nem ‘rohadtul fontos’ nyilvan mérlegel az ember
de az az ok h nagyon tetszettek ezek a maci kutyak... es a paromnak is ez az egy fajta ami miatt lelkesedne... (dode volt kutyaja) sokszor lattuk mar oket kulonbozo kepeken de nem tudtuk mi a neve, tegnap veletlen folytán lattam (Liptai Klaudia) tett ki egy fényképet
Azert mertem megkerdezni h honnan elerheto
tobb honap ota most jottem vissza Magyarországról es rettenetesen hianyzik a kutya... (bischon havanese)
mivel kis lakásban lakunk nagyobb testo nem igen johetne szóba
Fajtát választani úgy érdemes, hogy végiggondolod, milyen tulajdonságainak, igényeinek tudsz eleget tenni. Egy keverék esetében (és a designer kutyák azok) nem tudod mit kapsz, semmilyen tekintetben.
Szeretik azt állítani, hgoy csak jó tulajdonságokat hoznak a szülőkről, de ez ugyanolyan genetikai lottó, mint bármelyik első generációs keverék kutyánál. Szóval lehet hogy szerzel valahonnan egy ilyen kutyát, és egy beteges menthetetlen idegroncs lesz, nem egy cuki kutya.
Egyébként is a kinézetnek csak másodlagos szempontnak kellene lennie kutyafajta vagy egyed kiválasztásakor, mert sokkal fontosabb az hogy jó hátterű, számodra megfelelő tulajdonságokkal bíró kutya legyen. Pl. nem javasolok olyan klasszikus panelkutyát, mint a tacsi vagy a foxi, mert ezek nagy energiaszintű munkakutyák, a vérükben még most is benne van. Nem véletlen olyan sok a kerge kutya, mert unatkozó szobakutyát akarnak csinálni belőlük, mikor nekik a rókakotorékokban kellene akciózniuk.
Javaslom, hogy mielőtt bármilyen kutyát választasz, olvass ezeknek utána fajtaleírásokban. Ha pedig nem konkrét fajtát szeretnél, hanem egy zsákbamacskát, akkor még véletlenül se 40-50 ezer forintért vásárolj kutyát, mert az biztosan egy szaporító beteges biznisze és nem fajtatiszta kutya. Inkább nézz szét a menhelyeken, ezzel legalább 2 életet teszel jobbá! Aztán pedig vállald a felelősséget azért a kutyáért, akivel lehet hogy elképesztően nehéz lesz. Ezt saját tapasztalatból mondom, befogadott kóbor kutyám van (az első egy fajtatiszta törzskönyves skót juhász volt), és a kóborkára nem volt ráírva az hogy milyen traumák érték, mielőtt hozzám került, és hogy milyen veleszületett betegségei vannak.
Ja és még egy: sokszor a nagytestű kutyák lomhábbak és lustábbak, kisebb a mozgásigényük. Bármilyen fajta vígan elvan egy lakásban, ha megfelelően foglalkozol vele, sok tanítás, séta és játék a szabadban... De ez persze minden méretű kutyára érvényes!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!