Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni/ mit tanácsoln...

Mit lehet tenni/ mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Van két nőstény kutyám, egy husky 14 éves, és egy keverék 6 éves. A keverék a husky kölyke. A probléma az, hogy amikor a husky-val akrunk foglalkozni a másik kutya félre lőki őt rosszabb esetben rátámad és összeverekednek. Eddig hagytam, hogy csinálják, soha nem volt belőle baj, nem voltak sebek, csak pár másodpercig tartott és abba is hagyták. Akárhogy is mindig nehézkes volt a husky fésülése stb. Csak akkor kaptak össze, ha valaki hozzá ért a husky hoz, tehát ha kettesben vannak nincs probléma.

Viszont tegnap, etetés előtt, amikor magamhoz hívtam a huskyt (mostanában már nehez hall, a nevét mondtam és fütyültem neki, hogy jöjjön közelebb). Mivel nem tudtam hol van, elindultam arra amerre gondoltam, hogy van ,és a keverék előre futott. Ahogy megpillantottam a huskyt, már a keverék neki is ugrott.

Ilyen nem emlékszem, hogy történt volna. Széthúztam öket és utána nem folytatták. A husky szeme alatt lett egy kicsi seb, és a nyakán is lett egy karcolás, ami nagyobbnak tűnt, de ma már nem is látszik.

Sokat gondolkoztam már ez előtt is, hogy mit lehetne tenni, de egyik megoldásban sem vagyok biztos.

Mivel a husky már elég öreg, nehzebben mozog és lassul, nem szeretném, hogy verekedjenek. Szeretnénk megtartani mindkettőt, de ha kell hajlandó vagyok elajándékozni őket. De azért örülnék egy másik megoldásnak.



#verekedés #öreg kutya #irigy kutya #nőstény kutyák
2020. dec. 3. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Az a baj, hogy te ezt a viselkedest mar 6 eve hagyod, esetleg meg meg is erosited bennuk, hogy ez helyes. Tiltani kellett volna, es most is ezt kellene. Meg ugye az ivartalanitas sem egy hulyeseg, legalalabb a kisebbet elvihetned.
2020. dec. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Sorrendisegi szabalyokat betartod?? Mert ebbol ugy tunik,nem fogadnak el falkavezernek,azaz maguknal lejjebb sorolnak a rangsorban.

A kutyaid nem tisztelnek.


Gondolom a kertben tartod oket. A vezer feladata biztositani a nyugodt,biztonsagos meleg otthont,a jatekot ,mozgast es etelt italt.

Akar kutyaiskola segitsegevel tanuld meg,mit hogy kell betartani. Ha nem akarod elolvasni Jan Fennel Kutyaszichologia konyvet meg Caesar Mikan A csodalatos kutyadoki konyvet. Majd a suli tobb szazezerert elmondja neked ,ha az olvasas nem megy.

Itt gyiken is elegszer leirtak mar,mik a sorrendisegi szabalyok ,aztan lepontoztak az illetot.

2020. dec. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

A fiatalabbat vidd kutyasuliba, ha az idős nehezebben mozog akkor őt ne nyúzd ezzel.

Több dolog lehet a háttérben, egyrészt mivel szaporított a fiatalabb ezért bármilyen idegrendszeri problémája lehet (ami egyébként tenyésztett egyedeknél is lehet, csak ott kevesebb rá az esély), akármilyen pszichés gondja, de az is lehet (ami szerintem valószínűbb), hogy szimplán nem foglalkoztál vele. Nem lett neki megtanítva hogy egy másik kutyával hogy kell viselkedni. Ezt nem is értem, hogy hagytad a fiatalabbnak, hogy csesztesse a nagyot. Én mindenképp elszeparálnám őket, hadd töltse a hátralévő idejét nyugalomban az idős. Nehéz a helyzet, mert nagyon sok minden el lett rontva már az elején. Szapis kutya, senior kutyával elletni (mert ha az anya most 14 éves a fia meg 6, akkor 8 évesen szült), gondolom a kan nincs ivartalanítva úgyhogy ez is biztos benne van, nem lett vele foglalkozva, rájukhagytad a verekedést, stb. Kutyaiskola egy próbát megér.

2020. dec. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Igaz részben az én hibám ez a probléma szeretnék javítani rajta. A keverék véletlenül született (beszökött az utcáról egy kutya, az Állat orvos azt mondta, hogy a husky biztos csak álvemhes) nem akartuk kitenni, így megtartottuk. Viszont akkor én is még kisebb voltam mondjuk azt, hogy 10. Nem csináltam semmi különösebb oda figyelést, azon kívül, hogy az ételt a husky kapta hamarabb. Szüleimnek javasoltam az ivartalanitást a kisebbnél, de mindig azzal jöttek, hogy akkor más hormoni problémái lesznek. A kutya iskolát is felvettetem, de az meg drága, ezért köszönöm a könyv ajánlásokat.

Amúgy nem mindig hagytam, hogy csesztesse, de nem akartam kisregényt írni mondjuk szerintem így is sikerült. De mivel kisebb voltam azt se akartam, hogy engem harpjanak meg véletlenül.

2020. dec. 3. 14:02
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Akkor ez igazából a szüleid hibája, te gyerekként sajnos nem sok mindent tudsz tenni, ha anyagilag a szüleidre vagy utalva. Szerintem már most felelősebb vagy mint ők, mert a leírtak alapján ők nem is foglalkoznak a kutyákkal és fogalmuk sincs, hogy ezt hogyan kéne tenni, te meg legalább próbálsz minden tőled telhetőt megtenni.
2020. dec. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5%

Ket dominans kutya sose kesz jo pajtas.


Ismeros a mondas,h ket dudas nem fer meg egy csardaban??? Na itt is ez a helyzet.


Az ivartalanitastol tenyleg hormonoroblemai lesznek.


Viszont mondd meg a buta szuleidnek,h tuzelo kutyat SOHA nem hagyjnk a kedtben... ez a szuleid hibaja. Primitivek.

2020. dec. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző, neked az hormonproblémának számít, hogy a felesleges hormonok amik egyrészt semmire nem kellenek mert ugye nem szaporítunk, másrészt meg viselkedési problémákat okoznak és irányítják a kutyát, kiürülnek a szervezetb
2020. dec. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*szervezetből, bocsánat, véletlen elküldtem.
2020. dec. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Elkezded a fiatalabbat arra nevelni, a gazda szava erősebb, mint az ő akarata. Amíg te foglalkozol az idősebbel, a fiatalabbnak valahol kijelölt helyen nyugton kell maradnia. Ha vele akarsz bármit is foglalkozni, akár egy simogatást, akkor őt hívod és csak vele foglalkozol. Nem lesz gyors és könnyű elérned, de elérhető.
2020. dec. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
29%

Most komolyan? Hogy lehet valaki ennyire felelőtlen idióta?

- Mi a büdös fenének kellett szaporítani, ha hozzáértés már egyáltalán nincs?

- Miért kellett megtartani a kölyköt, ha ennyire nem tudsz a kutyákkal bánni?

- Miért nem vagy és voltál hajlandó nevelni a kutyákat? Az nem normális, hogy összeverekednek! Az pedig még kevésbé, hogy te ezen élvezkedsz és hagyod, hogy hadd öljék egymást! Kissé aberrált család a tiéd, igaz?

- Ha se nevelni, se normálisan tartani nem akarod a kutyákat, miért vannak együtt? Persze fentebb van a válasz: neked ez valamilyen beteg kielégülés, hogy rendszeresen egymásnak esnek.

2020. dec. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!