Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ordas német juhásszal...

Az ordas német juhásszal mennyi idős korában lehet elkezdeni az őrzővédőt és mikortól lehet ugráltatni?

Figyelt kérdés
És mit lehet még vele csinálni? Tényleg nem szabad játszani vele, mert akkor nem fog elég keményen dolgozni?

#Ordas német juhász
2020. dec. 27. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Mi ez a baromság a játékkal és a kemény munkával?

Pontosan mi a célod a kutyával? Milyen "kemény munkát" akarsz tőle? Hova és miért akarod ugráltatni? Milyen jellegű őv-t akarsz vele és milyen céllal?

2020. dec. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Ugrálni nem szabad egy fajtával sem,mert az ízületek még sérülékenyek,mivel növésben van. 1 éves kora után fokozatosan lehet majd terhelni,de ezt se úgy,hogy ma egy éves és holnap már fél métereket ugráltatod. Nyilván előfordul,hogy ugrik,fel ugrik vagy leugrik valahonnan,de ezt minimálisra kell csökkenteni. Pluszban ne terheld.


Őrző védős kutyával is lehet játszani,nem tudom honnan szedett ez a hülyeséget. Viszont ha alap dolgokkal nem vagy tisztában,neked egy munkavonalas német juhász,bocs de nem való.

2020. dec. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Az, hogy ordas, az a színe. Mit gondolsz, mit befolyàsol terhelhetösègben? A fekete nj-vel szabad jàtszani, az ordassal meg nem, vagy mi az isten?! :D milyen hülyesègeket kèrdezel te...
2020. dec. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Két ismerősömről van szó.

Az egyik kutyája 10 hónapos, de már 8 hetes kora óta komolyan dolgoztatja, hazavitte és másnap már a kutyiskolában voltak. Nagyban megy az őv nála, meg csonttal ugratja, eleinte kézbe fpgta és fölé tartotta, de már kötélre felköti a csontot, majd a kötelet átdobja valami nagy faágon, hogy a kutya minél magasabbra ugorjon érte, már több méternél tartanak, plusz még 10-20km-es túrákra viszi.

A másik ismerősöm kutyája még csak 4 hós, de ő még csak játszik vele meg játékkal tanítja, később, fél évesen tervezte a kutyaiskolát, a képzéseket kezdeni.

Előbbi gazda szerint utóbbi gazda "elpazarolja" a kutyát, meg olyanokat mondott, hogy játékkal csak félreneveli a kutyát, mert ez a kutya nem játszani való, hanem dolgoztatni kell, meg minek ilyen embernek kutya, főleg ilyen, de semmilyen se való.

Viszont utóbbi gazda (és én is, de ez nem számít) úgy tudta, hogy amíg fejlődésben van(másfél éves koráig) nem szabad ugráltatni a kutyát, plusz ő meg azt mondta, hogy legalább az ő kityájának van "gyerekkora".

Tapasztalt gazdáktól kérdezném kinek van igaza.

2020. dec. 27. 20:05
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Előbbi gazda egy idióta, utóbbi gazdának pedig igaza van.
2020. dec. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
A 10 hónapos gazdája éppen kinyírja a kutya ízületeit.
2020. dec. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

Egyikük sem dolgozik a kutyával. És a leírás alapján egyikük sem ért igazán hozzájuk.

A nj munkakutya. De az ugráltatás, meg futtatás nem munka. Őv fajta, szolgálatra vagy IGP-re használják őket. Esetleg keresőkutyának vagy mentőkutyának. Ez számít munkának.

Az, hogy "Nagyban megy az őv nála" mégis mit takar? Az, hogy fogatgatják a kutyát, nem őv! Az többől áll.

2020. dec. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Pedig ilyen tipikus őrzővésős gyakorlat. Vagyis ez van fent facebookon. Ilyen videók a kutyáról, minden hónapban, ahogy hergelik, a kutya ugatja az embert, akire aztán ráeresztik, ráfog a karra, aztán pörgetik, meg ostorral csapkodják. Meg videó van arról is, ahogy métereket ugrál fel a magasba, meg hogy hány km-t túráztak. A fiatalabb kutyás gazdi(aki még csak játszik vele, tanítgatja), azt mondta, hogy nem szabad ugráltatni, sem ilyen hosszúkat vinni sétálni. A másik meg azt mondja, hogy simán bírja, még kevés is neki, mert több órát szoktak gyalogolni, amelyik nap nem suliznak, "csak" otthon gyakorolnak, feladatoznak.

Én nem tudom, nincs kutyám, de már engem is érdekel, hogy mi az igazság.

2020. dec. 27. 22:47
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Hidd el, a 10 hónapos gazdája és a kutyája szívni fog talán már 5-6 éves korában a kutyának. Kíváncsi vagyok, elvinné-e teljes röntgenre a kutyáját? Csípő, váll, gerinc, könyök.

A 4 hónapos gazdája megfelelően csinálja.

"Pedig ilyen tipikus őrzővésős gyakorlat. Vagyis ez van fent facebookon. Ilyen videók a kutyáról, minden hónapban, ahogy hergelik, a kutya ugatja az embert, akire aztán ráeresztik, ráfog a karra, aztán pörgetik, meg ostorral csapkodják. "

Nem tipikus öv gyakorlat. Főleg nem egy 10 hónapos növendék kutyának.

2020. dec. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Pedig tk-s, tenyésztőtől van.

Az alomtestvérei mind csak engedelmesre gyúrnak eddig. Rengeteg parancsot tudnak, de nem ugrálnak karra.

Egyszer nekem azt mondta még régen, hogy ezt már 8 hetesen el kell kezdeni.

2020. dec. 28. 00:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!