Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kérhetném meg anyukámat...

Hogyan kérhetném meg anyukámat, hogy vegyünk egy kutyát?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és nagyon szeretnék egy kutyát. Anyukámmal élek, ő szinte mindig dolgozik, én egyedül vagyok itthon. Főleg most, hogy online oktatás volt meg nyári szünet jöttem rá, hogy iszonyatosan magányos vagyok, barátom sincs sok, akik meg vannak azok messze laknak. Még régebben felhoztam neki ezt a témát, de totál lezárta mert mikor 9 éves voltam kaptam egy családtagtól egy kutyát és anyu mondta H adjuk el az ismerősünknek mert én nem fogok gondoskodni róla..én pedig nem szóltam semmit. Mai napig nagyon bánt, hogy hagytam. Meg annyit mondott, hogy sok probléma meg még tanulok és nem tudom mit akarok csinálni az életben. Nem tudom hogy beszéljem meg a dolgokat vele anélkül, hogy nyaggatásnak tűnjön.
2021. júl. 10. 20:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Mond el neki őszintén ,hogy mit szeretnél és miért.

Elmagyarázod neki a dolgot és hogy hogyan érzel ezzel kapcsolatban.

Mégis csak az anyukád már csak megért téged.

2021. júl. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%

"Anyaaaa, vegyünk egy kutyááááát! Fogom sétáltatni, kint fogom sz***tni, meg beszállok a kajájába! Anyaaaa, vegyünk egy kutyáááát, lécciléccilécciiiiii!"


Hát így.

2021. júl. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Jogos anyukád véleménye. Egy kutya átlag 12 évre szól, te addigra 29 éves leszel. 1-2 év és egyetemre mész, elköltözöl, nem biztos, hogy tudod vinni magaddal a kutyát, vagy hogy egyáltalán lesz időd rá.


Egy kutya vételára, havi fenntartása nagyon sok pénzbe kerül, egy nap min.1,5 órát kellene vele sétálni, hóban, fagyban is, az év minden napján. Ha nincs kedved hozzá, ha másnapos, ha beteg vagy, a kutyával menni kell.


Inkább menj önkénteskedni menhelyre.

2021. júl. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Egész gyerekkoromban nem kaptam kutyát, máig bánom.


Szerintem idizz előszőr, akkor mint ideiglenes gazdi te is megtudod meg anyukád us, hogy való e neked kuty.

2021. júl. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen igaza van.Ha ő mindig dolgozik,te meg ilyen fiatal vagy nincs szükségetek kutyára.


1.Ellátás ára: Azt mondtad anyukád,tehát apuka nincs a képben.Anya egyedüli fizetése elegendő arra,hogy egy minimum kis méretű kutyának havonta 8.000 forint körüli összegben tápot/konzervet vegyetek?(nincs olcsóbb,az silány,nem tarthatsz silány élelmen állatot.azonnal kizáró ok)

Állatorvosi költségeket tudja állni? Egy chipelés 7.500ft már,8.000 a veszettség elleni és a kombinált oltás is.Kölyök kutyát 6-12 hetes kora közt 2 hetente oltani kell vinni.

Ezen felül féreghajtózni kell 3 havonta,javasolt szívféreg tablettázni is.És akkor még nem vettetek nyakörvet és pórázt amit egy éves koráig kb 3x ki fog nőni.


2.Idő: Megjön a suli,vissza a régi kerékvágásba.Mi lesz a kutyával?

Most nyári szünetben oké,van időt egy kölyökkel 2 óránként lemenni.

De suli időben is 3 sétát kell a kutyának biztosítani anyukád még nem akar kutyát és sokat dolgozik,tehát nem fog (tudni) besegíteni.

Suli előtt kelsz egy fél órával/órával hamarabb,hogy a kutyát megsétáltasd? (Kétlem,hogy hosszútávon igen..)

Suli után lenne az első dolgod egy óra séta a kutyával? Sportolnál vagy mozognál vele,ha aktívat választanál? Úgy,hogy utána lecke írás,magadra is jó oda figyelni (tusolás,evés,stb)

Este lefekvés előtti séta? Még lenne erőd a reggeli korán kelés,a suli,a délutáni teendők és séta után még egy utolsó sétára? Mert a kutyának se jó,ha 8 órákon túl kell várakoznia egy kis pisilésre.


3.Nevelni hogyan fogod mindenféle kutyás tapasztalat nélkül? Nem fog sokat segíteni nevelés terén a sok internetes tutorial.Kutya iskolához kell fordulnod még talán a legkezelhetőbb kutyával is.A kutya iskola ára magas,a magán tréneré főleg.


4.mik a terveid a jövőre nézve? Nem leszel örökké 17 éves.Mi lesz ha fősulira vagy egyetemre mész? Semmi időd nem lesz,ha pedig kollégiumba kell költöznöd mert csak messze találsz olyan iskolát amiben tovább tanulnál valahol valakire hagynd kell a kutyát,nem viheted albérletet meg nem fogsz tudni fenntartani.Ha dolgozol és mégis fenntudsz vagy nem engedik az albérletbe a kutyát vagy nem lesz időd rá suli és munka mellett.Anyukád meg nem akar még mindig kutyát.


Egy állatot minimum 10-15 évre veszel magad mellé nem egy évre ameddig nincs semmi dolgod és még könnyű életed van.Nem lesz mindig ilyen sok időd,nehogy azt hidd.


ALTERNATÍVA!

Ha mégis akarsz kutyákkal foglalkozni segíts be alapítványoknak és menhelyeknek.Ideiglenes gazdiként nem kell sok időre elkötelezned magad.Bármikor abba hagyhatod,és segíthetsz egy állatnak otthont adni ameddig olyan családot nem kap amilyenre szüksége van.EZ lenne a legfelelősségteljesebb döntés.

Van még 18 éves korodig ezen gondolkozni időd.Jól gondold meg mit csinálsz.


Én is 17 voltam amikor megvettem a diakmelós spórolt pénzekből a kutyám.Most is rajtam van és baromi nehéz ugyanis azóta eltelt sok sok év.Lett férjem,kisbabám,mellette itthon dolgoznom kell.

Pedig X éve még én is 17 éves voltam,akinek csak a suli és a számítógép volt az elfoglaltsága.KOMOLYAN! Nem a levegőbe beszélek.Ha vissza forgathatnám az időt akármennyire imádom a kutyám nem vettem volna meg,ha előre tudom hogy ennyi minden lesz az életemben és ennyire sűrű lesz az egész időbeosztásom.

2021. júl. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
6%

miért kellene 2 óránként lemenni?

napi fél óra séta és kész.

2021. júl. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
50%
Inkább fogadjatok örökbe. Megmentetek egy életet, jót cselekszetek és nem kell pénz se megvenni, csak az oltás ára. (nyilván utána el kell tartani)
2021. júl. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

6,egy kölyök kutyával szerinted mi a búbánatért kell? Talán,hogy ne sz*rjon a házba.

Tudom,hogy nálatok megfelel a konyhapadlón ahonnan könnyű feltörölni,de normális ember nem szoktatja pelussal se a házba a kutyát,hanem sűrűn lehordja ameddig SZOBA TISZTA nem lesz.

2021. júl. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Figyelj anyu! Szeretnek valamit kerni. Legyszi vegyunk vagy szerezzunk egy kutyust! Ammyira szeretnem. Legyszi-legyszi-legyszi ... tunder-bogar-viragszal leszek a jovoben - mindig es orokke! :)


(en valahogy igy csinalnam)

2021. júl. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%
Odaadom a kutyamat a cel erdekeben - menj vele haza ... anyukad az eloszobaban meg fogja igerni, hogy lehet egy kisebb kutyad, csak ezt a 'szornyet' vidd innen :) Egy bazinagy KAJ-om van, de amugy baromi jo fej :D
2021. júl. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!