kutyákkal kapcsolatban, ezért jobban bízom abban, hogy itt előbb kapok hasznos tanácsot.

2021. júl. 19. 00:54
 10/21 A kérdező kommentje:

#5

Igen, ez az ami miatt nem bírok nyugodni, muszáj megoldani ezt a helyzetet, és csak abban látom az esélyt, hogy valamit rosszul csinálunk és akkor azt lehet korrigálni.

2021. júl. 19. 00:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!