Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya szökés eseten?

Kutya szökés eseten?

Figyelt kérdés
Mit csináljaka hogy ne tudjon megszökni a kutya? Kerítést átugorja vagy átmászik rajta. Mivel tudnám megakadályozni? Vagy hogyan tudnám neki megtanítani?

2021. máj. 25. 17:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Ivartalanitva van? Mennyit foglalkozol vele naponta?
2021. máj. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Normális kerítéssel (amit sem átugrani, sem átmászni nem tud), alap neveléssel és a szükségeinek megfelelő fárasztással.


Mivel ezek nyilván hiányoznak, ezért a villanypásztort vagy láthatatlan kerítést javaslom, de azonnal.

2021. máj. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Maya Bunnyheart ***** válasza:
57%

A SZÖKÉS OKAI

Mint sok más kutyaviselkedési probléma esetén, az otthonról való elszökdösés gyökere is az emberi irányítás és a mentális stimuláció hiányában, valamint a felesleges, felhalmozódott energiában keresendő. Az emberek reggelente munkába vagy iskolába indulnak, és otthon hagyják a kutyáikat. A természetben azonban meglehetősen ritkán fordul elő, hogy a falka egy-két tagja a többieket hátrahagyva induljon kóborolni. Nincs rá okuk ugyanis. Ha egy kutya észrevesz egy lehetséges zsákmányállatot, riasztja a falkát, és együtt veszik üldözőbe a prédát.

Bár minden kutyában kialakulhat a szökdösés rossz szokása, bizonyos fajták, különösen a munkakutyák,a kopófélék és a vadászkutyák nagyobb valószínűséggel fognak meglépni otthonról, ha ki akarják elégíteni a zsákmányüldözési ösztönüket.

A SZÖKÉS KEZELÉSE

Először is az ivartalanítás nagyban csökkenti különösen a kan kutyák szökési hajlamait. Ha a kutyán már fiatal korban elvégzik a műtétet, megszűnnek azok a hormonális ingerek, amelyek a párosodás reményében tett házon kívüli kalandozásokhoz vezetnek, és arra sem fognak késztetést érezni, hogy igényt tartsanak saját területükre. Az ivartalanított kutyák sokkal kevésbé hajlamosak az otthoni "jelölgetésre", az agresszióra vagy az összezördülésekre.

Másodsorban határok kijelölésére van szükség, azaz láthatatlan sorompót kell kiépítenünk a bejárati ajtó előtt. Ennek érdekében a család minden tagjának saját birtokaként kell igényt tartania a bejáratra, és meg kell tanítani a kutyának, hogy engedély nélkül nem léphet át rajta.

Ehhez ideális alkalom például minden sétára indulás. Először is a kutyának nyugodtan, és megadóan kell ülnie, mielőtt egyáltalán ráadnád a pórázt. Ezután nyisd ki az ajtót, de ne engedd a kutyát kilépni. A cél az, hogy a nyitott ajtón belül ülve nyugodtan várakozzon. Te lépj ki elsőként. A kutya csak akkor követhet téged, ha egyértelmű és világos jelzést adsz neki. Amikor hazaértek, ismételd meg a folyamatot, csak most befelé. Nyisd ki az ajtót, de ne engedd, hogy a kutya lépjen be elsőként. Minden egyes séta előtt és után tedd ezt: mindig és következetesen. Variáld ezt az időtartamot, amíg a kutyának várnia kell, mielőtt ki-vagy beléphet. Különösen várj a következő lépéssel addig, amíg a kutya már semmilyen mozdulatot nem tesz az ajtó felé, csak rád figyel.


"A szökés annak a következménye, hogy a kutya nem jut elég testmozgáshoz. A csalódottságuk pedig pusztításhoz vezet. A kettő együtt jár. Testmozgással mind ez megelőzhető. Ha a kutya fáradt, akkor nem a bajt keresi, csak egy helyet, ahol megpihenhet." - Cesar Millan

2021. máj. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Még ivaros. Próbaltam sétaltatni, de csak póráz és nyakörv nélkül volt hajlandó jönni. Akkor déluutan elég volt neki, este meg ment is.
2021. máj. 25. 17:31
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Persze hogy szokik, ha nincs kielegitve a mozgasigenye, mert nem lehet porazon setaltatni. Miert ne lehetne? Rateszed a nyakorvet, megszokja, rateszed a porazt, rajta hagyod par percig, fel oraig es megszokja, majd kezbe veszed es elindultok setalni, ahogy elottem leirtak a kapu szabaly betartasaval. Ha faradt es eleg inger eri napkozben, nem lesz mar kedve szökni. Amugy ha valakiben vagy valaki haziallataban kart okoz nagyon sulyos buntetesek jarnak érte, amig nincs ivartalanitva zard kennelbe amig bem vagytok otthon, de egy hosszú lanc is megteszi. Nem vagyok a lancraveres hive, de azt kotelesseged megakadalyozni, hogy az utcan lofraljon, es esetleg balesetet okozzon. Itt a kornyeken egy onsetaltato vizsla miatt rantotta el az auto a kormanyt es hajtott arokba, sulyos seruleseket szenvedett, ne vedd ilyen felvallrol.
2021. máj. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

Alap a pórázra szoktatás! Jelenleg a kutya a főnök, mert megteheti!

A többiek már megírtak mindent: iskola, alap engedelmesség, a kutya folyamatos szellemi és fizikai mozgatása (nem heti kétszer, hanem napi kétszer, celzottan CSAK a kutyával való foglalkozás). Csak ennyi a titok!

2021. máj. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

Ha csak tengődik a kutya a kertben, ha sosincs rendesen levezetve az energiája és sohasem érik új ingerek, persze, hogy szökik!

De inkább így ne is tarts kutyát, mert ez csak kínzás neki!

2021. máj. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Olyan kerítés kell, ami a cicák szökése ellen való, azt a kutya se tudja megmászni:

[link]

2021. máj. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Délután szokok vele játszani. Nyakörvhöz hozzá van szokva, bolhairtó is van rajta. Szoktam gyakorolni vele a pórázon sétáltatást az udvarban, ott megy. Multkor kivittem az utcára es nem akart menni, csalogatni kellett hogy jöjjön. Levettem a pórazt így sem, levettem a nyakörvet is, így már jött. Sétáltunk, futottunk, lefáradt és magától ment vissza az udvarra. De aztán éjjel meg mégis elment. Nem egyedül van, és játékok is vannak neki.


Van egy külön elkerített hely, egy kis "kunyhó" megegykisebb udvar rész, ilyen éjszakára való hely, de onnan is kiszökik. Folyton toldogattam a kerítést, egy napig bent tartotta vagy meg addig sem, mindig megtalálja az utat.

Az a macskakerítés falyta van, és bevállt, de jelenleg nem tudom végig alakítani a kerítést. Napközben is kijön ha pl kutya megy az utcán amikor a rendes udvaron van, azt meg lehetetlen végig megcsinálni ilyenre jelenleg.

2021. máj. 25. 19:47
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

Egyszer kivitted, aztan ettol legyen lefaradva? Gondolom az a delutani jatek is van vagy 5 perc es az se naponta. Vagy ettol legyen lefaradva? Komolyan ezt elhiszed kerdezo? A kutyatartas ezzel jar, napi munka van vele, foleg ha aktiv kutyad van! Es neked aktiv kutyad van, ahogy az abra is mutatja.


Tessek tanitani azt a kutyat, ott a jutalomfalat, lehet nyugodtan motivalni azzal is a setara, feladatokra.

Es nagyon nem kene igy elengedni, mert nem ugy tunik nekem, hogy annyira hallgatna rad. Ha nagyon nem megy (en ezt veszem eszre) akkor kutyaiskola es teremeszetesen ivartalanitas! Miert is ivaros meg?

Remelem, hogy pluszban szuka is es evente ketszer hagyod elleni, mar csak ez hianyzik a sztori vegerol :(

2021. máj. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!