Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Allergiás lettem a kutyámra.ti...

Allergiás lettem a kutyámra.tippek?

Figyelt kérdés

5 éve van meg a kedvencem, eddig sosem volt ilyen problémám. Most úgy 2 hónapja felütötte a fejét az allergia. Eleinte nem volt zavaró, csak sokat tüsszentettem ha fésülgettem.Most viszont köhögök,fulladok, a szemeim viszketnek,ha a szőrét ápolom akkor egy fél órát biztosan aktívan érintkezem is vele és rosszabb esetekben vörös kiütés szerűségeim is lesznek tőle.

Nem tudom elhagyni a napi fésülést hosszú szőrű kutyám van.


Van más aki esetleg allergiásként kutyát tart? Hogyan tudtok rendszeres ellátást biztosítani úgy, hogy nektek se legyen nagyon kellemetlen?

Maszk és kesztyű, vagy valami kéz fertőtlenítő, esetleg gyógyszeretek van ellene?

Valami extra erős szőr porszívó segít?


2021. jan. 10. 20:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Szedsz esetleg valami gyógyszert rá, ami enyhíti a tünetet? (allergológus felírja, vény nélkül nem ajánlanám,ha nem muszáj)

Gyakori takarítás, esetleg valami sampon a kutyinak erre a célra?

A kesztyű segíthet, viszont a szemedet maszkban is irritálhatja. Ki kell tapasztalnod hogyan a legjobb.

Szemcsepp is lehet jót tenne.

2021. jan. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!