Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem érdekli a szüleimet?

Miért nem érdekli a szüleimet?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám. Ma mutattam a szüleimnek, vagyis anyukámnak, (de biztos elmondta apának) hogy mi a különbség a szaporító és a tenyésztő között. (kutyim is sajnos szapis. De inkább itt, mint az út szélén) Azt mondta, ha kutya, akkor kutya. Biztos nem veszek 200000-ért kutyát. A következő kutyám én veszem, ha fél milla, legyen. Miért ilyen nehéz felfogni?

(ne értsetek félre, szeretem a kutyám, csak a szüleim viselkedéset nem)


2021. márc. 17. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem vagyok szaporító párti, de az 55-ös választ olvasd el.

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__10988667-sze..

2021. márc. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, ez oké. De vannak azok a szaporítók, akik azt se tudják, hogy az állatoknak szükségük van foglalkozásra. Mindennap látok olyan posztot, hogy a kutyák ketrecben, kaja, víz nelkül egy mocskos helyen.
2021. márc. 17. 22:52
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem azért sem foglalkoznak sokan avval, hogy honnan van a kutya, tenyésztő vagy szaporító, mert viszonylag könnyen hozzá lehet jutni egy kutyához. Szóval érted, pl. szomszéd Pista bácsinak lefialt a kutyája, ingyen el lehet hozni. Szóval érted, nagyon könnyű kutyához hozzájutni, és sokan szerintem úgy is gondolják, hogy az úgy rendben van, hogy pl. ettől-attól elhoznak egy kutyát. Szóval sokak szerintem nem gondolnak abba bele, hogy pl. a kutyák között is van különbség, meg aközött, hogy milyen "módon" jönnek a világra. Szerintem sokan nem is gondolnak nagyon bele abba, hogy vannak olyanok (tenyésztők), akik szűrik a kutyákat, törzskönyves kutyákat adnak el, és hogy érted, nem csak valahonnan jött a kutya, hanem rendesen költöttek rá. Meg érted, annyi kóborkutya van, meg menhelyes kutya, és érted, sokaknak olyan alap egy kutya, és mivel nagyon könnyen hozzá lehet férni egy kutyához ingyen, olcsón, ezért sokan nem is gondolnak arra, hogy sokat költsenek rá, mert "hát ki az a hülye, aki drágán vesz kutyát, ha ott van ingyen". Szóval szerintem igen, sokaknak a kutya (meg a macska is) egy olcsó dolog, mert könnyen hozzá lehet jutni. És sokan nem is gondolkodnak azon, hogy van aki drága pénzén adja az egészséges kutyákat, mert hát az is csak egy kutya, és az is, akit az utcáról befogadsz. (most nem a menhelyi kutyákat, kóborkutyákat akarom leszólni, nehogy valaki úgy értse, csupán szerintem sokaknak nem sokat mond az, hogy egy kutya fajtatiszta, vagy szimpla keverék) Amúgy az én szüleim is ilyenek voltak, nem a semmiből beszélek. Első kutyám szaporítós. Nem tudták se ők, se én a különbséget. Második kutyánknál nagyon erőlködtem, hogy tenyésztőtől legyen. Megsikerült őket győznöm, de igazából szerintem ekkor még ők se látták be, hogy van különbség a tenyésztő-szaporító között, csak szimplán engem akartak boldoggá tenni, és úgy voltak vele, hogy ha ezt akarom, legyen tenyésztőtől kutya. Végén én hiába mondtam mindig is a különbséget nekik, akkor értették meg, mikor egyszer az állatorvosunkkal szóba jött ez a dolog, és az állatorvos is elmondta, hogy van ugye a szaporító, meg van a tenyésztő. Szerintem ekkor fogták fel a szüleim a dolgot, mert egy állatorvos mondta el nekik, és valószínűleg komolyabban vették az ő szavát, mint az enyémet ebben a témában. Szóval nem tudom, hogy miért ilyen nehéz felfogni. Szerintem szimplán az, hogy pl. faluban is a házak jórészénél látsz kutyát, meg csomó kóborkutyát. Szóval mindenhol láthatsz kutyát. És sokak alapból úgy nőttek fel, hogy pl. volt egy kutyájuk, akit a szomszéd Pista bácsitól hoztak el, és na, a Pista bácsitól vett kutya is jó volt, olcsó volt/ingyen volt. És akkor úgy vannak vele, hogy ha az a kutya jó volt, akkor miért is kéne költeni egy kutyára. Nem tudom mennyire lett katyvasz, meg hogy válaszoltam-e valamire is. :D De a lényeg az, hogy szerintem főként az, hogy a kutya egy gyakori dolog, és pont amiatt, hogy gyakoriak, könnyű hozzáférni, és sokaknak alapból az az alap, hogy egy kutya olcsó. Nekem is a szüleim úgy nőttek fel, hogy voltak kutyáik, de érted, pl. a szomszéd kutyája lefialt, és akkor elkapták a kutyát, vagy érted, ilyen módon szerezték a szüleim a kutyákat, úgy nőttek fel, hogy ez a normális.
2021. márc. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jó lenne, ha egyszer nekünk is szóvá tenné az állatorvos és az ivartalanítást is. Mert az is olyan, hogy minek?
2021. márc. 17. 23:00
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Ez most egy nagyon összetett kérdés, amivel sajnos nem nagyon lehet mit kezdeni.

Ahogy az előző válaszoló is leirta nagyon sokan úgy nőnek fel hogy a szomszédból elhozzák a kiskutyát neszeottvan jóleszaz. A szüleink is így nőttek fel. Sajnos új dolog ez a nyugatiasodás a menhelyek szempontjából is, akik a kutyák jólétére mennek rá. Lehet erről sokat írni és eltérő velemenyekről vélekedni. Nekem is szapis kutyám van előtte is az volt. Soha az ég világon nem volt semmi betegsége és itt van 16 éves .


Sajnos sokan tényleg nem tudják mi a különbség a szomszédom is jaaaaj 20ert vettem ezt a németjuhászt törzskönyvvel "jódrágavót"tessék megmutatom ha nem hiszed el hogy tenyésztős a kutya...ja szapis. De fogalma nincs mi a különbség.


A menhelyek tele vannak mert nem adnak kiskutyát udvarra csak bentre. Szerintem ez is egy szinten okés viszont ettől megint mindenki a szapis kutyát fogja hazavinni mert hát a menhelyről ő nem hozhat. Erről is lehetne sokat vitatkozni. Igazából itt nagyon sokminden el van bszva.


Itt vannak a fajta betegségek szintén amit az első válaszoló linkelt be....szintén igaz.

És itt lehet több 100ert tenyésztős kutyát venni...de a többség nem fog mert megveszi a veterán 20ert a fajtajellegű németjuhászt...és sajnos sokan még támogatják is és úgy kapkodnak a kölykök után mintha cukor lenne...

2021. márc. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Igen es mi van Tehat mi van? Mi a kerdes?

"(kutyim is sajnos szapis. De inkább itt, mint az út szélén) Azt mondta, ha kutya, akkor kutya. Biztos nem veszek 200000-ért kutyát."


őőőőőőőő... oké?

2021. márc. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt, hogy inkább itt, mint az út szélén, hogy inkább legyen velünk, mint hogy kitegyék az út mellé. A többit anyukám mondta. Igen, furán fogalmaztam.
2021. márc. 17. 23:48
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Én sem értem az egészet. Kutya, kutya, nem tökmindegy honnan, kitől?
2021. márc. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Azért mert akinek nem kell kutya, annak tök mindegy, hogy mennyiért veszel, max furcsán néz, hogy kidobsz ennyi pénzt. Ez a kutya se a szüleidé, hanem a tiédy gondolom ők tojnak rá. Az ilyen embertől nem tudom, hogy várod hogy akár más, idegen kutyák helyzete érdekelje.


Ez olyan, hogy én semmit sem konyítok a gamervilághoz. Nekem aztán édesmindegy, hogy van a félmilliós PS5 vagy a kínai piaci nintendo, ha fut rajta a játék akkor fut, ha meg nem, akkor meg nem, nem fogok fél milliót kiadni érte. Ha a barátom megveszi magának ennyiért vegye.


Tudom, tudom a kutyák érző lények meg miegymás, de nem minden ember tud rájuk úgy tekinteni mint egy kutyás. Ezt el kell fogadni, mert ezzel nincs probléma, addig amíg az ilyen ember nem akar kutyát.


Plusz szaporító és szaporító között is óriási különbségek vannak, tehát nem olyan fekete-fehér ez, mint ahogy itt ezt próbálják lefesteni. Szapiból is van jó, tenyésztőből is van rossz.

2021. márc. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

Amit egyes linkelt, ennyire komolyan én még bele sem gondoltam, de igaza van az #55-ös válaszadónak.

Igazából egész idáig akartam egy bizonyos fajta kutyát, de ezt elolvasva carok rá, hozok keveréket a gyeptelepről.

A kérdésre meg annyi, hogy azért nem értik meg a szüleid, mert másképp gondolkodnak.

2021. márc. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!