Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak hogy ne verekedj...

Mit csináljak hogy ne verekedjenek össze a kaján a kutyáim?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van 2 staffordshire kutyám egy hím és nőstény..Hím 2 éves nőstény 6. Nagyon szeretik egymást szinte elválaszhatatlanok.A hím 1 éve van nálunk. Viszont van egy kis baj..Kaján nagyon összeverekednek..Nem is adok nekik egyszerre kaját emiatt de előfordul hogy valahogy kajáhozjut mindkettő. Na most erre van valami megoldás? Mit tudnél tenni hogy ne verekedjenek össze a kaján?(mindkettő ivartalanitva van)

#kutya #Verekeséd
2021. jún. 22. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem egy tálból esznek, hanem külön. Az nem működik, hogy letiltod őket arról, hogy a másik ételéhez odamenjenek?
2021. jún. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De általában ezt szoktam csinálni mert ez beválik. Viszont ha pl jutalomfalatot kapnak és egymás mellett ülnek akkor azzal van a legnagyobb baj. Meg olyanra is volt példa hogy én kajáltam ők pedig ugy ültek es várták hogy adjak nekik..Akkor is összeverekedtek. Bár azt tapasztaltam hogy mostmár a nőstény kutyám nem megy oda a hímhez ha kajál..Inkább a hím szokott morogni ha kaja közelében van és "védi" a kaját
2021. jún. 22. 14:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor úgy zavarnám el és hajítanám el a kutyát, ha a jutalomfalatot bevédené egy szimpla kézből etetés közben, hogy többé ne legyen ilyenre kedve! Eleve a verekedést provokálót nagyon is le kellene ezért büntetni.


Alapvetően egy kő kemény szabályt kellene bevezetni, hogy ebben a szituációban tilos az agresszió. Aminek a megszegéséért igenis erős büntetés jár. Ezt kiprovokálnám, rendszeresen elővenném, hogy értse meg a kan, hogy ilyet csinálni tabu. És utána a megfelelő állapotot már az egekig lehet dicsérni és jutalmazni. De gondolom még nem volt ezért egyszer sem ténylegesen, megfelelően letiltva, különben nem lenne ilyen gond.

2021. jún. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Utolsónak igaza van. Ha bevédi a kaját és morog, akkor lóf@sz van, nem jutalomfalat utána.
2021. jún. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben megpróbálom.Egyébkent nagyon jól van nevelve csak ez az egy dolog az amire nem volt mivel ugy sokaig egyedül volt..De amúgy kapott már dolgokért.En ennek van is eredménye mivel elég egyszer rászolni és hallgat rám. De ez valóban nem volt megtanitva neki.
2021. jún. 22. 16:54
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Mi ugy probaltuk eloszor a ket staffi kat etetni,h a szoba ket kulon sarkaba . Marmint ketten emberek. (1kutya 1smber)


Ez ment hetekig. Aztan kozelebb es kozelebb.

Mostmar egy talbol is esznek. Ha egyikuk kap csak enni epp,akkor meghagyja a felet a masiknak. (Pedig a masik mar evett,csak nem latta a jotekonyjodo kutya. )


Ivaros kan es ivartalan szuka.


Megin jo sok olyan kommentelt,akinek nincs tobb kutyaja meg fogalma sincs a staffordokrol meg a lelkivilagukrol.


A sorrendisegi szabalyokat tartsatok be es CSAK kezbol etessetek a kutyakat.

2021. jún. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6#. Ezt szoktam gyakorolni.bár úgy szoktam hogy leültetem mindkettok egymás mellé és 2 kezbol adok nekik.Akkor semmi baj nincsen..De ha már kunyerálnak vagy kaja van a közelben akkor igen..Viszont ha összakapnak vagy bármi és lebaszom( rászolok hangosan) akkor nagyon látszik rajta hogy megbánta és fülét farkát behúzza..Innen viszont látszik hogy kiskorában kapott ha nem fogadott szót..(nem én ütöttem hanem az elozo gazda) én eddig egyszersem ütöttem meg nem is akarok.Ahogy lecseszem bármiért nagyon fél. És általában a fürdőszobába megy be és órákig nem jön ki.Ezért viszont sajnálom őt:/. Mert nem szeretném higy ennyire féljen de rosszat csinál muszáj rászolni.
2021. jún. 23. 00:19
 8/8 anonim ***** válasza:
6! Érdekes, neked mindig másfajta kutyád van, minden egyes kérdés alatt. :D Csak kézből etetni...hatalmas ötlet. Szerintem inkább ne oszd az észt!
2021. jún. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!