Welsh corgi kutyáknál engedélyezett a farok kurtítás?
A farokvágás engedélyezett a legtöbb országban. Itthon is. A fülvágás nem engedett.
De elég sok fajta van, amelyiknek szokták vágni a farkukat, ahol vannak csonkafarkúan született kölykök (ott egyből amputálnak), illetve farokrendellenességek.
Hogy azért terjedt-e el a vágás, mert a fajtában benne vannak ezek a gondok, vagy azért alakultak ki ezek a betegségek, mert nem szelektálták a farokra a kutyákat sohasem, nem lehet tudni.
Köszönöm a válaszaitokat, nem tudtam, hogy a farokkurtítás engélyezett, csak a fül nem.
2-es válaszoló, megkérdezhetem, hogy itthoni tenyészetből vetted-e a kutyust (ha egyáltalán van itthon corgi tenyésztő, nem néztem utána)?
A farokvágás nincs betiltva, azt csinálhatják az eb 7 napos koráig. Mert ez nem jár nagy vérzéssel és nem kell mélyaltatni sem a kutyát.
A fülvágás van betiltva, ha Jól tudom az egész unióba.
Amúgy a corgik tényleg van amikor farok nélkül születnek.
Üdv újra (kettes), van itthon mondjuk egy nagyon jó tenyésztő és pár elég jó, de nem sok és szerencse és jó időzítés is kell ahhoz hogy kutyához juss. Nekem is külföldről van egyébként. Vannak Facebook-os csoportok, ha mélyebben érdekel.
A magyar állományra egyébként szerintem inkább az a jellemző hogy van farkuk a kutyusoknak. Viszont akinek nincs farka annak a feneke sokkal nagyobb, mert nem tud neki az egyensúlyozásban segíteni a farka úgyhogy oda nagyobb "tőkesúly" kell:D
ezt jó tudni, köszi, láttam képeken, hogy nagyobbnak tűnik a fenekük, de azt hittem csak a farok hiánya miatt, optikailag :D
Köszönöm a tippet, ha egyszer mégis elhatároznám magam, akkor utánanézek ezeknek a csoportoknak :)
Mindenkinek ment a zöld kéz!
Az 1. és a 4. válasz miért van lepontozva??
Pont azok válaszolnak rendesen a kérdésre!
És akár tetszik akár nem nincs itthon betiltva a farokvágás, ha nem hiszitek utána lehet nézni!
Vélhetően azért lettek lepontozva mert nem a konkrét kérdést válaszolták meg, azt is félrevezető módon.
A kérdés ugyanis arra vonatkozott hogy a corgi kutyáknak csonkolják-e a farkát, azért rövid-e némelyiknek. Ez kiderült a kérdés magyarázatából. Az a válasz hogy a farokcsonkítás úgy általában nem tilos, arra enged következtetni hogy némelyik corginak valóban azért rövid a farka mert csonkolják, hiszen nem tilos.
De ugye kiderült az is hogy ez nem igaz, mert a corgiknak nem azért rövid a farkuk mert levágják, hanem azért mert így születnek.
Tehát az önmagában hogy a farokcsonkítás nem tilos, ebben a kontextusban nem válasz a kérdésre, sőt, a corgik esetében pont távolít az igazságtól. Azt senki nem vitatja el, hogy amit leírtatok az amúgy igaz.
(Hozzáteszem hogy én sem pontoztam le senkit, tény, hogy a tárgyi két választ fel se.)
Itthon nem csonkolják a corgik farkát, és némely országokban kiállítani sem lehet olyan kutyákat akiknek vágott a farka. De vannak a mai napig olyan országok ahol előszeretettel vágják a corgik farkát.
Mivel munka kutyákról beszélünk, a farokvágás azért volt szükséges régen, nehogy a jószágok rálépjenek a farkukra, ezáltal sérülést okozzanak a kutyáknak. Manapság erre már nincs szükség.
Viszont a corgik születhetnek természetes csutkafarokkal ami a csigolya számtól függően, lehet teljesen rövid, vagy pár csigolyából álló kurta farok, vagy teljes farokhosszúsággal is rendelkezhetnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!