Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a 3...

Hogyan szoktassam le a 3 hónapos kutyusom arról, hogy a peluson végezze a dolgát?

Figyelt kérdés
Igen, sajnos elrontottam. Pelusra szoktattam és most akárhányszor is kiviszem, nem akarja kint végezni a dolgát. Nagyon makacs jószág,kidobtam a pelenkát akkor a csempére pisilt és ez így ment néhány hétig. Lehetséges, hogy túlságosan fázik kint és ezért nem akarja elvégezni ott a dolgát? Mit tegyek? Egyáltalán képes lesz még leszokni valaha a pelenkáról?

2020. dec. 17. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Téríts le kint egy pelenkát, majd ha oda már pisil hajtsd félbe, majd egyre kisebbre amíg el nem veszed. Rá lehet szoktatni, hogy pelenkára és fűre is elvégezhesse a dolgát.
2020. dec. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Addig nem viszed be amíg nem pisil kint. Ha ez megvolt óriási dicséret. Ha fázik adjál rá ruhát, vagy sétáltasd, mozogjatok közben hátha akkor jobban jön az inger.
2020. dec. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Én is ebben a cipőben jártam, rászokott a pelenkára és azt vettem rajta észre, hogy azt hitte hogy csak bent szabad pisilni-kakilni. Nem is tudatosodott benne hogy kint lenne normális.

Úgy szoktattam át, hogy elvittem egész napokra kirándulni. Az első kinti pisi pl egy olyan napon volt amikor elutaztunk a Velencei tóhoz, onnan tovább Tatára, és késő délután volt már, mire nem bírta tovább és megtisztelte az Öreg tó melletti füves területet egy pisivel 😃

Olyan is volt hogy a környékbeli futtatóra vittem ilyen majdnem egésznapos programra, ott játszhatott a többi kutyával és láthatta hogy ők kint pisilnek-kakilnak.

Onnantól kezdve hogy megtört a jég és rájött hogy kint a legjobb (agyonra lett dicsérve és jutalmazva ha produkált valamit) már magától is tudta és azóta kint végzi a dolgát.

Éreztem rajta hogy nem az a baj hogy nem akar kint, hanem hogy neki bent vált természetessé, és nem MER kint. Csak azt kell elérni hogy kénytelen legyen és akkor rájön hogy ott kell.

2020. dec. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a jótanácsokat!
2020. dec. 18. 00:17
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem azért nem ürít kint, mert hideg van. Hanem mert te arra tanítottad, hogy bentre végezze a dolgát.


Soha nem értettem, hogy egyes emberek hogy lehetnek ennyire igénytelek és gusztustalanok, hogy az nekik az az élvezet, ha bent piszkít a kutya... De nem egyformán definiáljuk a normalitást és az egészséges mentális állapotot.

2020. dec. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos túl pici volt még. Rászoktattam, féltem még kiengedni. Első kutyusom, minden lélegzetvételét féltettem. Sajnos nincs udvarunk, főútra nyílik az ajtó, ha lett volna udvar, biztos nem hagyom, hogy pelenkan pisiljon. De mindnyájunknak fura valami, az biztos. Nekem pl. az, hogy az emberek miért nem képesek megérteni a mások helyzetét és merészelnek igénytelennek és gusutustalannak nevezni másokat. De minden ember saját természetéből indul ki. Ouu és úgy emlékszem, tanácsokat kértem, nem kommentet a jellemem ábrázolására.
2020. dec. 19. 09:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!