Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjámborabb kis/köze...

Melyik a legjámborabb kis/közepes testű kutyafajta?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, amelyik szereti gyerekeket és az idegeneket se harapja meg.
2010. aug. 21. 14:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nevelés kérdése minden kutyafajnál!Egy pitbull is lehet kezes bárány ha úgy nevelik,de egy palotapincsi is lehet vérengző fenevad!
2010. aug. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha valami jámbor kutyát szeretnél akkor ajánlom, hogy ne terrier-t vegyél. Azok elég pörgős vérmérsékletűek. Igaz kitűnő családkutyák tudnak lenni, de például egy jack russel terrier-t is le kell fárasztani. Ne várd el tőlük, hogy folyton feküdjenek ha a családnak épp nincs kedve esőben kint labdázni a kutyával. Nekem pincsim van. Nagyon nyugodt lusta kutya otthon. Ettől függetlenül a futtatón kint bír szaladgálni 4órán keresztül a többiekkel. Persze egy pincsit is el lehet rontani és nem mindegy honnan veszi az ember. A labradorokról például azt tartják nagyon jó család kutyák, imádják a gyerekeket (hozzá teszem a legtöbb terrier is) csak hát ők azért nem igazán közép testűek de nem is olyan nagyok. Meg azért a gyerekkel sosem szabad egyedül hagyni. (kis gyerekekre gondolok)
2010. aug. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Attól, hogy kistesü kutya, még nem biztos hogy jámbor. Az én havanesem ha csak meglátja a szomszéd kislány, már morog-ugat. Igaz kiskorában lelocsolta vizipisztollyal, ennek már két éve, de a kutya nem felejtette el.
2010. aug. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%

én a spánielre voksolok ebbe az esetbe,nagyon aranyos kutyák és szeretik a gyerekeket is.

17/L

2010. aug. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a magyar vizsla pont ilyen kutya, csak persze elég nagyok is lehetnek. A mi vizslánk nagyon barátságos, aki belép a kapun, az már barátnak számít és nem is olyan nagy kb 70 cm. Ő volt az alma legkisebb kölyke. :) De a tacskónk is ugyan ilyen volt :)
2010. aug. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
A Bichonok (havanese, bolognese, frizei), Yorkiek, Pincserek, Tacskók, Máltai selyemkutyák. Őket ismerem és mind keves, okos kutyus.
2010. aug. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Akiteki ***** válasza:
69%

Ja, a yorkik meg a tacskók! Ismerkedj még velük kicsit! Majd rájössz, mennyire nem tudsz róluk semmit.

Utálom a saját fajtámat dicsérni, de a huskynál standard előírás mindenfajta agresszivitás hiánya emberrel szemben.

2010. aug. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Suhanc72 ***** válasza:

A legjobb választások:

Vizsla

Retrieverek (golden, labrador)

közép schnauzer

Ja és persze semmilyen kutyát nem szabad egyedül hagyni gyerekekkel.

2010. aug. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hozzáértő kezek közt a beagle is nagyszerű családi kutya lehet. Viszont nagyon következetesen kell nevelni, mert nem az engedelmességükről híresek, de mint a vadászkutyák többségéből, belőlük is teljesen hiányzik az agresszió és nem is olyan kicsik, hogy egy gyerek kárt tudna tenni bennük. Jó jelzőkutyák, de soha nem harapnának meg senkit.

A yorkshire terrier és a többi felsorolt kisebb testű kutya nemigazán érzi jól magát, ha egy kisgyerek nyomorgatja.

2010. aug. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 audryenne ***** válasza:

Az én havanesem abszolút ilyen, pl kifejezetten imádja ha gyerekek gyömöszkölik, és ha engedném minden idegen elé odafeküdne egy kis hasvakarásra. És még soha nem harapott, játékból sem. Ha véletlenül a szájába kerül az ujjad pl játéknál, megáll és elkezd nyalogatni. De ez nagyrészt nem fajta-, hanem nevelésfüggő és egyedfüggő, havaneseből is láttam már nagyon elrontott példányokat.

Ha jó helyről veszed (tehát nem agyonszaporított, idegbeteg, de olcsó kiskutyát választasz) nagyrészt rajtad múlik, milyen kutyus lesz. (bár én sajnos szaporítótól vettem, és eddig szerencsém volt, de még csak 1,5 éves és állandóan rettegek, hogy milyen betegsége jön majd ki később...az allergia már megvan pl :( )

2010. aug. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!