Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámnak,...

Hogy tanítsam meg a kutyámnak, hogy megfogja, es kesobb ide is hozza a kosarat?

Figyelt kérdés
Klikkert tudok hasznalni, es tudja mar a hozd vissza vezenyszot

#kutya #vezenyszo
2020. dec. 12. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Klikker pont jo erre ... de nagyon figyelned kell mikor klikkelsz ... gyakoroljatok, menni fog az.
2020. dec. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

hol akadtál el?


Az enyémek először hurkán tanulták meg a "fogd" vezényszót: felé néz-klikk, megérinti az orrával-klikk, szájába veszi-klikk, tartja-klikk. Ha elkezd mást felajánlani(pl lepacsizza) nyílván nincs klikk, ha már a 3., 4. fázisnál ilyet csinál, azt jeleni, hogy fáradt/unja, ha visszatér az adott fázisba, azonnal nagy dícséret és hagyjátok abba a gyakorlást. (de ez már inkább a klikkerezés metodikája)


Ez után több különböző tárgynál is kértem, hogy fogja, majd jött a kosár.

Az egyik kutyámnál évekig újra meg újra elővettem a fogd-ot, mert nem akarta stabilan megcsinálni, mindig rágta. Akkor feladtam a klikkelgetést, finoman összefogtam a száját, így nem hagytam, hogy rágja az adott tárgyat, neki meg hirtelen leesett, hogy mit is várok el tőle és azóta működik.

2020. dec. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Klikkerezesnel hagyni kell, hogy a kutya magatol jojjon ra a feladatra es akkor kell raerositeni ... szep lassan fokozatosan, hogy a kutya magatol rajojjon a feladatra ... a gazdi es a klikker csak segit ebben.
2020. dec. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálam segített, hogy a kosarat először "preparáltam", betekertem puha ronggyal. Zavarta a kutyámat a fonott kosár anyaga.

Ha más tárgyat magabiztosan hordoz, akkor ez is lehet egy probléma. Később ez elhagyható.

2020. dec. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!