Kuvasz kutya örökbefogadás kérdések?
Szeretnénk egy kuvasz (jellegű) kölyköt örökbe fogadni. Persze jobban szeretnék fajtiszta kuvaszt, de a mentett kutyáknál nem lehetünk biztosak. A felmerülő kérdéseim a következők:
1. Mekkora esélye van, hogy "idegbeteg" kezelhetetlen lesz felnőtt korára, ha kicsi korától én nevelem? Gyakran előfordul ilyesmi, vagy csak a túltenyésztett, belterjes egyedeknél? Vannak cicáink és nem szeretném hogy bántsa őket, illetve előfordul hogy idegenek jönnek hozzánk és nem lenne jó ha egyszercsak megtámadná őket. Természetesen a nevelése a tőlünk telhető legjobb lesz.
2. Mennyi élelemmel számoljak egy felnőtt szuka kutyánál? Szeretném átgondolni, hogy fogok-e bírni neki megfelelő élelmet venni. Milyen etetés lenne a legjobb? Tápok közül mit ajánlotok? Nyers etetést nem tudok vállalni sajnos.
3. Bármiféle kiegészítő információ amit szerintetek tudnom kellene örökbefogadás előtt, vagy a fajtát illetően.
Amit nyújtani tudok a kutyának, az szeretet, családtagi pozíció, kinti-benti tartás, kb 2000 nm kertben szabad mozgás, napi 1x séta és aktív tanítás/játék, alkalmanként kirándulások/szocializáció és minőségi eledel.
Köszönöm a normális válaszokat :)
#10 Nem tartok a kuvasztól, a menhelyi kutya "előéletétől" tartok, ami remélhetőleg kölyöknél még nem befolyásolta a személyiségét, illetve a szaporító telepeken gyártott kutyák egészsége vethet fel kérdéseket. De szerintem túlaggódtam.
A komondortól viszont tartok, személyes rossz tapasztalat miatt. Persze az egész fajtára nem lehetebből levonni következtetést, de már méretéből adódóan sem vállalnám.
#9 Tudtommal a barf etetéshez nem elég egy darab húst odaadni a kutyának, mert úgy szokták összeállítani nekik az adagokat. Na ezzel én nem szeretnék foglalatoskodni, és felénk nincs is olyan bolt ahol árulnak ilyesmit. Régen volt a kutyás boltokban csirkefej, farhát, nyesedék stb, manapság ilyet sosem látok. De mindegy is.
A mozgatással és elhanyagolással biztos nem lesz gond, ahogy írtam rá tudom szánni a kellő időt. A tanítást pedig legjobb tudásunk szerint csináljuk majd. Szuka kutyával remélem könnyebb dolgunk is lesz. Amire rá kell hasalni az a szocializálás, mert falusias környezetben lakunk így nehezebb lesz más kutyák társaságába vinni, de majd autózunk kicsit.
Keményvonalas házőrzőre szerencsére nincs szükség, mert jó a közbiztonság. Engem az se zavarna ha mindenkivel barátságos lenne, ha nem ugatna folyamatosan, az meg kifejezetten előny lenne :D
Köszönöm mindenkinek
Kettő is van, a harmadikat nemrég temettem sajnos, ő volt a legjobb köztük. Ha jól bánsz vele akkor nem lesz idegbeteg. Itt most nem a falkavezér kérdésen van a hangsúly, az ahhoz kell, hogy tudd kordában tartani és együtt élni vele. Az, hogy megtámad-e téged egy másik témakör ezeknél a fajtáknál. Mivel a kuvasz erősebben egygazdás, mint más juhászkutyák, így ha megrendül a bizalma az egyetlen emberben aki a gazdája, akkor képes labilis lenni.
Továbbá nagyon fontos, hogy különbséget tegyük támadásos harapás és odacsípés között. A kuvasz bizony jelzi, ha gondja van, odakap. Fáj a füle, meg akarod neki nézni, megfogod neki, ettől belenyilal az éles fájdalom a fülébe, erre lehet, hogy odacsíp kicsit. Ezt el kell fogadni, ha ilyen fajtát tartasz mert ők ilyenek, legyen otthon Betadine meg sebtapasz. Sokan ilyenkor már hívják a dokit altatni, merthogy idegbeteg a kutya. Egyáltalán nem az, csak figyelmeztetett. Az idegbeteg az teljesen más.
400g-ot esznek nekem, érdekes, mert a 10 Kilóval nagyobbik is ennyit eszik csak. Brit Care salmon&potatot kapnak. Előtte meg ugyanebből a lamb&rice-t ették.
A nagy udvart szereti, nekem 1500 m2 van. A házba is szeret bemenni, a kuvasz és a hasonló egygazdás kutyák szeretnek a gazda mellett lenni állandóan, ez már eleve egy idegi stabilitást ad nekik, hogy nyugodtan éli az életét, mert a gazdája mellette van. A mai idegbeteg kuvaszokat nemcsak a rossz bánásmód, hanem az is tönkreteszi, hogy a gazda a rohanó világban napi egy-két órára van a kutyával vagy annyit se. Egyetlen embert fogad el és az sincs mellette, érthető miért lesz akkor labilis. Nekem feljönnek a kanapéra is, akármennyire húzkodja a száját az aki meghallja.
Nincs kritikusan nagy mozgásigényük, legalábbis futkosni nem kell velük, mint egy huskyval. Inkább sétálni, kirándulni szeretnek, körbejárni a területet, szaglászni, nézegetni, felmérni a terepet. Pont ahogy eredetileg is viselkedtek miközben birkára vagy tanyára vigyáztak, ezt nagyon szeretik.
Az idegeneket ugatni fogja és lehet be sem engedi, ez a dolga. Én mindenképp tanácsolnám kutyaiskolába járást, hogy ezekkel ne legyen probléma.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!